Letní kino na Bořislavce: Letní škola, 2001

Celovečerní debut, který přináší první český viet film – nejen z hlediska tématu, ale i umělecké formy. 

Hlavní foto
Příběh sedmnáctiletého Kiena, který se po deseti letech vrátil z Vietnamu do Chebu, sleduje jeho rozdvojenost mezi rodinnými povinnostmi na tržnici, učením češtiny a prvními láskami u jezera. Film kombinuje lehkost s autenticitou, humor i napětí, přináší realistický pohled na komunitu první vietnamské generace v Česku a představuje silný hlas nové kinematografie.
 
Projekce začínají vždy ve 21.00
 
Piazzetta u vodotrysků OC Bořislavka

Vstup zdarma
 
Přijďte si užít atmosféru letního večera s dobrým filmem!

Podobné akce

až 17. 5. 2026

Famart je mezinárodní módní a umělecký festival propojující návrháře, vizuální umělce a performery z České a Slovenské republiky i zahraničí. Projekt podporuje kreativní průmysl, mezinárodní spolupráci a rozvoj mladých talentů s důrazem na estetiku, společenskou odpovědnost a inovativní přístupy v umění.

Celý článek 13. 10. 2025

Zveme vás na přednášku o historii naší čtvrti. Propojíme dvě zásadní etapy vývoje Petřin do jednoho příběhu. Ukážeme si, co zmizelo, co se změnilo k lepšímu a jak vypadal každodenní život – od prvních domků na konečné až po zabydlené sídliště v 80. letech.

Celý článek 8. 12. 2025

až 25. 12. 2025

Městská část Praha 6 srdečně zve širokou veřejnost na představení České mše vánoční J. J. Ryby v kostele Církve československé husitské, které se uskuteční 25. prosince v 17 hodin v provedení orchestru Praga Sinfonietta, sboru Vox Pragae a sólistů E. Müllerové, Š. Andělové, O. Benka a M. Matouška. Diriguje Miriam Němcová.

Vstup volný. Zvuk bude přenášen do parku Petra Šabacha před kostelem.

Celý článek 1. 1. 1970