Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 19211932 z celkového počtu 2511 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 19211932 z celkového počtu 2511 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Třídění odpadů je ekologické i ekonomické

Každý občan ČR vyprodukuje ročně zhruba 150 až 200 kilogramů odpadů. V celé republice to za jediný rok představuje stěží představitelné množství až 2  0 kilogramů, neboli 2 miliony tun odpadů všeho druhu.
náhled souboru

Ocenění „Vynikající učitelé“ měli důvod k přípitku

Dnes převzalo sedm učitelů z Prahy 6 ocenění „Vynikající učitel“. Toto ocenění vyhlásila radnice jako výraz uznání náročné práce učitelů základních škol a zároveň jako začátek nové tradice, která bude každoročně probíhat u příležitosti Dne Prahy 6 (4. září) a doplní tak již fungující tradici oceňování Čestných občanů.
náhled souboru

Sedlečtí nelitují

Před necelým rokem organizovali obyvatelé Dolního Sedlce petici za jeho připojení k Praze 6. Půl roku poté, co se toto území podél Vltavy stalo součástí Prahy 6 se zdá, že Sedlečtí nelitují.

Prodeje po jednotlivých bytech se ukazují jako nejvýhodnější

Nejrozsáhlejší prodej nemovitého majetku v historii zažívá Praha 6. Zastupitelé v roce 2003 rozhodli o tom, že více než tři čtvrtiny domovního fondu (5875 bytů), který je v současnosti svěřen městské části, budou za výhodných podmínek nabídnuty stávajícím nájemcům.

Do elektronické podoby se převede 6,5 milionu dokumentů

Radní Prahy 6 zadali veřejnou zakázku na digitalizaci úředních dokumentů z odborů výstavby, kanceláře městské části a právního odboru. Přechod k digitální technologii zrychlí administrativní i správní činnosti a vytvoří se i předpoklady pro rychlý přístup občanů k informacím. Zároveň se sníží rizika zničení dokumentů.
náhled souboru

Šestka s novým layoutem

Od zítřejšího rána si občané Prahy 6 budou moci listovat poprázdninovým vydáním svého časopisu Šestka, který přichází s novým layoutem neboli v nové grafické podobě. Grafika časopisu vychází z nedávno schváleného nového vizuálního stylu městské části.
náhled souboru

Ladronka znovu ožila

Bývalý statek Ladronka je po rekonstrukci opět v provozu. V nově opravené budově najdou návštěvníci občerstvení, půjčovnu kolečkových bruslí a jízdních kol a veřejné sociální zařízení. Zájemci si mohou zahrát bowling a posedět v restauraci nebo na terase. Areál slavnostně otevřel starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa a pražský primátor Pavel Bém.
náhled souboru

Divadlo Semafor má nový domov

Téměř tři desítky adres vystřídal během své šestačtyřicetileté existence pražský Semafor. Principál Jiří Suchý přiznává, že někdy si mohli listonoši nohy uběhat, než korespondenci doručili na tu správnou. Na Den Prahy 6 – v neděli 4. září - převzal z rukou starosty Tomáše Chalupy symbolický klíč od nové - a věří, že i definitivní scény, která vznikla rekonstrukcí bývalé tančírny Globus. Zahájí tu 1. října.
04.09.2005
náhled souboru

Šárka hostila ojedinělou reprízu Prodané nevěsty

Přeplněný areál někdejšího přírodního divadla v Divoké Šárce zažil dnes ojedinělou reprízu inscenace Smetanovy Prodané nevěsty.
03.09.2005
náhled souboru

Praha 6 má dnes již čtrnáct Čestných občanů

V rámci oslav 85 let Prahy 6 dnes proběhlo slavnostní zasedání zastupitelů Prahy 6 v Tereziánském sále Břevnovského kláštera. Během zasedání udělil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa ocenění „Čestný občan Prahy 6" Monsignoru Janu Machačovi a generálmajoru Antonínu Špačkovi.
náhled souboru

Letiště vystrčilo třetí prst

Na Ruzyni roste letiště světového měřítka. Letos odbaví více než 10 milionů cestujících, a definitivně se tak zařadí mezi první ligu vzdušných přístavů.
02.09.2005
náhled souboru

Školní rok začíná v Praze 6 nadvakrát

Z patnácti základních škol v Praze 6 nastoupili dnes žáci do tříd na sedmi školách. Na ostatních osmi školách si prodloužili prázdniny až do pátého. To zejména tam, kde probíhaly o prázdninách komplexní rekonstrukce.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/?vynechat=1920&crc=c5dd337504fa78a6e48e3c3df3056cc0 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz