Odvažte se za hudbou: Laco Déczi a Celula New York

Jedinečná série benefičních koncertů jazzových hvězd na v Artium by KKCG na Bořislavce. Přijďte se podívat na unikátní koncert a současně podpořit projekt Piana do škol fandí talentům.

Hlavní foto

Cena vstupenky: 400 Kč (celá částka je určena pro stipendijní program Piana do škol fandí talentům)

 

O projektu

Projekt Odvažte se za hudbou je série tří koncertů jazzových hvězd na Bořislavce. Odvaha je odhodlání čelit strachu, nepřízni osudu nebo nebezpečí a překonávat je. Všichni tři interpreti, jejichž koncerty se během jarní série odehrají na Bořislavce, ukázali velkou dávku odvahy. Dokázali vystoupit ze stereotypů a zaběhlých kariér a jít za svými sny a prosadit se. Svými koncerty na Bořislavce podpoří mladé odvážné umělce v jejich cestě za hudebním vzděláním. 

Výtěžek z koncertů je určen pro stipendijní fond Karel Komárek Family Foundation Piana do škol fandí talentům.

 

O interpretovi

Laco Déczi, trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř, původním jménem Ladislav Déči, je matadorem českých, slovenských ale i světových pódií. Ve svých 85 letech stále koncertuje po celém světě, kde jeho posluchači obdivují jazzové tóny, jež přes svoji trumpetu přenáší do jejich myšlenek. Emigroval v roce 1985 do Západního Německa, odkud pokračoval do USA. Ve Státech vystupoval s velkou řadou skvělých jazzových muzikantů, jako jsou Elvin Jones, Bill Watrous, Junior Cook, Dave Weckl a Sonny Costanzo. Pravidelně koncertuje se svojí kapelou Celula New York v oblasti států New York a Connecticut. V Artiu jej uslyšíme jako posledního z letošní jarní série, a to 29. května, společně se svým kvartetem.

 

O prostoru

Artium je místem inspirace, umění a setkávání. Již třetím rokem vdechuje umělecký život Bořislavce a obohacuje kulturní život celé Prahy 6. Propojuje různé kulturní aktivity, které veřejnosti nabízí zdarma či za benefiční vstupné. Vedle výstav současných českých autorů se zde pravidelně pořádají koncerty a další akce. Artium je místem, které spojuje umění všech žánrů a které chce svět umění přiblížit všem.

Podobné akce