Zachraň jídlo

Přednáška s praktickými tipy, jak neplýtvat potravinami.

Hlavní foto

Víte, že až třetina veškerého jídla na světě se vyhodí a že u průměrného občana ČR to činí až 33 kg za rok? Záchranářský seminář se zaměřuje na boj proti plýtvání potravinami. Účastníci se pod vedením lektorky Veroniky Mejkalové z iniciativy Zachraň jídlo seznámí s aktuálními informacemi o plýtvání, dozvědí se, jak správně potraviny skladovat, kreativně využívat jejich přebytky a další praktické informace a tipy v oblasti udržitelnosti. Naučí se zpracovávat přebytky z lednice, nadúrodu a potraviny, se kterými si často neví rady. Ukážeme vám taje přípravy jídel beze zbytku. Záchrana jídla v praxi, s nadhledem a kreativitou.

Organizace Zachraň jídlo se problematice plýtvání jídlem věnuje již devátým rokem.
Pořádá informační kampaně, happeningy, sbírá "křivou" zeleninu na polích a hledá způsoby, jak v celém řetězci snížit plýtvání jídlem na minimum. Více informací naleznete na
zachranjidlo.cz, případně je možné sledovat sociální sítě:
www.facebook.com nebo www.instagram.com

Vstup zdarma.

Podpořeno Evropskou unií. #erasmusplus

Podobné akce

Konečně etický závěr školního roku!

Kytice z lásky, pro radost nebo pro paní učitelku nemusí cestovat přes půl zeměkoule a být prosáklá pesticidy a insekticidy.

Akce nabídne teoretický pohled i praktickou možnost nákupu květin a příležitost svázat si vlastní kytici.

Celý článek6. 6. 2024

až 20. 6. 2024

Zajímavá přednáška Petra Zacharova vás seznámí se současným poznáním vzniku tornád, možnostmi jeho předpovědi a výskytech tornád v Čechách i ve světě. Přijďte do pobočky knihovny na Dědině 20. června od 18 hodin se dozvědět více.

RNDr. Petr Zacharov Ph.D. je popularizátor počasí a meteorolog Ústavu fyziky atmosféry AV ČR. Odborně se věnuje předpovědi srážek, fyzice silných bouří a silniční meteorologii. Vzhledem ke kráse ale i každodennosti kontaktu s počasím rád odkrývá jednoduché i složitější zajímavosti pro širokou veřejnost formou článků a publikací, veřejných přednášek či exkurzí na observatoři Milešovka.

 

Celý článek24. 5. 2024