Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

26. Břevnovské posvícení 2019

Zveme vás 4. - 6. října 2019 na 26. břevnovské posvícení u Břevnovského kláštera. Dojedete k nám tramvají číslo 22 a 25, stanice Břevnovský klášter.

Čeká vás bohatý kulturní program na pódiu, staročeská vesnička s programem, lunapark, ohňostroje, stánky s občerstvením všeho druhu a mnoho dalšího...


náhled souboru

 

Základem každého posvícení je jídlo a pití. Obojího bude o víkendu v Břevnově dostatek. Nedaleko hlavního pódia najdete stánky s občerstvením a pochutinami, které k břevnovskému posvícení neodmyslitelně patří.  

V pátek od 15:00 bude v provozu většina stánků a pouťové atrakce. 

V sobotu od rána začne už pravé posvícení. Ve stáncích si budete moci zakoupit pečené husy s knedlíkem a zelím nebo pečeného býka, pečenou šunku, bramboráky, bramborové spirálky, palačinky, trdlo a mnoho dalších chuťovek a specialit. Nebudou také chybět stánky s pivem, medovinou, se sudovým vínem a burčákem. Břevnovský pivovar bude předvádět středověké vaření piva.

Ani letos nebudou návštěvníci ochuzeni o čím dál oblíbenější staročeskou řemeslnou vesničku se stovkou stánků různých řemesel, dílniček pro děti a krčem pro hladové žaludky. Ve vesničce bude i mnoho stánků, které budou řemesla předvádět a děti si je také budou moci vyzkoušet a něco si vyrobit. Ve vesničce bude své řemeslo předvádět i kejklíř Štěpán. Součástí vesničky budou stánky chráněných dílen.

Program na pódiu začíná v sobotu i v neděli po obědě a každý návštěvník si v programu najde to své. Pro děti vystoupí žonglér a soubory škol z Prahy 6. Na sobotu i neděli je od 19:05 připraven ohňostroj.

Kompletní program najdete ZDE.

Vstupné do areálu posvícení se žádné neplatí, i když je možné, že někteří vystupující budou v duchu dávných tradic vybírat za svá vystoupení do klobouku. Ale jinak je program volně přístupný všem, kteří přijdou.

Po celou dobu posvícení jsou přístupné prostory Břevnovského kláštera. Akci pořádá Spolek břevnovských živnostníků z.s. s podporou Městské části Praha 6 a pod záštitou starosty městské části Praha 6 Ondřeje Koláře. A má i podporu Břevnovského kláštera.

Ještě před zahájením Břevnovského posvícení, a to ve čtvrtek 3. října od 14 do 16 hodin, se koná letos už 15. ročník Kolotočů bez barier. Jde o bezplatné točení, ježdění a houpání vyhrazené pro děti a mládež z ústavů, dětských domovů, stacionářů, rehabilitačních ústavů a v péči rodičů s různými stupni handicapu. Pro účastníky budou připraveny posvícenské koláče, nápoje a také malé dárky, které vyrábějí děti z mateřské školky Jílkova v akci „Děti – dětem".

PARTNEREM TÉTO SPOLKOVÉ AKCE JE SBÍRKOVÝ PROJEKT POMOZTE DĚTEM, KTERÝ SPOLEČNĚ ORGANIZUJÍ NADACE ROZVOJE OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI A ČESKÁ TELEVIZE.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/26-brevnovske-posviceni-2019-2019-09-29 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz