Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Aktuality

Výpis záznamů 6172 z celkového počtu 73 vyhovujících záznamů. Výpis záznamů 6172 z celkového počtu 73 vyhovujících záznamů.
náhled souboru

V Praze 6 budou uklízet nezaměstnaní, bezdomovci a vězni

V ulicích Prahy 6 budou uklízet vedle firem i nezaměstnaní, bezdomovci, vězni a lidé vykonávající alternativní trest. Radnice chce tímto způsobem řešit údržbu problematických míst. Snaží se tím také pomoci lidem, kteří se často nacházejí na okraji společnosti a chtějí se zapojit do normálního života, řekl radní Jan Holický.
náhled souboru

Nejstarší občan Prahy 6 oslavil 101. narozeniny!

V Domově důchodců v Šolínově ulici byl důvod k oslavám. Paní Marie Štěrbová oslavila v říjnu 101 let.

Pomoc Domovu sv. Rodiny a Sokolům ze Střešovic

Zastupitelé schválili finanční příspěvek Domovu sv. Rodiny ve výši 157.760 Kč na zajištění chodu ústavu a příspěvek TJ Sokol Střešovice ve výši 100 tisíc korun na dokončení rekonstrukce víceúčelového hřiště v Sibeliově ulici ve Střešovicích.
náhled souboru

Otevřen nový dům seniorů „Hvězda“

Zcela nový moderně vybavený dům pro seniory „Hvězda“ byl dnes slavnostně otevřen v Praze 6 – Břevnově díky podpoře Magistrátu hlavního města, Úřadu městské části Praha 6 a finančnímu příspěvku Německého červeného kříže. Dům je v pořadí už osmý, ale na území hlavního města první z nově vybudovaných objektů Českého červeného kříže určených pro důchodce.
náhled souboru

Radnice adoptovala na dálku dvě děti z Indie

Na vánočním setkání zaměstnanců radnice oznámil starosta Tomáš Chalupa zajímavou novinku – radnice se rozhodla adoptovat na dálku dvě děti z Indie. Jde o 11letou Divya Mestha a 8letého Umamaheshwar Achari. Obě děti žijí v pobřežním městečku Honavar v západní Indii.
náhled souboru

Nejstarší občan Prahy 6 oslavil dnes 100. narozeniny

Starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa popřál Žofii Matouškové k jejím dnešním stým narozeninám pevné zdraví a radost ze života. Žofie Matoušková, která se narodila v Bavorsku, byla do svých 95 let zcela soběstačná. Nyní pět let žije v dejvickém Domově důchodců a podle záznamů radnice je dnes nejstarším občanem Prahy 6!!

Nový stacionář v domově důchodců v Šolínově ulici

Primátor hlavního města Prahy Pavel Bém spolu se starostou Prahy 6 Tomášem Chalupou dnes slavnostně otevřeli nový stacionář domova důchodců v Šolínově ulici.

Granty v oblasti zdravotnictví a sociální péče a služeb

Radní Prahy 6 schválili grantová témata v oblasti zdravotnictví a sociální péče a služeb pro rok 2005 a zároveň pravidla pro jejich udělení.

Nový stacionář v domově

Senioři z Prahy 6 budou mít od října možnost stát se klienty nového stacionáře, který vznikne v rámci Domova důchodců v Šolínově ulici. Městská část poskytla domovu na kvalitní vybavení stacionáře 300 tisíc korun.
náhled souboru

Starosta přinesl velikonoční koledu

Velikonoční pomlázku přinesl starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa obyvatelům Domova sv. Karla Boromejského v Praze 6 – Řepy.

Nová pravidla pro přidělování sociálních bytů

Rada schválila nová pravidla pro pronájem bytů sociálně potřebným občanům.Současná sociálně bytová politika radnice Prahy 6 se opírá o následující pilíře - byty se přidělují zásadně na dobu určitou maximálně 5 let, byty se nebudou přidělovat osobám, které nechtějí pracovat, vyjma osob pobírající starobní důchod, soustavně se připravujících na výkon povolání a pobírají přídavek na dítě nebo nemocných a sociální situace se neposuzuje pouze u žadatele, ale u celé rodiny.
náhled souboru

Pečovatelská služba Prahy 6 má nový „Sociální automobil“

Tomáš Chalupa, místostarosta Prahy 6, převzal před Domem s pečovatelskou službou ve Šlejnické ulici nový „Sociální automobil“ a následně ho předal do užívání Pečovatelské službě Prahy 6.

 



© 2020 MČ Praha 6

 RSS |  SMS info |  Email info |  Mapa stránek |  Prohlášení o přístupnosti |  Prohlášení o ochraně soukromí |  PŘIHLÁŠENÍ do systému


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/?OblastID=6&vynechat=60&crc=4a1f55896f68db4c2b0ac03ca04eb0c9 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz