Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 16611672 z celkového počtu 2308 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 16611672 z celkového počtu 2308 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

Český lev, ceny Alfréda Radoka nebo Thálie?

Jméno Dejvického divadla nebo jeho členů se objevuje hned v několika nominacích na nejprestižnější divadelní i filmové ceny za rok 2005. Radnice Prahy 6 podporuje Dejvické divadlo čtyřletým grantem ve výši téměř 40 mil. korun.
22.02.2006

Výroční zprávy Úřadu městské části Praha 6

Každý povinný subjekt musí vždy do 1. března zveřejnit výroční zprávu za předcházející kalendářní rok o své činnosti v oblasti poskytování informací. Výroční zpráva se zpracovává v souladu s ustanovením § 18 zákona čís. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím ve znění pozdějších předpisů.

Za rychlost na pokutách 5 miliónů

Stížnosti obyvatel na rychlost na silnicích jsou předmětem debat na každém setkání s občany. Evropská, Patočkova, Na Pískách, to jsou pouze některé ulice, kde se lidé bojí přecházet a děsí se bezohledných řidičů. Jejich stížnostem pak čelí policisté.

Blikajícím kódem proti spamovacím robotům

Nešvar elektronické komunikace – spamy – se nevyhnul ani webovým stránkám Prahy 6. Zprávy, které rozesílal naprogramovaný robot, postihly minulý týden diskusní forum stránek Prahy 6. Během jediného dne se mezi příspěvky návštěvníku webu objevilo zhruba 70 spamů a každý den se situace opakovala.
17.02.2006

Ulice Prahy 6 by mohly ožít restauracemi

Otevřít prostor ulic lidem a oživit chodníky, o to se radnice Prahy 6 pokusí nabídkou pro majitele obchůdků a restaurací. Nižší taxou, kterou bude požadovat za zábor chodníku, chce vybídnout podnikatele, aby si v letním období zřizovali zahrádky.
náhled souboru

Třídění odpadu se rozšiřuje

V Praze 6 přibyla další stanoviště kontejnerů na tříděný odpad a častěji se budou vyvážet. Rozšířila se také možnost pro lidi, kteří chtějí ukládat krabice od nápojových kartonů do speciálních kontejnerů.

Ručně šité boty od Moučky z Dejvic

Na Pražském hradě vládl toho času Novotný, ale v podhradí, v dejvické ulici K Brusce, zastával mnohem silnější pozici pan Moučka. Jeho křestní jméno si málokdo pamatuje, protože se o něm po celé Praze mluvilo právě jen jako o Moučkovi.
04.02.2006

ČVUT otevřelo Vědecký inkubátor

Od letošního roku má nejstarší česká technická univerzita -ČVUT - svůj vlastní vědecký inkubátor.
náhled souboru

Veverky dorazily do Prahy 6

Projekt „Pražská veverka“ si získal nečekanou oblibu u pražských dětí i pedagogů. Ačkoliv organizátoři původně předpokládali zapojení asi 400 dětí z vybraných pražských škol, přednášky o veverkách vidělo již 1.229 žáků a termíny na školách jsou zaplněné na několik měsíců dopředu. Veverky dorazily včera také do Prahy 6 do základní školy Na Dlouhém Lánu. Zahájení se zúčastnili také zástupci radnice.
náhled souboru

Dělení peněz pro letošní rok: nejvíce dostanou školy

Do péče o školy, životní prostředí a dopravu v Praze 6 plyne největší objem peněz z letošního rozpočtu. Rozpočet tak potvrdil priority nastavené v minulých letech. "Více peněz oproti loňskému roku dáváme na opravy škol, chodníků a údržbu zeleně. Ve všech ostatních oblastech se výdaje snižují," zdůraznil starosta Tomáš Chalupa.
náhled souboru

Ještě letos budou lidé nakupovat v Šestce

Lidé z Prahy 6 a okolí se dočkají prvního velkého nákupního centra. Na konci Evropské třídy blízko areálu starého letiště vyrůstá komplex podobný těm, za jakými lidé dosud dojíždějí na Zličín nebo do Nových Butovic. Ponese jednoduchý název ­ Šestka.

Městská část prodala poslední půdy

Zastupitelé Prahy 6 schválili výsledky výběrových řízení na prodej půdních prostor a volných bytů. „Radnice tak dokončila prodej posledních půd, určených k přestavbě na byty,“ sdělila místostarostka Kousalíková.

 © 2018 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/?vynechat=1660&crc=9d85a77a1b0e96a583028d2d94f6c262 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz