Komentovaná procházka Prahou 6

Od Vojenské nemocnice k zmizelé břevnovské návsi

Hlavní foto

Březnová vycházka začne historií výstavby vojenské nemocnice a podél jejího areálu se vydáme do Tallichovy ulice. Terasové domy, vystavěné v 70. letech 20. století, podle návrhu architekta Vlastimila Mulače, byly ve své době obývány většinou prominentními osobami minulého režimu. Bohužel zástavba v těchto místech, především tzv. sídliště „Na obušku“, naprosto zničila původní osídlení a náves, kterou si připomeneme jen fotografiemi. Přesto má okolí stále co nabídnout – ať už to jsou bývalé zahradnické domky, zahradu břevnovského kláštera a také jediný dům, který přežil zbourání původního Břevnova a který prý sloužil jako potravinový akcíz.

Sraz: 14.00, zastávka tram „Vojenská nemocnice“. Vstup zdarma.

Průvodkyně Hedvika Čeňková

Podobné akce

Komu patří město? Co definuje funkčnost města? Co je územní plán a jak funguje? Čím je specifické středoevropské město? Architekt Osamu Okamura představí zdařilou publikaci o městě a urbanismu z roku 2020, která vznikla ve spolupráci s výtvarníky Davidem Böhmem, a Jiřím Frantou. 

Celý článek19. 2. 2024

Jaká je historie Petřin? Jaký je potenciál rozvoje a co zde chybí?
Přednáška volně navazuje na komentované procházky Sídliště Petřiny – Vydařený plán. Doplňuje průvodní obrazový materiál, který dokumentuje lokalitu v plánech, fotografiích a referenčních příkladech, které nebylo možné formou procházky představit.

Celý článek25. 1. 2024