Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 19691980 z celkového počtu 2511 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 19691980 z celkového počtu 2511 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Květnové povstání ve fotografii

K 60. výročí povstání českého lidu a konce II. sv. války připravila Městská část Praha 6 a Vojenský historický ústav Praha v galerii Písecká brána unikátní výstavu dobových fotografií!! Nechybí ani pojízdné nebo ruční zbraně nebo válečné relikvie a figuríny v původních uniformách!!
08.05.2005
náhled souboru

Pietní okruh začal u pomníku Padlým letcům

V Praze 6 je 141 pomníků, památníků a pamětních desek, které připomínají osobní statečnost z dob největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva. V rámci oslav 60. výročí konce války investovala radnice Prahy 6 celkem 250 tis. korun do oprav a vyčistění všech pamětních desek a pomníků a ke všem také zakoupila věnce různých velikostí.
náhled souboru

Rozhodnuto: metro povede až na letiště

Praha 6 se dohodla s městem na definitivní podobě trasy A a tím je jedna z nejdůležitějších bitev o osud metra A vybojována. Trasa bude prodloužena ze stanice Dejvická směrem na západ k Ruzyni. Na prodloužení trasy a její stopě se po řadě měsíců jednání shodli představitelé hlavního města a starostové dotčených městských částí Prahy 6, 5, 13, 17 a Zličína. Dohodu již potvrdilo šestkové zastupitelstvo i výbor dopravy města.

Sázka na on-line se vyplatila

Viditelný trend na webových stránkách Prahy 6, tedy příklon k interaktivitě a on-line službám se ukazuje jako cesta správným směrem. V dubnu totiž radnice realizovala on-line přenos z jednání zastupitelstva (22.4.) a on-line rozhovor s autorem hymny oslav 60. výročí konce II. sv. války Ivanem Hlasem (25.4.) a oba dva dny se staly vrcholy v návštěvnosti webových stránek.
náhled souboru

Kompletní kniha fotografií „Praha 6“ na webu

Městská část Praha 6 vydala v roce 1994 dvoujazyčnou (čeština – angličtina) reprezentativní fotografickou publikaci s názvem „Praha 6“. Autor barevných fotografií je známý pražský fotograf Jiří Macht. Kniha obsahuje navíc dobové pohlednice včetně slavné fotografie vzducholodě Graf Zeppelin nad Vítězným náměstím. Pro velký zájem občanů o tuto knihu získala publikace po 11 letech i svou plnohodnotnou internetovou podobu.
náhled souboru

Koupaliště Petynka otevřela své brány

První májový den se otevřely brány koupaliště Petynka v Praze 6. Možnost zaplavat si ve vyhřívaném bazénu využilo první den 250 návštěvníků. Všichni oceňovali čistotu vody, která byla první den vyhřátá na 26°C!!
náhled souboru

Z jednání Rady městské části

Radní schválili finanční příspěvek do veřejné sbírky za účelem pořízení varhan do kostela sv. Markéty v Břevnově. Zároveň souhlasili s poskytnutím finanční pomoci TJ Sokolu Střešovice, TJ Sokolu Liboc, Sboru lysolajských dobrovolných hasičů nebo zapůjčení informačního kiosku Městské části Praha-Suchdol.

Rekonstrukce fasád a výměny oken panelových domů

Radní schválili rekonstrukce fasád a výměny oken u čtyř panelových domů na sídlišti Dědina v ulicích Vlastina, Ciolkovského a Žukovského. Rekonstrukce těchto domů byla zařazena do plánu investic městské části na letošní rok.
náhled souboru

Šampion na trampolíně z Dejvic trénuje i v Americe

Už více než dvacet let se věnuje sportu, o kterém toho lidé moc nevědí - skokům na trampolíně. Petr Dufek, šestinásobný mistr republiky a český reprezentant z Dejvic, který závodně skáče za Tělovýchovnou jednotu Petřiny, se před měsícem vrátil z Ameriky, kde se připravoval na nabitou sezonu.
19.04.2005
náhled souboru

Šestka kvete

Dejvická radnice založila na území Prahy 6 nové květinové záhony na téměř dvaceti místech. Záhony zkrášlují například Prašný most, náměstí Českého povstání, ulici Evropská, Na Petřinách či památníky v Technické ulici a na náměstí Svobody.

Průzkum: Praha 6 je považována za nejbezpečnější obvod

Nejpreferovanější pražskou čtvrtí je z hlediska bezpečnosti ve třech sledovaných obdobích (1997, 1999, 2004) Praha 6. V roce 2004 je podle veřejnosti druhým nejbezpečnějším místem Praha 10 a třetím Praha 1. Dalšími městskými částmi preferovanými z hlediska bezpečí byla v roce 1997 Praha 4 a 5, zatímco v roce 1999 je to na druhém místě Praha 10 a na třetím Praha 4.
náhled souboru

Radnice vydala hymnu oslav konce války

V letošním roce si celý svět připomíná 60. let ukončení největšího válečného konfliktu v historii lidstva – druhé světové války. Praha 6 se rozhodla zorganizovat u této příležitosti oslavy, které proběhnou na Dejvické třídě v Praze 6 a které navazují na vojenskou přehlídku na Letné. V rámci oslav radnice Prahy 6 však také vydala píseň „Dejvická demarkační“, která nejen podpořila informovanost o oslavách, ale také podtrhla celkový oslavný charakter a stala se navíc hymnou oslav.
13.04.2005

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/?vynechat=1968&crc=add93bc13a798d7353a9626c4d93c694 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz