Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


náhled souboru

!! výsledky ankety zde !!

 

Vážení obyvatelé,

Možná jste již zaznamenali zprávy o připravované soutěži na celkovou rekonstrukci Vítězného náměstí. Praha 6 společně s Magistrátem hl. m. Prahy začíná připravovat urbanistickou soutěž na jeho celkové uspořádání. Zadávací podmínky pro soutěž se postupně ladí a MČ Praha 6 by ráda přizvala své obyvatele i širší veřejnost k účasti na tomto procesu. V průběhu jara 2017 se odehraje několik akcí, jejichž smyslem bude především informování veřejnosti o plánovaném záměru a rovněž sběr podnětů od veřejnosti, které pomohou připravit podmínky tak, aby výsledek reflektoval i její představy. Z tohoto pohledu jsou dobře formulované zadávací podmínky klíčem k úspěchu. Samotné technické řešení je už otázkou invence zpracovatelů.

Chceme, aby jedno z největších pražských náměstí fungovalo v rámci města nejen jako dopravní křižovatka, ale hlavně jako místo pro život, pro lidi a pro Vás. Proto je velmi důležité zeptat se na Váš názor, zajímavý nápad či podnět ještě předtím, než se samotná soutěž vypíše. Čeká nás období diskuzí nad budoucí podobou Vítězného náměstí a já mám radost, že Vás mohu pozvat k účasti na procesu zapojení veřejnosti.

Budu se těšit na setkání s Vámi.

za radnici Prahy 6

Martin Polách

Zástupce starosty pro územní rozvoj

 

 2. března 2017 od 18:00

První akcí bude veřejné setkání k budoucnosti Vítězného náměstí v hotelu DAP, Vítězné náměstí 4, (vstup z ulice Buzulucká). Setkání proběhne formou krátké prezentace minulého i aktuálního stavu a důvodů k rekonstrukci. Zároveň budou představeny hlavní limity území, které definují i jeho možnou budoucí podobu a funkci. V druhé části bude probíhat moderovaná diskuze v menších a tematicky zaměřených skupinách (např. veřejný prostor a architektura, doprava, či kultura).

 Zpráva ze setkáníikonka typu souboru application/pdf kulatak10 [ PDF • 592kB ]

fotky z veřejného setkání 


červen 2017 (termín bude upřesněn) 

Tematická výstava o území Vítězného náměstí, která bude umístěna v prostoru Šestáku


4. a 18. května 2017, 18:00

Urbanistická procházka po území Vítězného náměstí.

"V průběhu vycházky se zaměříme na pozoruhodný příběh urbanistického formování Vítězného náměstí a nejbližšího okolí. Zjistíme jaká byla původní koncepce Antonína Engela, autora regulačního plánu Dejvic z dvacátých let, a co z ní bylo do vypuknutí druhé světové války realizováno. Uvidíme jak se koncepce změnila s nástupem komunistického režimu a seznámíme se s nerealizovanými plány dostavby Vítězného náměstí v duchu socialistického realismu nebo tzv. bruselském stylu. Zaměříme se také na hodnocení současného stavu náměstí a východiska pro jeho budoucí dokončení." Ing. arch. Petr Kučera


duben 2017

Stánek pro sběr podnětů bude umístěn v prostoru náměstí a bude u něj možné dostat informace ohledně celého procesu, vyplnit pocitovou mapu území a předat své podněty k rekonstrukci i jiným tématům týkající se Vítězného náměstí.

Výsledky z terénního sběru podnětůikonka typu souboru application/pdf výsledky_průtočná setkání_042017 [ PDF • 883kB

 


9. května - 28. května 2017

Na této stránce je spuštěnawebová anketa.


Výsledky ankety 

 


červen 2017 

Výseldky 1. kola participace byly předány koordinátorovi soutěže (Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy) formou závěrečné zprávy a jejích příloh. Zprávu najdete zde: 

náhled souboru
ikonka typu souboru application/pdf závěrečná zpráva participace Vítězné náměstí
[ PDF • 1045kB ]

 

kontaktní email: viteznenamesti{zavináč}praha6{tečka}cz

 

ikonka typu souboru application/pdf resene uzemi [ PDF • 1885kB ]

ikonka typu souboru application/pdf majetkove pomery [ PDF • 3602kB ]

ikonka typu souboru application/pdf harmonogram přípravy [ PDF • 68kB ]

 

náhled souboru

 

článek o plánované rekonstrukci v únorové Šestce k přečtení na tomto odkazu

 


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/viteznenamesti ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz