Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Pomoc pro Ukrajinu
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Akce ›› detail/podstránka

Slavné stavby Prahy 6

O jedinečné tváři moderní architektury v obrazech, fotografiích, plánech a v příbězích o architektech, stavebnících, stavitelích...


náhled souboru

18. září - 13. října 2009
otevřeno denně mimo pondělí od 13 - 19 hodin

Výstava se koná pod záštitou starosty Městské části Praha 6 Tomáše Chalupy

Úvod do stejnojmenné knihy, která vznikla u příležitosti této výstavy:
Vážení čtenáři,
kniha „Slavné stavby Prahy 6“ zachycuje výbor 72 objektů a areálů z území Městské části Praha 6. Jejich výběr nebyl snadný, řada známých objektů se do výběru nedostala, řada z nich by si zasloužila větší prostor, než jim bylo možno věnovat v rámci této knihy.

Věřím, že se autorům knihy, editorovi, nakladatelství, grafikovi a řadě dalších spolupracovníků podařilo vytvořit knihu, která může alespoň trochu přiblížit naši čtvrť. Čtvrť, do které mnoho stavitelů situovalo architektonické skvosty, čtvrť, kde stále žije mnoho lidí, kteří se o tyto skvosty chtějí starat, čtvrť, kterou mám tak rád, na kterou jsem pyšný a ve které jsem nyní starostou.

Stát v čele městské části, která je takovým architektonickým skvostem jako právě Praha 6, pro mne znamená radost i velký závazek. Vždyť právě architektura vždy byla a je odrazem doby, jejího životního stylu a celkové kulturní úrovně společnosti. Každý nově postavený dům či stavba je nejen pýchou svého majitele, ale také vizitkou architekta, města či obce a společnosti.

Přál bych Vám, aby chvíle strávené nad touto knihou, plnou podivuhodných ukázek staveb své doby, zaznamenávající ve svých zdech pomyslný odlesk slávy jejich stavebníků, majitelů či obyvatel, patřily k tomu nejpříjemnějšímu z Vašeho dne. Pak budu rád i já.

S úctou a pozdravem
Váš
Tomáš Chalupa
starosta Městské části Praha 6Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370

KDY: 18.09.2009 od 13:00 do 19:00

KDE: Písecká brána, K Brusce 5, Praha 6-Hradčany

KDO: MČ Praha 6

WEB: http://www.piseckabrana.cz


SOUBORY KE STAŽENÍ
náhled souboru
ikonka typu souboru application/pdf plakát ke stažení
[ PDF • 3726kB ]


SOUVISEJÍCÍ AKCE


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/akce/slavne-stavby-prahy-6-2009-09-18 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.