Dvorkové bleší trhy & Restaurant Day # 10

Již jubilejní 10. ročník dvorkových bleších trhů spojených s Restaurant Day* pořádáme tentokrát v sobotu 18. května! Jako spolek akci zastřešujeme a vytváříme plakát s mapou míst. Dění na jednotlivých „dvorcích“ je v režii místních organizátorů. Můžete se těšit na sousedská setkání, gurmánské zážitky a šetrné nákupy. Letos navíc s doprovodným programem (komentované procházky, divadla pro děti, koncerty ad.)

Online mapa: www.mapotic.com

Hlavní foto

Program:

1) Bubenečská garáž * 10.00–20.00 * hned vedle U Vorlíků 3 * Bubeneč * zahrada, garáž * blešák
Garážový prodej: starožitnosti, kuriozity, knihy, gramofonové desky atd. a malé občerstvení.

  • 13.00 & 15.00 pro děti pohádkové čtení a malování s Petrou a Jasmínou Lustigovými a Niinou Lehtonen-Braun (FIN).
  • 16.00 komentovaná procházka s Elenou Dobiášovou ulicí, v níž skoro každý druhý dům je kulturní památkou, a jejím bezprostředním okolím: sraz Pelléova 10/91, konec zde.
  • 19.00 koncert The Spermbankers – heretic gospel (FIN, NL, CZ), oldschoolové syrové groovy bez nostalgických odboček a retro triků. Čeká vás večer plný neuvěřitelného punkového gospelu, který staré černošské spirituály a country hraje v surovém garážovém podání.


2) Spolková prodejna Hradčanská* 10.00–15.00 * Pod kaštany 182/5 * Dejvice * dvorek * RD, blešák
Jsme parta nadšenců, která provozuje spolkový obchod se skvělým jídlem. Přijďte se za námi podívat, ochutnat dobroty z naší prodejny a ulovit si nějaký poklad (oblečení, hračky, kytky, knihy, domácí potřeby).

3) Sousedské slavnosti v Uralské ulici * 10.00–17.00 * Uralská 6 * Bubeneč * zahrádka kavárny * RD, blešák
Těšit se můžete na skvělou kávu a dortíky od nás, našich sousedů a přátel. Nebude chybět ani blešák oblečení, dětský koutek s dílničkami a swap knížek a rostlin. Atmosféru podpoří hudba z gramofonu a vůně všemožných dobrot! Stavte se na kávu a sousedský pokec!

4) Klub Za školou Uralská 6 * 11.00–19.00 * Uralská 6 * Bubeneč * zahrádka klubu * RD, blešák

Rozmanité občerstvení. Limonády, mošty, káva a víno. Piva z našich oblíbených pivovarů. Dobrá hudba z gramofonu. Knihy na výměnu, nákup i prodej. Výstava Davida Vávry.

5) Blešák na Lotyšáku * 10.00–16.00 * park v Lotyšské ul. * Bubeneč * park * blešák
Vše, co přinesete a budete za pár korun chtít nabídnout: oblečení, textil, drobný nábytek, domácí a kuchyňské potřeby, hračky, CDčka a knihy, drobné občerstvení. Setkání se sousedským spolkem Náš Lotyšák. Nadto neformální posezení s architekty nad budoucností parku Lotyšská. Přijďte nám povědět, jak zde trávíte čas, co tu máte rádi nebo co vám naopak schází a pomozte tak spolku Město přátelské k dětem prověřit záměr revitalizace.

6) Borzoi * 9.00–19.00 * Zelená 7 * Dejvice * kavárenská předzahrádka * RD, blešák
Zveme na kavárenský blešák nebo jen posezení plné výběrové kávy, dobrého pečiva a tentokrát i čepovaného piva z řemeslného pivovaru Obora. Na mlýnku bude speciálně pro tento den limitovaná kávička od pražírny The Naughty Dog. A těšit se můžete i na unikátní ukázku přípravy filtrované kávy přímo před naší kavárnou. Přijďte i se svými ratolestmi nebo pejsky, protože u nás je každý vítán.

7) Ditkovo veselé okýnko * 12.00–17.00 * Terronská 150/69 * Dejvice * okno v přízemí * RD, blešák
Zveme sousedy k přátelskému pobytí u našeho již tradičního okýnka, ze kterého budou naši malí prodavači nabízet lahodné chlazené limonády, poctivou domácí kuchyni: slané i sladké dobroty, dospělácké i dětské oblečení, vintage šperky, rukodělné výrobky a nejroztodivnější harampádí. K nákupu nad 10 Kč – domácí slivovice zdarma!

8) První bubenečská dvorní společnost * 14.00–20.00 * Terronská 16 a Verdunská 14 * Bubeneč * vnitroblok * RD, blešák
Přijďte ochutnat dvorní dobroty a vybrat poklad ze sousedského blešáku na dvoře mezi ulicemi Terronská, Rooseveltova, Charlese de Gaulla, Verdunská. K tomu vyrábění pro malé (a klidně i větší) nadšence – vyrobte si malou klíčenku/postavičku/ozdobu ze zažehlovacích korálků. Těšíme se!

9) Vektor Technická * 11.00–20.00 * Technická 3 * Dejvice * pouliční prostor * Ochutnávky ze zákoutí studentských kuchyní, bazar oblečení a DJ´s.

10) Budoár staré dámy, která žila s Vlkem * 12.00–18.00 * Na Babě 12 * Baba * dvorek a zahrada* blešák
Přijďte nahlédnout do budoáru plného starožitností z umělecké domácnosti: klobouky, vázy, krajky, šperky, obrázky, porcelán, dekorace a spousta dalších věcí, které čekají na nové majitele, kterým by dělaly radost. S jazzem a limonádou!

11) Sousedský blešák na Babě u skateparku * 14.00–18.00 * Matějská 30 * Baba * mezi kioskem a hřištěm* RD, blešák
Malí a velcí sousedi z Hanspaulky a Baby přichystají bleší trh – oblečení, doplňky, knihy, hračky, šperky. Občerstvení nabídne sám Starý Chřestýš ve svém kiosku.

12) U Adama a Dominika * 15.00–18.00 * Na Míčánce 961/11 * Hanspaulka * garáž * RD, blešák
Káva, drobné občerstvení, knihy, hračky, deskovky.

13) Z pokladů paní Marie IV. * 14.00–17.00 či déle * Zvonická 699/2 * Hanspaulka * zahrada* RD, blešák

Letos si přijďte pro šperky s kamínky, kamínky bez šperků, knihy o kamenech... a spoustu dalšího, co se šutrů netýká. Bude i káva, šťáva, buchta a hlavně možnost sebou plácnout na trávu.

14) Buchty a lampiony a ? * 14.30–19.00 * Dělostřelecká 35 * Ořechovka * zahrada, dvorek, garáž * RD, blešák
Před barákem kopaná, za barákem chill – posezení, poležení, povídání v zahradě. Lampionová instalace rozzáří, swap a blešák v garáži obdaruje! Chlebíčky a buchty dozajista zasytí. Co bude v zahradním domku?

15) Dvorkové bleší trhy & Restaurant Day na Bořislavce * 14.00–17.00 * U Dejvického rybníčku 1535/29 * Bořislavka * oplocené dětské hřiště v lesoparku * RD, blešák
Máš doma věci, které nepotřebuješ, ale myslíš si, že by ještě mohly někomu dobře posloužit? Dones si deku, vylož své věci a vyměň je/daruj je/prodej je nebo získej věci někoho jiného! Umíš připravit lahodnou pomazánku, koláč, muffin, čaj, kávu nebo limonádu? Dones ji v termosce a dej ochutnat sousedovi! Přijď v sobotu, dones tašku věcí, košík s jídlem a hrnek a užij si odpoledne ve stínu vzrostlých stromů. A poznej se se svými sousedy.

16) Komunitní zahrada LIBÓZA * 10.00–14.30 * za domem Libocká 39 * Liboc * zahrada * RD, blešák

Pojďte s námi posnídat v rámci sousedské snídaně – s sebou vezměte něco dobrého na společný stůl. Snídani nám zpříjemní sousedský blešák, drinkbar u miniskauta a aktivity pro děti připravené dětmi. Odpoledne završí Divadlo KAKÁ loutkovým představením Příběhy malé Buddhy (13.30).

17) Sousedské setkání & bleší trh „Navigování družic“ * 10.30–15.00 * mezi ulicemi Navigátorů a Družicová * Dědina * chodník a trávník * RD, blešák
Přijďte pobýt, obhlédnout poklady se sklepa i komůrky na sousedském blešáku, dát si něco drobného k snědku a třeba si i něco vytvořit v dětských dílničkách. Těšíme se na Vás!

18) Dvorkové bleší trhy & Restaurant Day na sídlišti Petřiny #sever * 13.00–18.00 *ul. Na Okraji před ZŠ Petřiny Sever * Petřiny * parčík * RD, blešák
19) Dvorkové bleší trhy & Restaurant Day na sídlišti Petřiny #jih * 13.00–18.00 * ul. Brunclíkova x Nad Alejí * Petřiny * parčík * RD, blešák

Tradiční jarní a podzimní garážové výprodeje na konečné Petřin mnozí již znají, ale tentokrát je tu blešák na sídlišti pro všechny, kteří dvorky ani garáže nevlastní. A to rovnou na dvou místech: na jihu a na severu. Přineste si stolek, štendr nebo jen deku a rozložte své zboží – oblečení, knihy, hračky, sportovní náčiní, cokoliv, co už nepotřebujete. Můžete něco upéct nebo uvařit a prodávat. Nebo si přijďte odpočinout a nasát příjemnou sousedskou atmosféru. Dejte si něco dobrého nebo si udělejte radost nákupem. Začátek nové tradice? Pořádá spolek Spolu na Petřinách.

20) Kavárna na zahrádce * 10.00–15.00 * Šlikova 1 * Břevnov * předzahrádka * RD
Káva, koláč, polévka, trochu pálenky? To všechno Vás čeká v zahradní kavárně sousedek a sousedů ze Šlikovky 1! Od 14.00 proběhne architektonická procházka skrze břevnovské jednodenní restaurace s architektem Michalem Volfem. Začátek zde na předzahrádce.

21) Posezení na dvorku ve Šlikovce * 12.00–20.00 * Šlikova 41 * Břevnov * dvorek * RD
Přijďte ochutnat naše sladké či slané koláče a dorty. Připraven bude i oběd z čerstvých surovin a sezónní polévka. K tomu se bude podávat čepované pivo, prosecco, domácí limonády a nápoje z čerstvě pražené kávy. A nebo jen chvilku poseďte na našem dvorku.

22) Otevřený dvorek * 14.00–18.00 * Junácká 17 * Břevnov * dvorek * RD, blešák
Srdečně zveme na společné posezení. Nabízíme domácí občerstvení, prohlídku komunitní přírodní zahrady, sousedský blešák, prohlídku výstavy výtvarných prací obyvatel domu.

23) Narozeniny Nesedím, sousedím * 12.00–18.00 * roh Anastázovy a Sartoriovy (vedle Sartoriovy 1) * Břevnov * komunitní centrum se zahradou * RD, blešák
Oslavte s námi sedm let existence komunitního centra! Kácéčko slaví japonským jídlem, pitím, palačinkami, trhem lokálních výrobků. Bude divadýlko pro děti a koncert Sousedského orchestru, ale také swap oblečení čili bazárek, na nějž můžete přinést hezké kousky, které už nevyužijete, a jiné si zase odnést.

24) Restaurant Day Suchdol * 10.00–18.00 * Dvorská 1/3 * Suchdol * Brandejsův dvůr – Kočárovna * RD

Sousedský gurmánský festival s ochutnávkou specialit z různých zemí. Doprovodný program: 14:00 koncert Ecce Uku, 15:00 Divadlo Koník, 16:00 Suchdolský Gauč Band.

* Restaurant Day je událost, během níž si nadšenci po celém světě otevírají své „jednodenní restaurace“.