Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 18851896 z celkového počtu 2480 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 18851896 z celkového počtu 2480 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Ladronka – Plný džbán zábavy přilákal tisíce lidí

Soutěžilo se například v lezení na horolezeckou stěnu. Úplně nejrychlejší čas měl primátor Pavel Bém, který porazil i herce Vojtu Kotka. Podle sjednané sázky bude muset „rafťák“ Kotek strávit s primátorem jeden pracovní den.
01.10.2005
náhled souboru

Kampaň proti psím exkrementům na chodnících

Psí výkaly na chodnících a v parcích jsou problém, který každý dobře zná. Zvláště, když si ho přinese na botě až domů. Nehoráznost některých pejskařů pobuřuje veřejnost a proto radnice Prahy 6 odstartovala na území městské části netradiční kampaň, jejímž cílem je upozornit majitele psů na větší zodpovědnost při venčení svých miláčků.

Praha 6 pomáhá svým sousedům

Zastupitelé Prahy 6 jednohlasně rozhodli, že převedou na Městskou část Praha – Přední Kopanina částku předběžně určenou na cca 3,85 mil. Kč jako finanční příspěvek na zlepšení životního prostředí a zkvalitnění infrastruktury Přední Kopaniny, zejména na dokončení plynofikace této městské části, úpravu zeleně, opravu chodníků a revitalizaci historického centra.

Pomoc Domovu sv. Rodiny a Sokolům ze Střešovic

Zastupitelé schválili finanční příspěvek Domovu sv. Rodiny ve výši 157.760 Kč na zajištění chodu ústavu a příspěvek TJ Sokol Střešovice ve výši 100 tisíc korun na dokončení rekonstrukce víceúčelového hřiště v Sibeliově ulici ve Střešovicích.
náhled souboru

„Velký bratr“ sledoval i Permoníka

Vůli, nové kamarády a to nejcennější – vytoužený kámen moudrosti – popřály dnes odpoledne tři sudičky účastníkům dobrodružné hry Prahy 6 „Permoník“, při zahájení jeho III. ročníku. Role sudiček se zhostily známé osobnosti - herečka a moderátorka reality show Big Brother Eva Aichmajerová, herec Dejvického divadla Ivan Trojan a bývalý olympionik a radní Prahy 6 Lukáš Pollert.
náhled souboru

Třídění odpadů je ekologické i ekonomické

Každý občan ČR vyprodukuje ročně zhruba 150 až 200 kilogramů odpadů. V celé republice to za jediný rok představuje stěží představitelné množství až 2  0 kilogramů, neboli 2 miliony tun odpadů všeho druhu.
náhled souboru

Ocenění „Vynikající učitelé“ měli důvod k přípitku

Dnes převzalo sedm učitelů z Prahy 6 ocenění „Vynikající učitel“. Toto ocenění vyhlásila radnice jako výraz uznání náročné práce učitelů základních škol a zároveň jako začátek nové tradice, která bude každoročně probíhat u příležitosti Dne Prahy 6 (4. září) a doplní tak již fungující tradici oceňování Čestných občanů.
náhled souboru

Sedlečtí nelitují

Před necelým rokem organizovali obyvatelé Dolního Sedlce petici za jeho připojení k Praze 6. Půl roku poté, co se toto území podél Vltavy stalo součástí Prahy 6 se zdá, že Sedlečtí nelitují.

Prodeje po jednotlivých bytech se ukazují jako nejvýhodnější

Nejrozsáhlejší prodej nemovitého majetku v historii zažívá Praha 6. Zastupitelé v roce 2003 rozhodli o tom, že více než tři čtvrtiny domovního fondu (5875 bytů), který je v současnosti svěřen městské části, budou za výhodných podmínek nabídnuty stávajícím nájemcům.

Do elektronické podoby se převede 6,5 milionu dokumentů

Radní Prahy 6 zadali veřejnou zakázku na digitalizaci úředních dokumentů z odborů výstavby, kanceláře městské části a právního odboru. Přechod k digitální technologii zrychlí administrativní i správní činnosti a vytvoří se i předpoklady pro rychlý přístup občanů k informacím. Zároveň se sníží rizika zničení dokumentů.
náhled souboru

Šestka s novým layoutem

Od zítřejšího rána si občané Prahy 6 budou moci listovat poprázdninovým vydáním svého časopisu Šestka, který přichází s novým layoutem neboli v nové grafické podobě. Grafika časopisu vychází z nedávno schváleného nového vizuálního stylu městské části.
náhled souboru

Ladronka znovu ožila

Bývalý statek Ladronka je po rekonstrukci opět v provozu. V nově opravené budově najdou návštěvníci občerstvení, půjčovnu kolečkových bruslí a jízdních kol a veřejné sociální zařízení. Zájemci si mohou zahrát bowling a posedět v restauraci nebo na terase. Areál slavnostně otevřel starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa a pražský primátor Pavel Bém.

 © 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/?vynechat=1884&crc=a93ecf5ef1e4f2a079d2f22f138e7d5f ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz