Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Pomoc pro Ukrajinu
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Akce ›› detail/podstránka

Farmářské trhy na Kulaťáku

Kulturní program, nabídka zemědělských plodin, velikonoční zboží, květiny, ryby, občerstvení!


náhled souboru

Oslavu příchodu jara ve spojení s ojedinělými farmářskými trhy připravuje na tuto sobotu 20. března 2010 Městská část Praha 6 a hlavní město Praha. Všechny návštěvníky čeká na Vítězném náměstí v Praze 6 tržnice se zemědělskými a potravinářskými produkty. K prodeji zde bude české zboží „jako ze zahrádky“. Návštěvníci na farmářských trzích naleznou sortiment od zeleniny, přes ovoce, sýry, květiny, až po skleničku dobrého kvalitního vína.

Občané hlavního města, kteří nepreferují tradiční nákupní tour po obchodních centrech a kteří chtějí dobré čerstvé potraviny „jako ze zahrádky“ nebo fandí typicky českému zboží, mohou v sobotu ráno vyjít s nákupním košíkem na Vítězné náměstí, nakoupit zeleninu, ovoce, sýry, květiny, poklábosit nad skleničkou vína se známými, anebo si přečíst novinky ze světa. Nakoupit na farmářských trzích mohou i ti, kteří odjíždějí na chalupy a chaty a chtějí si ráno před odjezdem nakoupit čerstvou zeleninu, ovoce, vejce, sýry a uzeniny od českých soukromých zemědělců a výrobců.

Záměrem Městské části Praha 6 a radnice hlavního města Prahy je vytvořit zcela první a ojedinělou tržnici se zemědělskými a potravinářskými produkty v Praze. „Pokud bude ze strany občanů o takové trhy zájem, pak bychom rádi z akce udělali tradici a opakovali ji v pravidelné periodě,“ říká k motivu akce primátor hl. m. Prahy Pavel Bém.

Farmářské trhy jako forma veřejné služby pro nákup čerstvých a kvalitních zemědělských plodin, produktů a delikates v Praze oproti všem zahraničním metropolím chybí. Praha 6 bude první pražskou městskou částí, která tento deficit na patřičné úrovni pokryje.

Podle starosty Tomáše Chalupy je záměrem zejména zajištění nové služby občanům, zlepšení nabídky a komfortu služeb na území Prahy 6, obnovení tradice zemědělských tržnic zrušených komunistickou minulostí a podpora zemědělských malovýrobců a chovatelů. „V rámci farmářských trhů budeme dbát na zprostředkování rychlé dodávky zemědělských plodin od výrobce ke koncovému zákazníkovi, zajištění čerstvých plodin a produktů za přijatelné ceny a kvalitní sortiment zboží,“ vysvětluje starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa. Zdůrazňuje, že snahou trhů je nabízet skutečně kvalitní zboží, které voní. Nikoliv prefabrikáty z hypermarketů.

Farmářské trhy se uskuteční v sobotu 20. března 2010 od osmi ráno do dvou hodiny odpoledne. Umístěny budou na Vítězném náměstí na prostranství mezi ulicemi Evropská a Jugoslávských partyzánů.

Záměrem je organizace trhů ve čtrnáctidenním intervalu v obdobích jara, léta a podzimu. „Podstatné bude zvážit nejen efektivitu takových trhů, ale i jejich ekonomiku a schopnost vydělat si na sebe,“ doplňuje Tomáš Chalupa. Trhy nejsou jen o dohodě s prodejci. Důležité je také zajištění technického vybavení, ozvučení, odpadkových košů, informačního systému nebo bezpečnosti. „Praha 6 bude ráda podobné trhy podporovat. Ovšem financování musí být do budoucna zajištěno primárně mimo rozpočet městské části,“ doplňuje informace o organizaci místostarosta Prahy 6 Jan Záruba.Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908

KDY: 20.03.2010 od 08:00 do 14:00

KDE: Vítězné náměstí (prostranství mezi ul. Evropská a Jug. partyzánů)

KDO: Praha 6, Hl.m.Praha


SOUBORY KE STAŽENÍ
náhled souboru
[ JPG • 278kB • 2500×902 (8bit 3ch) ]


SOUVISEJÍCÍ AKCE

Nebyly nalezeny žádné vyhovující záznamy

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/akce/farmarske-trhy-na-kulataku-2010-03-20 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.