Jubilejní mše k 250 letům kostela sv. Matěje

Slavnostní mše svatá k výročí 250 let od posvěcení současného kostela sv. Matěje se bude konat v neděli 26. září od 10 hodin. Hlavním celebrantem bude Mons. Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský. Všichni jste srdečně zváni!

Hlavní foto

Jubilejní mše k výročí 250 let od posvěcení současného kostela sv. Matěje v Praze 6 - Dejvicích, ke kterému došlo v roce 1771, se bude konat v neděli 26. září od 10 hodin. Celebrovat ji bude Mons. Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský. Po mši také zveme na pohoštění na farní zahradě.

Mši svatou hudebně doprovodí soubor Hora Fugit s orchestrem pod vedením Beaty Altior. Zazní skladby z doby, ve které byl kostel posvěcen, tedy 2. poloviny 20. století: Missa Brevis od českého skladatele Jiřího Ignáce Linka a známá eucharistická skladba Ave verum corpus od W. A. Mozarta.

V předvečer slavnostního dne se od 18h v prostorách fary nebo farní zahrady bude konat premiéra filmu o historii svatomatějské farnosti.

V neděli od 17h se bude v kostele konat koncert "250 let církevní hudby v Praze", účinkovat bude mezzosopranistka Eva Garajová s doprovodem varhanice Michaely Káčerkové.

Těšíme se, že se s vámi setkáme během svatomatějského jubilea!

Podobné akce