Komentovaná procházka Prahou 6 s průvodcem

Z Bořislavky na Ořechovku aneb na hranicích Dejvic a Střešovic

Hlavní foto

Vycházku začneme u novostavby Centra Bořislavka, které navrhl architektonický ateliér Aulík Fišer architekti a které je ozvláštněno sochařskými díly Federica Díaze. Připomeneme si kino Bořislavka a tragédii, která se zde odehrála na konci války. Cestou si ukážeme místo, kde žil symbol české kolaborace s nacisty Emanuel Moravec, a kam o pár desítek let později přicházeli do bytu manželů Havlových disidenti, kteří se vraceli z Ruzyně. Nakonec vás možná překvapí, kde vlastně jsou ty staré a původní Dejvice.

Vstup zdarma, průvodkyně Hedvika Čenková

Sraz: 31. března 14.00,  proti výstupu z metra Bořislavka (Liberijská X Evropská), před vstupem do centra KKCG, Evropská 866/69

Podobné akce

až 28. 8. 2024

Nezmeškejte konec léta se všemi jeho potěšeními. Přichází opulentnost, v níž se spolu snoubí dokonale vybarvené květy, množství plodů i některé zelené lupení zažívající „druhou mízu“.

Při nákupu dvou kurzů získejte slevu. Zadejte slevový kód 2x_pozdni_leto 

Celý článek10. 4. 2024

až 26. 6. 2024

Vstupte do období, kdy se kytkožroutství setkává s bylinkářstvím. Červen je měsíc kvetoucí krásy a omamných vůní. Přijďte se nabít sluneční energií z přírodních zdrojů.

Při nákupu dvou kurzů získejte slevu. Zadejte slevový kód 2x_vune

Celý článek10. 4. 2024

až 20. 6. 2024

Kurz, který má (empiricky ověřenou) kouzelnou moc. Louky jsou plné vonných bylin, kterými můžete ochutit nějaké báječné jídlo, nebo si je dát pod polštář a čekat, co se stane. Možná najdete i zlaté kapradí, které vám pomůže odkrýt poklady.

Při nákupu dvou kurzů získejte slevu. Zadejte slevový kód 2x_svatojanska 

Celý článek10. 4. 2024