Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 19091920 z celkového počtu 2480 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 19091920 z celkového počtu 2480 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Bouře zaměstnala pražské hasiče, velké škody nezpůsobila

Bouře, která se v noci z 30. na 31. července přehnala nad metropolí, zaměstnala především pražské hasiče. Zasahovali zejména u spadlých větví, ze dvou budov museli čerpat vodu.

Přes Vltavu na legitku MHD

Povolání převozníka je v Česku na vymření. V celé zemi fungují dvě desítky přívozů, většina z nich pouze od jara do podzimu. Dopravní prostředek, který asociuje staré dobré časy, však možná zažívá renesanci. Prvního července byl obnoven historický přívoz mezi pražskými čtvrtěmi Sedlec a Bohnice.
náhled souboru

Hurvínek zůstává v divadle

Spejbla podle Skupova náčrtku by se prý děti bály. Dnes prakticky neznámý řezbář Karel Nosek ho proto udělal podle svého. Spejbl se stal i předmětem sporu. Nakonec soud přiřkl slavné loutky ředitelce divadla S+H.
28.07.2005
náhled souboru

V tvorbě log vítězí studenti

V galerii pražského Design centra byla otevřena přehlídka Studentský design 2005, zahrnující nejlepší práce budoucích designérů z odborných škol celé republiky. Své práce zde vystavuje i autor nového logotypu Prahy 6.
náhled souboru

Semafor má být v Dejvicích náročnější

Divadlo Semafor se po třech letech od povodně, která zničila jeho scénu v pražském Karlíně, dočká nové vlastní střechy nad hlavou. Jiří Suchý, jenž divadlo v roce 1959 společně s Jiřím Šlitrem zakládal, převezme na začátku září klíče od sálu v Dejvicích.
27.07.2005
náhled souboru

Na Ladronce začalo fungovat sportovní zázemí

V rekonstruovaném objektu usedlosti Ladronka začalo fungovat sportovní zázemí pro návštěvníky areálu. K dispozici je půjčovna sportovního vybavení (in-line brusle, kola), bufet, venkovní občerstvení a veřejné záchody. Ladronka, se svým tři a půl kilometru dlouhým okruhem s asfaltovým povrchem, je ideálním místem k jízdě na in-line bruslích. Dráha je obousměrná a téměř celá osvětlená.
26.07.2005
náhled souboru

Petynka zvyšuje komfort

Návštěvníky aquaparku Petynka už nemusí trápit nedostatek místa pro auta. Kvůli záborům pro chystanou stavbu mimoúrovňové křižovatky Malovanka bylo ještě minulý týden parkování v okolí Petynky velmi složité. Nyní, po jednáních radnice Prahy 6 s ministerstvem obrany, vznikla dočasná odstavná plocha, která pojme téměř 300 aut.

Oprava vodovodních řadů bude mít dopad na dopravu

Ulice Pod Kaštany a Jaselskou čekají od 2.7. do 30.8. rozsáhlé opravy s částečnými i úplnými uzavírkami obou komunikací. Pražská vodohospodářská společnost tady bude provádět komplexní opravy vodovodních řadů, které jsou uloženy pod komunikacemi.

Přívoz Sedlec – Zámky opět v provozu

Dnes byl po dvou desetiletích obnoven provoz, který spojuje Sedlec a Zámky, tedy Prahu 6 a Prahu 8. Toto spojení je atraktivní zejména pro výlety vltavským údolím, např. okruh Stromovka–Troja–Zámky–Sedlec–Podbaba–Stromovka, ale i pro běžné denní cesty.

Stanovisko MČ Praha 6 k řešení dopravy v klidu

Řešení problematiky dopravy v klidu v rámci městské části je jedním z největších dopravních problémů. K vypracování kvalifikovaného systémového řešení nechala Městská část Praha 6 zpracovat v září 2004 Analýzu dopravy v klidu. Tato analýza zahrnuje část území MČ Praha 6, část k.ú. Dejvice a Bubeneč.

Stop Graffiti má úspěchy

Antisprejerový program Prahy 6 „Stop Graffiti“ - vyhodnocení II. etapy určené zejména soukromým majitelům nemovitostí po 3 letech působení.
náhled souboru

Houška udržel Břevnov

Dva pražské týmy se rvaly až do posledních minut sezony České fotbalové ligy o splnění svého cíle, ale uspěl jen jeden z nich, břevnovští Dragouni.
20.06.2005

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/?vynechat=1908&crc=6c131209c312bf948b758c776334c5b5 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz