Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Akce ›› detail/podstránka

Alexander Hacke & Danielle de Picciotto v Kaštanu

Dvojice spjatá se skupinami Einstürzende Neubauten či Crime & the City Solution přiváží do Prahy své čerstvé album The Current.


náhled souboru

Po dvou letech se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto, aby zde představili novinkové album The Current, jež vychází posledního ledna na značce Potomak. Na delší čas to bude poslední příležitost vidět vystoupení této s berlínskou, ale také newyorskou uměleckou scénou nedílně spjaté dvojice, neb Alexander Hacke bude mít v dalším průběhu roku mnoho povinností se svou domovskou skupinou Einstürzende Neubauten – ta totiž bude novým albem a patřičným turné slavit čtyřicet let své slavné existence. Večer v břevnovském Kaštanu otevře pražská skupina Rouilleux, jíž nedávno vyšla skvělá deska Lycanthropic Sounds.


HACKEdePICCIOTTO
Alexander Hacke a Danielle de Picciotto jsou na cestě již více než deset let a nomádský život, který tento pár vede, se s jejich společnou tvorbou prolnul do nebývale výjimečného tvaru. Dvojice spjatá se skupinami Einstürzende Neubauten, Crime & the City Solution nebo The Ministry of Wolves společně tvoří již od začátku nultých let a během té doby spolupracovali s mnoha dalšími umělci (například také se skupinou The Tiger Lillies). Ale právě jejich vlastní společné nahrávky tvoří naprosto unikátní, do jisté míry deníkovou sérii, již ovlivňují nejen místa a prostředí, v nichž je natáčejí, ale také společenské situace a změny, které Alexander s Danielle během svých cest téměř po celém světě bedlivě sleduje. Aktuální album The Current nahráli v anglickém Blackpoolu, jedné z nejméně gentrifikovaných oblastí Velké Británie. „Pokud žijete v chudých oblastech, hluk kapitalismu ustupuje a jste odkázáni na realitu přírody a jednoduché lidské interakce. Naše rychle se rozvíjející společnosti ztratily kontakt s opravdovým společenstvím a empatií. Ničíme planetu i civilizaci, musíme se vrátit k jednoduchým základům. Zeptejte se sami sebe, co opravdu stojí za to,“ říká autorská dvojice ke své nové kolekci, na níž najdeme hodně různých beatů, perkusí a spoustu elektroniky. V souvislosti se svou aktuální tvorbou hovoří Alexander Hacke a Danielle de Picciotto o žánru cinematic-drone a The Current je bezesporu jejich dosavadním společným tvůrčím vrcholem.

ROUILLEUX
Pražský projekt Rouilleux vznikl v roce 2009 původně jako sólový pokus multi-instrumentalisty Luboše Rezka, jenž v průběhu let na výtečných deskách Zugwang nebo Scatter Your Soul postupně získal „kapelní“ podobu. Aktuální album Rouilleux Lycanthropic Sounds ze září letošního roku ale znovu zastihlo Rouilleux v jednočlenné sestavě, skvěle přijatá novinka podtrhuje odklon od kytarového zvuku a je postavena zejména na pianu, varhanech nebo syntezátorech. Rouilleux je doma spíše na experimentální scéně, ovšem Lycanthropic Sounds jednoznačně odhaluje pozoruhodný smysl pro nenápadné a neotřelé melodie a také cit pro hit (sic!).
https://music.rouilleux.net/album/lycanthropic-sounds

KDY: 15.02.2020 od 20:00

KDE: KC Kaštan, Bělohorská 150, Praha 6

KDO: Kaštan – scéna Unijazzu

WEB: https://www.smsticket.cz/vstupenky/19378-alexander-hacke-danielle-de-picciotto-d-rouilleux

PŘÍSPĚVEK ÚMČ: 272000,-KčSOUVISEJÍCÍ AKCE

Nebyly nalezeny žádné vyhovující záznamy

--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/akce/alexander-hacke--danielle-de-picciotto-v-kastanu-2020-02-15 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz