Srdce pro Václava Havla

Praha 6 připravila tradiční vzpomínkovou akci věnovanou bývalému prezidentovi Václavu Havlovi u příležitosti výročí jeho úmrtí. Srdce ze svíček se rozsvítí v Šabachově parku v Dejvicích 16. 12. po 15. hodině a bude hořet až do neděle 18. 12., tedy do dne, kdy Václav Havel v roce 2011 odešel.

Hlavní foto

Během celé doby si veřejnost může přijít spontánně zavzpomínat na bývalého prezidenta, ale také čestného občana Prahy 6 a svého souseda.

Hořící srdce mohou lidé dotvořit vlastními svíčkami. Na místě budou k dispozici na stužkách vytištěné vybrané Havlovy citáty, které si lidé mohou odnést. Prezidenta Havla si opět připomeneme výstavním panelem s fotografiemi od Ondřeje Pýchy a Oldřicha Škáchy a nejznámějšími citáty.

Čestné občanství Prahy 6 přijal Václav Havel krátce před svou smrtí, v září 2011. K odkazu bývalého prezidenta se Praha 6 hrdě hlásí. Do dejvického univerzitního kampusu nechala v minulosti umístit umělecké dílo Lavičku Ferdinanda Vaňka, která nese jméno po Havlově alter egu z jeho divadelních her. 

Podobné akce

až 26. 4. 2023

Opět zveme všechny muzikanty na naše tradiční setkání. Nezáleží na věku ani úrovni vašeho muzikantského projevu, ale na chuti se kterou se do jamování pustíte. Hrajeme pop, jazz, blues, muzikál, lidovky.. Jsme otevření vaším muzikantským výzvám. Můžete hrát sólo nebo vás podpoří doprovodní kapela. Jestli se nechcete zúčastnit aktivně, přijďte nás podpořit a dát si něco dobrého na baru. Více informací na www.ddmp6.cz v sekci "akce"

Celý článek24. 3. 2023