Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 19571968 z celkového počtu 2480 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 19571968 z celkového počtu 2480 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Ladronka dosud nezná budoucí nájemce

Budoucí nájemce někdejšího statku Ladronka není dosud znám. Radnice nedávno zrušila soutěž, v níž měla jednoho nebo více provozovatelů budovy vybrat. Přihlásilo se totiž málo zájemců. Úřad proto vypíše nové výběrové řízení.
náhled souboru

Kdo byl Veleslavín...

...jak viděli čeští polygrafové život a dílo Daniela Adama z Veleslavína před 140 lety
náhled souboru

Tatran znovu ve finále! Tentokrát o devátý titul!

Semifinálová série mezi týmy Tatran Techtex Střešovice a Bulldogs Brno se za vyrovnaného stavu 2:2 přesunula do Prahy, kde na velikonoční pondělí hostil Tatran v hale Sparty ambiciózní tým brněnských Bulldogs. Hosty přijely podpořit z moravské metropole dvě stovky bouřlivých fanoušků. Početná florbalová veřejnost očekávala senzaci v podobě vypadnutí osminásobného mistra ČR ze Střešovic, a tak to při rozhodujícím pátém utkání semifinále play-off v basketbalové hale Sparty pořádně vřelo.
náhled souboru

První zpráva o výrobě českého piva se váže k Břevnovu

Sdružení České pivo, jehož členy jsou zpracovatelské a další subjekty podílející se na výrobě piva v České republice, podalo koncem loňského roku žádost na Úřad průmyslového vlastnictví o zapsání zeměpisného označení České pivo u Evropské unie. Žádost také obsahuje pasáž o historických dokladech původu českého piva. Mimo jiné uvádí, že první zpráva o výrobě piva na uvedeném území se váže k Břevnovskému klášteru.
23.03.2005
náhled souboru

Šárecké údolí vydalo ztracenou studánku

Objevených zapomenutých přírodních pramenů v Praze díky ochranářům neustále přibývá. Přestože se bez zdravotních následků ze studánek napít nedá, obecně se podle odborníků kvalita spodní vody ve městě zlepšuje. Stačí urazit Šáreckým údolím z konečné tramvaje pět set metrů směrem ke Džbánu a nedaleko Kozákovy skály se z kamenitého zátiší vyloupne „nová“, Šestákova studánka.

Ámos i Anděl mezi námi

Každoročně je březen měsícem plným anket a soutěží hodnotících za uplynulý rok snahu a úspěchy lidí v nejrůznějších oblastech a odvětvích. Mimo jiné se opět rozdělovaly i ceny Zlatý Ámos pro nejoblíbenější učitele a ceny Anděl pro nejlepší muzikanty. Dvě naprosto odlišné soutěže a jeden společný jmenovatel – Praha 6.
21.03.2005

Ověřování vlastnictví pomocí dálkového přístupu do katastru

Radnice Prahy 6 zavedla ověřování vlastnictví nemovitosti pomocí dálkového přístupu ke katastru nemovitostí. Jedná se o další krok při naplňování obecního programu „Slušná radnice“, tedy programu prosazujícím transparentnost práce radnice a zjednodušení a zrychlení jejích úředních postupů ve věcech veřejných.
náhled souboru

Týden v Praze v lepším čase

Pro lepší informovanost o událostech v Praze 6 mohou letos občané sledovat pravidelný televizní magazín Týden v Praze, který vysílá metropolitní TV Praha, v lepším čase. Zpravodajství o nejnovějších událostech nebo klíčových momentech v životě šesté městské části, ale i novinky z komunálního světa, mohou diváci sledovat v premiéře každý čtvrtek v 18:45, reprízy jsou pak vysílány v pátek v 10:05 a v sobotu ve 23:30.

Sešla se Povodňová komise Prahy 6

Na základě rozhodnutí starosty Prahy 6 Tomáše Chalupy se včera ráno sešla Povodňová komise Prahy 6. Komise byla svolána s ohledem na možné ohrožení způsobené táním sněhu a tím zvýšeného množství vody v povodí Vltavy, Berounky i Sázavy.
náhled souboru

Cestovatelé, kteří pro nás objevili svět

Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka projezdili všech pět kontinentů. Fotografie z jejich cest visí na Pražském hradě a v Písecké bráně. Výstava začala včerejší vernisáží, kterou zahájili prezident republiky Václav Klaus, starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa a Miroslav Zikmund.
11.03.2005
náhled souboru

Omylům lékařů mají bránit náramky

V Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích dostávají nyní pacienti plastový náramek v bílé, zelené nebo červené barvě. Zelený dostanou pacienti s rizikem proleženin a červený pacienti, u kterých hrozí, že upadnou.
11.03.2005
náhled souboru

ZŠ Červený vrch bez bariér

Nejdůležitější součástí nedávné kompletní rekonstrukce základní školy Červený vrch byla přístavba školního výtahu, určeného tělesně postiženým žákům, kteří školu navštěvují.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/?vynechat=1956&crc=5a2309aa8980cd68e10baefc43996a87 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz