Naši noví sousedé z Ukrajiny. Jak pomáhat?

Srdečně Vás zveme na setkání, které chceme věnovat nám všem, kteří se nějak podílíme na pomoci Ukrajině nebo hledáme způsob, jak se k pomoci připojit.

Hlavní foto
Řada lidí již otevřela své domovy a stala se dočasnými hostitelskými rodinami pro uprchlíky z Ukrajiny, mnoho lidí se zapojilo do finanční podpory, materiálních sbírek, případně působí v nějaké z neziskových organizací, dobrovolničí v KACP či se připojilo jiným způsobem. Mnohdy však stejně máme pocit, že je to málo, přichází únava, frustrace nebo naopak „jedeme" na vlně pomoci a ignorujeme vlastní signály únavy... Nebo jsme naopak našli dobrý balanc a chceme posdílet, co nám pomáhá. A nebo se najdou mezi námi takoví, kteří se od tohoto tématu odpojují (vědomě či nevědomě) a snaží se najít nějaký stabilní bod v této nejisté době. Všechny úhly pohledů či postojů jsou vítány a zajímají nás.
Přijměte naše pozvání a pojďte sdílet, jak se máte, včetně tipů, jak se dobře starat o sebe i o druhé.
Našimi hosty budou:
Martina Zimmermannová, sociální pracovnice, odborná pracovnice ČAS, Anna Hradilková, Babičky bez hranic, dlouholetá dobrovolnice
Po krátkých úvodních příspěvcích bude následovat společná diskuze, která bude facilitovaná.
Prosíme o přihlášení zde: https://bit.ly/sousedé

Podobné akce

Vřele Vás zveme na komentovanou vycházku po sídlišti Baba. Projektanti revitalizace řešeného a zájmového území na sídlišti Baba představí svůj pracovní návrh přímo v terénu, v ulicích pražské Baby. Veřejnost tak má možnost nechat si vysvětlit pracovní záměry přímo od autorů v místě jejich realizace, a vést o nich diskusi.

Celý článek23. 9. 2021