Srdce pro Václava Havla

Srdce pro Václava Havla je vzpomínkovým happeningem na bývalého prezidenta Československa, prvního prezidenta České republiky a čestného občana Prahy 6. Srdce ze svíček se rozsvítí 17. prosince v předvečer 10. výročí jeho úmrtí v Šabachově parku v Dejvicích a setrvá tam po celý následující den.

Hlavní foto
Prezidenta Havla si Praha 6 připomene výstavním panelem s fotografiemi od Ondřeje Pýchy a Oldřicha Škáchy a nejznámějšími citáty. Některé z nich si lidé mohou odnést vytištěné na stužkách, které budou na místě k dispozici. Lidé se k happeningu mohou připojit zapálením vlastní svíčky.
18. prosince 2011 odešel prezident Václav Havel, muž, jehož slova a činy nacházely odezvu na celém světě. Jeho životním postojem byl boj za lidská práva a odpovědnost za jejich dodržování na kterémkoliv místě světa. Lidé všech generací si ho pamatují jako zastánce demokracie, oceňují jeho postoj v době sametové revoluce i z let strávených na Pražském hradě, ale i z doby poté, vždy věrného svým ideálům. Až do poslední chvíle vybízel k aktivitě, k úctě ke své zemi, k odpovědnosti za život svůj i ostatních. V září 2011 u příležitosti Dne Prahy 6 zastupitelstvo městské části udělilo Václavu Havlovi čestné občanství.