Barokní budova na Veleslavíně se o víkendu 23. - 24.5. otevře veřejnosti. Přijďte navštívit místo, které navrhl sám Kilián Ignác Dientzenhofer, kde pobýval král Fridrich II., Charlotta Masaryková, spisovatelka Milena Jesenská nebo architekt Adolf Loos.
Zámek hrůzy nebo strašidelný zámek. I tak se občas dnes přezdívá barokní budově na Veleslavíně. Přitom ji navrhl nejspíš sám Kilián Ignác Dientzenhofer. Během pruského obléhání Prahy tu pobýval král Fridrich II. a v době, kdy zámek sloužil jako soukromé plicní a nervové sanatorium, se zde léčila žena prvního československého prezidenta Charlotta Masaryková, spisovatelka Milena Jesenská nebo architekt Adolf Loos. Od roku 2018 je unikátní barokní budova opuštěná a o jejím dalším osudu rozhodne hlavní město Praha, které se v dubnu 2026 rozhodlo zámek odkoupit a ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 jej zpřístupnit veřejnosti.
Skupinové prohlídky s průvodcem budou probíhat ve všech prostorách zámku:
23.05.2026 / 10:00 - 18:00
24.05.2026 / 10:00 - 18:00
VSTUP ZDARMA ~
Budova je součástí 12. ročníku festivalu Open House Praha, který se uskuteční od 18. do 24. května 2026.
Program najdete na https://www.openhousepraha.cz/festival-2026/