hackedepicciotto (D) a Sítě (CZ) v Kaštanu

Umělecká i životní dvojice spjatá se skupinami Einstürzende Neubauten, Crime & the City Solution nebo The Ministry of Wolves se po dvou letech vrací do Prahy s novým albem The Silver Threshold, které vzrušujícím způsobem referuje o jejich společném vztahu i nejistotě současného pandemického světa.

Hlavní foto

Alexander Hacke a Danielle de Picciotto jsou na cestě již více než patnáct let a nomádský život, který tento pár vede, se s jejich společnou tvorbou prolnul do nebývale výjimečného tvaru. Dvojice spjatá se skupinami Einstürzende Neubauten, Crime & the City Solution nebo The Ministry of Wolves společně tvoří již od začátku nultých let a během té doby spolupracovali s mnoha dalšími umělci (například také se skupinou The Tiger Lillies nebo s Mickem Harveym). Nejprve si navzájem pomáhali se svými sólovými nahrávkami, pak začali tvořit společně, a po vydání několika alb podepsaných Danielle De Picciotto & Alexander Hacke došlo v roce 2017 ke vzniku projektu/dua nazvaného jednoslovně hackedepicciotto. Právě jejich společné nahrávky tvoří naprosto unikátní, do jisté míry deníkovou sérii, již ovlivňují nejen místa a prostředí, v nichž je natáčejí, ale také společenské situace a změny, které Alexander s Danielle během svých cest téměř po celém světě bedlivě sledují.
Lze u toho pozorovat poměrně kontinuální vývoj - zatímco na deskách Menetekel a JOY dvojice spíše meditovala v ambientním oparu, předloňská deska The Current, vzniklá během rezidenčního pobytu v britském Blackpoolu, zní už poměrně energicky. Na novém albu The Silver Threshold se pak více než dříve oba tvůrci obracejí sami k sobě.
 „V zásadě zpíváme o lásce. Nikdy předtím jsme žádnou milostnou píseň nenahráli,“ říká De Picciotto. „Žijeme spolu v naprosté symbióze,“ dodává Hacke. „Danielle a já prožíváme všechno společně a tyto zážitky směřují přímo do našich alb.“ Nečekejme ale podle těchto výpovědí žádné rozněžnělé balady, leč hudbu plnou tenze. Kromě krásy a něhy totiž novinka odráží také nejistoty dnešního pandemií zasaženého světa. Významnou roli hraje i pocit existence uprostřed neznáma, někde, kde hrozí nejistota. „Tato omezení a nutnost přizpůsobit se jim, mi daly pocit určitého potenciálu,“ říká Hacke. "Vlastně to ve mně vyvolalo jakousi zvláštní euforii." 

https://mute.com/artists/hackedepicciotto
https://www.hackedepicciotto.de/
https://hackedepicciotto.bandcamp.com/

Podobné akce