Divadelní dílna

Nová příležitost.
Divadelní dílna bude o sobotách (2.10., 16.10., 20.11. a 11.12.2021), můžete přijít jednou nebo pokaždé, přichystala ji osvědčená trojice, která už ji vede několikátý rok a připravuje také projekt Atelier Fokus Art - Jitka, Štěpán a Hedvika.
Nyní budou setkání celodenní 10-18 hod a ucelená. Nebojte, můžete odejít i dřív :- ) Rozpracujeme povídku "Kočka a čert" od Jamese Joyce v několika žánrech a s různým výtvarným materiálem.

Není to terapie. My věříme, že i vlastní kreativita léčí. Pro dospělé. Díky Ministerstvu kultury ČR je vstup bezplatný. MČ Praha 6 projekt také v minulosti finančně podpořila. 
Hlavní foto
Jeden příběh a různé divadelní žánry, různé akcenty a kontrasty, různé výtvarné techniky.
James Joyce: Kočka a čert.
 
Náplň jednotlivých setkání:
společné doladění scénáře, výroba rekvizit, kulis, příp. loutek či masek, herecká cvičení, nácvik vstupování do rolí, práce s hlasem v prostoru, práce se světlem a případně i s doprovodnou hudbou, zkoušky divadelního představení. Přizpůsobíme si to na míru na místě. Každý nemusí dělat všechno...
 
Dejte nám prosím vědět, že se chystáte přijít, ať můžeme podle toho zacíleněji připravit program setkání. Díky.
Kontakt: Hedvika Hrychová, mail nebo sms na tel  777 800 395. Těšíme se na Vás.

Co jsme dosud dělali, je v odkaze: https://www.facebook.com/hashtag/divadelnidilnafokus a v návazných odkazech na webu Fokusu Praha.
Osvědčená trojice, která vede Divadelní dílnu několikátý rok a připravuje také projekt Atelier Fokus Art:

Mgr. Štěpán Smolík, PhD. (dramaterapeut a psychoterapeut v rogersovském PCA přístupu /režisér, herec, autor a dramaturg divadla Ujeto s lidmi s mentálním handicapem; hra na klavír, akordeon).

Mgr. Hedvika Hrychová (psychoterapeut v gestalt modalitě /kresba vtipů, tvorba letáků, hra na cello v hudební kapele; možnost v projektu využít i hru na jiné hudební nástroje). Je zaměstnankyní Psychoterapie Fokus Praha. 

Oba jmenovaní se opakovaně účastní letního festivalu Menteatrál, který je zaměřen na divadelní práci se specifickými skupinami – alternativní divadlo. Také se účastnili mezinárodního projektu Big Deal (práce se znevýhodněnými skupinami pomocí umění, Erasmus Plus, bgdl.eu a pokračují v návazném mezinárodním projektu.

Bc. Jitka Řenčová (arteterapeutka, psychoterapeutka v rogersovském PCA přístupu /výtvarnice, restaurátorka, zručná bývalá vedoucí šicí dílny schopná realizovat různá materiálová a konstrukční řešení loutek a kulis).

Není to terapie. My věříme, že i vlastní kreativita léčí. Pro dospělé. Díky Ministerstvu kultury ČR je vstup bezplatný.

Podobné akce