Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Akce ›› detail/podstránka

Cvičíme po celý rok

Cvičení pro všechny věkové kategorie od nejmladších (od 1,5 roku) až po starší a pokročilé.

 


náhled souboru

Předškoláci a děti s doprovodem rodičů (středa 17:30-19:00 hod)
Děti v předškolním věku tráví pohybem značnou část, ne-li většinu svého času. Na cvičení mají dostatek času a prostoru, aby mohly uvolnit tu spoustu energie, mohly běhat a skákat. Zároveň se rozvíjí jejich obratnost, koordinace pohybů i schopnost držet rovnováhu. Děti si hrají a dovádějí na prolézačkách, hopsají na malé trampolínce, vyzkoušejí velké nafukovací míče – gymbaly a časem si ochočí i velké gymnastické nářadí. Cvičení pro předškoláky je také ideální přípravou před nástupem do školy – děti se učí udržet pozornost, soustředit se, porozumět pokynům a respektovat je, učí se i vzájemné spolupráci ve skupině. Předškoláci už cvičí bez rodičů a postupně se tak učí samostatnosti
Žáci (středa 17:30-19:90 hod)
Na věkovou kategorii předškolních dětí navazuje cvičení žactva školního věku. Všestranně zaměřené sportovní a tělovýchovné činnosti přispívají ke zdravému vývoji organismu dítěte a nabízejí efektivní a zábavné prožití volného času. Děti si zacvičí na běžném tělocvičném nářadí, prověří sílu a obratnost na netradičních prolézačkách, naučí se skákat na velké trampolíně. Soutěživci se mohou také zúčastnit různých závodů.
Sportovní gymnastika pro dívky (Úterý 17-18 hod, Čtvrtek 17-19 hod, Neděle 17-19 hod)
Činnost oddílu je zaměřena na sportovní gymnastiku na nevrcholové úrovni. Dívky se zúčastní soutěží ČASPV příp. ČOS (memoriál Soni Dubské, pražský přebor Praha - Open, Závod pro radost, soutěže v pódiových skladbách, atp.). Do gymnastické přípravky přijímáme dívky od 5 let. V současné době je však kapacita oddílu téměř naplněna, takže můžeme přijmout maximálně 5 holčiček nar. 2002-2005.
Pohybová gymnastika, aerobik (Pondělí 20-21 hod, Čtvrtek 20-21 hod)
Cvičení při hudbě je pro ženy i muže všech věkových kategorií. Obsahuje prvky aerobiku, pilates, cvičení s overbally, tyčemi a stepy, posilování se zátěžemi (činkami) a posilovacími gumami i strečink. Cvičitelky se střídají.
Zdravotní tělocvik a cvičení seniorů (Úterý 15-16 hod)
Rehabilitační cvičení při hudbě, určené ženám i mužům všeho věku, zaměřené na zlepšení zdravotního stavu a prodloužení aktivního období života. Procvičují, protahují a posilují se všechny klouby a uvolňuje páteř. Cvičí se na podložkách, u ribstolí, s míčky, s posilovacími gumami apod. Vhodná pohybová aktivita má nejen ochranný, ale i léčebný význam. Preventivně působí proti mnohým „civilizačním“ onemocnění, oddaluje fyziologické změny vyvolané stárnutím, působí příznivě na tělesný a duševní stav a pomáhá k zachování soběstačnosti.

Lidmila Bartovská--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/akce/cvicime-po-cely-rok-2018-03-31 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz