Letní výtvarné sympozium: Tajný skicák malíře

Galerie Villa Pellé každoročně pořádá Letní výtvarné sympozium pro děti, ročník 2023 s názvem Tajný skicák malíře.

Hlavní foto

Baví Vaše děti tvořit a chtěli byste aby se stalimalířem, který si umí vyrobit vlastní barvy a dokáže napnout plátno na rám? Nechte je pronuknout s námi taje malířova světa a zažijte umění na vlastní kůži během letního sympozia přímo v galerii!

Na sympoziu se seznámí s různými technikami malby, proniknou do alchymie barev, naučí se získávat pigmenty z přírodních materiálů a dozví se, co a jak malovali naši předkové v dobách dávno minulých. Během dopoledních workshopů poznají tvorbu českých i světových malířů a inspirací při tvorbě vám jim budou velkoformátová díla malíře Lubomíra Typlta plná zářivých barev a tajemných postav.

Vhodné pro děti od 6 do 15 let

Sympozium bude probíhat od pondělí do čtvrtka od 9 do 12:30 hodin v prostorách Villy Pellé a na přilehlé zahradě. Vedou lektorky Ateliéru Pellé.

Cena: 2 250 Kč / účastník

Více info na   nebo na tel.: +  420 602 166 763

Prodej vstupenek v síti GoOut nebo na pokladně Galerie Villa Pellé.

www.villapelle.cz

Domů si odnesou ručně sešitý skicák plný nápadů a svůj vlastní velkoformátový obraz!

Podobné akce

Zajímá vás, jak rozvíjet čtenářské a komunikační dovednosti? Ester Stará vám představí své knihy a možnosti, jak s nimi pracovat. Zabývá se problematikou rozvoje řeči (slovní zásoba, mluvní pohotovost, jazykový cit), předčtenářskými dovednostmi, individualizovaným nácvikem čtení a čtenářstvím obecně.

Ester Stará – autorka dětských knih, speciální pedagožka, logopedka, koordinátorka inkluze na ZŠ, koordinátorka soutěže Zlaté dítě při ceně Zlatá stuha, díky pedagogickým a literárním zkušenostem spolupracující s českými školami v zahraničí.

Celý článek30. 10. 2023

až 9. 9. 2023

V sobotu 9.září se uskuteční XXXI.ročník tradičního Šáreckého okruhu, turistického pochodu pro děti i dospělé.  Start je v parčíku vedle zahrádek (Březáč) v Soborské ulici v době od 8:30 do 9:30 hodin

Celý článek29. 8. 2023