Komentovaná procházka Prahou 6

Krásy bubenečských vil II.

Hlavní foto

Soubor bubenečských vil je mimořádnou ukázkou zástavby od druhé poloviny 19. století. Druhá vycházka zavede účastníky kolem vil továrníka Jakuba Krause od architekta Jana Kotěry. Proti bývalému nádraží Praha-Bubeneč byly postaveny dvě menší dvojvily, jedna z nich byla vlastním domem bubenečského stavitele Viktora Schwarze. Také se projdeme kolem vil Leopolda Kramera a připomeneme si její původní podobu i její pozdější obyvatele. A stejně tak vily v ulici Ch. de Gaulla, které dnes slouží diplomatickému servisu, mají zajímavou historii. 

Sraz: 17 hod.  na Sibiřském nám., zastávka busu 131

Průvodkyně Hedvika Čenková. VSTUP ZDARMA

Podobné akce

Komu patří město? Co definuje funkčnost města? Co je územní plán a jak funguje? Čím je specifické středoevropské město? Architekt Osamu Okamura představí zdařilou publikaci o městě a urbanismu z roku 2020, která vznikla ve spolupráci s výtvarníky Davidem Böhmem, a Jiřím Frantou. 

Celý článek19. 2. 2024

Jaká je historie Petřin? Jaký je potenciál rozvoje a co zde chybí?
Přednáška volně navazuje na komentované procházky Sídliště Petřiny – Vydařený plán. Doplňuje průvodní obrazový materiál, který dokumentuje lokalitu v plánech, fotografiích a referenčních příkladech, které nebylo možné formou procházky představit.

Celý článek25. 1. 2024