Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 19211932 z celkového počtu 2477 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 19211932 z celkového počtu 2477 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Orientace po obvodu bude jednodušší

Od dnešního dne se občané a návštěvníci Prahy 6 mohou setkat s novým prvkem – novým orientačním systémem. Na zhruba dvou stovkách sloupů je umístěno téměř 900 cedulí, které usnadní orientaci při hledání nejrůznějších cílů. Zároveň každého návštěvníka Prahy 6 vítá či loučí se s ním na hranicích 17 hraničních sloupů.
náhled souboru

V Praze 6 se lidé cítí bezpečně

Krádeže automobilů a vykrádání aut patří mezi faktory, které nejvíce ovlivňují kriminalitu v Praze 6. Vyplývá to z policejní zprávy o bezpečnostní situaci v tomto území za loňský rok. Pozitivní však je, že počty případů klesají. I tak obyvatelé hlavního města považují Prahu 6 za nejbezpečnější městskou část. To je jeden ze závěrů průzkumu pocitu bezpečí, který mezi obyvateli Prahy provedl magistrát.
08.06.2005
náhled souboru

Starosta považuje jednání s ministrem obrany za úspěšné

Ministr obrany České republiky Karel Kühnl a starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa se dnes na uzavřeném jednání dohodli na spolupráci při několika společných projektech ministerstva obrany a městské části.

Chodníkový program pokračuje

Další chodníky nechá během léta a podzimu opravit radnice Prahy 6. Pracovat se bude ve většině čtvrtí.
náhled souboru

Nárůst návštěvnosti pokračuje

Měsíc květen opět zamíchal s bilancí návštěvnosti webových stránek Prahy 6 a stal se dosud nejúspěšnějším měsícem! Informace na webových stránkách Prahy 6 hledalo v květnu celkem 25 420 unikátních návštěvníků!! Od začátku tohoto roku pak 123 374 lidí shlédlo 924 592 stránek.
náhled souboru

Petynka v zatěžkávací zkoušce obstála

Přestože je koupaliště Petynka ve Střešovicích otevřené veřejnosti již měsíc, první skutečnou zatěžkávací zkoušku v letošní sezóně zažilo tento víkend. Turnikety areálu, který má kapacitu zhruba 1500 návštěvníků, prošlo během soboty a neděle 5500 lidí!
náhled souboru

Bratři Formanové se s lodí Tajemství opět vydají za diváky

Divadelní loď Tajemství bratří Formanů se i letos vydá na pouť českými vodami. Od června do srpna bude kotvit v Praze, ale začátkem září opustí nábřeží metropole a vyjede na turné po městech na Vltavě a Labi. Divákům nabídne úspěšné představení Nachové plachty.
26.05.2005

Ministerstvo obrany letos začne s rekonstrukcí svého sídla

Ministerstvo obrany letos začne s rekonstrukcí svých pražských objektů. Výstavba "českého Pentagonu" se však uskuteční v mnohem skromnějším měřítku, než jak o ní armáda uvažovala ještě před dvěma lety.

Soud zamítl návrh na vystěhování modlitebny z domu v Praze 6

Modlitebna, kterou před 60 lety zřídila pravoslavná církev ve sklepení obytného domu v Praze 6 - Bubenči, se zatím stěhovat nemusí. Samosoudce obvodního soudu pro Prahu 6 včera zamítl žalobu společenství vlastníků, které požadovalo vystěhování kaple a navrácení nebytových prostor. Dům i mobiliář modlitebny byl v roce 2001 státem vyhlášen za kulturní památku.
25.05.2005
náhled souboru

Dejvická demarkační jako hudební svědectví budoucí generaci

Poselství budoucím generacím uložil včera do devátého pilíře Karlova mostu náměstek pražského primátora Jan Bürgermeister. V nerezové urně, která obsahuje svědectví vypovídající o současné Praze, nechybí „cédéčko“ s písní Dejvická demarkační, kterou vydala radnice Prahy 6.
16.05.2005
náhled souboru

O Největšího Čecha Prahy 6 soutěžilo sedmnáct osobností

Nejnovější školní projekt ZŠ Benita Juáreze v Bílé ulici v Praze 6, který proběhl minulý měsíc, představila ředitelka školy Maja Bihelerová. Žáci se inspirovali soutěží O největšího Čecha, kterou pořádá Česká televize a přizpůsobili si toto téma svým „menším“ poměrům. Soutěžilo se tedy o „Největšího Čecha Prahy 6“.

Školy Vlastina a Dědina čeká administrativní sloučení

Základní školy Dědina a Vlastina, dvě z nejmenších škol v Praze 6 co do počtu žáků, budou od září fungovat pod jedním jménem. Zastupitelé schválili sloučení těchto škol v nástupnickou organizaci ZŠ Dědina.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/?vynechat=1920&crc=c5dd337504fa78a6e48e3c3df3056cc0 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz