Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Úspěšný žák za rok 2018

Letos byli již podesáté slavnostně oceněni žáci základních škol Městské části Praha 6 za úspěšnou vědomostní, uměleckou či sportovní reprezentaci škol, městské části nebo Prahy, případně za pomoc spolužákům a organizační aktivity ve škole.

Více než tři desítky nominovaných žáků si 13. června v Písecké bráně převzalo pamětní listy, pamětní medaili MČ Praha 6 a drobné dárky z rukou místostarosty Mgr. Jana Laciny. Oceněné žáky doprovázeli rodiče, rodinní příslušníci a ředitelé či zástupci škol. Součástí programu bylo vystoupení pěveckého souboru ZŠ Marjánka.

 

 

Přehled oceněných žáků:

 

Tadeáš Blažíček, ZŠ Petřiny – sever

úspěšný účastník biologické olympiády, kde se ctí obstál v konfrontaci s o dva až tři roky staršími soutěžícími

 

Nikola Borislavov Borissov, ZŠ Marjánka

morální autorita s kladným vlivem na třídu českého jazyka pro cizince, pomáhající spolužákům i učitelům    

 

František Bucha, ZŠ a MŠ náměstí Svobody 2

vítěz matematické soutěže Klokan a úspěšný reprezentant školy v dějepisné olympiádě 

 

Zuzana Buchová, ZŠ a MŠ náměstí Svobody 2

vynikající řešitelka postupových kol matematické a biologické olympiády a aktivní členka školního parlamentu

 

Jan Ciechomský, ZŠ a MŠ Bílá

spolehlivý, ochotně pomáhající, tolerantní žák, který uspěl ve školním celoročním programu agentury Study.cz Učíme se a má to smysl

 

Ondřej Damašek, ZŠ Pod Marjánkou

dlouhodobě úspěšný atlet se smyslem pro fair play, který bývá i oporou sportovních týmů

 

Kryštof Havránek, ZŠ a MŠ Červený vrch

svědomitý a pilný zástupce školy v matematických a fyzikálních olympiádách, slavící úspěchy i v krajské informačně technologické soutěži Office Arena

 

Julie Hlaváčová, ZŠ Pod Marjánkou

úspěšná sportovní reprezentantka školy, a to v individuálních disciplínách i v kolektivních hrách

 

Roderik Horváth, ZŠ a MŠ Na Dlouhém lánu

úspěšný řešitel vědomostních, jazykových a sportovních soutěží, který je i aktivním členem školního parlamentu

 

Kaan Dominik Ismail, ZŠ Norbertov

člen vítězného týmu v projektu Příběhy našich sousedů a úspěšný reprezentant v dopravní soutěži mladých cyklistů a matematické olympiádě

 

Jakub Jedlička, ZŠ a MŠ Červený vrch

spolehlivý, ochotou oplývající klavírista a začínající skladatel, který slaví úspěchy v obvodních a krajských kolech chemické a matematické olympiády

 

Viktorie Kinzlová, ZŠ a MŠ A. Čermáka

zástupkyně školy v Městském žákovském parlamentu, která se tvůrčím způsobem podílí na realizaci třídních projektů

 

Jiří Kolínský, ZŠ Marjánka

vstřícný a vlídný premiant třídy, který je jak oblíbený, tak respektovaný u spolužáků i dospělých

 

Martina Kulmanová, ZŠ a MŠ J. A. Komenského

aktivní členka školního ekotýmu s výbornými organizačními schopnostmi, která bývá během školních akcí oporou mladších spolužáků

 

Věra Kuncová, ZŠ a MŠ E. Destinnové

premiantka v obvodním i krajském kole olympiády v německém jazyce, finalistka celostátního kola

 

Konstancie Kušnareva, ZŠ a MŠ Na Dlouhém lánu

reprezentantka školy ve sportovních soutěžích, která se podílí na organizaci školních akcí a školního parlamentu

 

Dominik Mojžíšek, ZŠ Hanspaulka a MŠ Kohoutek

vítěz krajského kola matematické soutěže Pangea, který v republikovém finále předčil dalších 8 945 účastníků z celé republiky

 

Vítek Peterka, ZŠ a MŠ Bílá

úspěšný řešitel fyzikální olympiády, který ve škole zajišťuje mezinárodní projekt NASA EarthKAM (sloužící k mapování životního prostředí naší planety)

 

František Poletín, ZŠ a MŠ T. G. Masaryka

pilný sportovní reprezentant školy, který se vyznačuje klidnou povahou a kamarádským přístupem ke spolužákům

 

Tomáš Poletín, ZŠ a MŠ T. G. Masaryka

svědomitý sportovní reprezentant školy, který oplývá všeobecným přehledem a přátelským přístupem ke spolužákům

 

Vojtěch Eduard Prycl, ZŠ a MŠ Petřiny – jih

všestranný sportovní reprezentant školy a úspěšný volejbalový reprezentant Prahy na Letní olympiádě dětí a mládeže, který dal přednost ragbyové výzvě před pozvánkou do žákovské volejbalové reprezentace ČR

 

Eliška Ridzoňová, ZŠ Pod Marjánkou

dlouhodobě vynikající studentka, která ochotně pracuje pro třídní kolektiv a pomáhá potřebným spolužákům

 

Adéla Růžičková, ZŠ a MŠ A. Čermáka

pozitivně laděná výborná sportovkyně, která se podílí na přípravě školních akcí a je ctěna spolužáky

 

Jakub Řehák, ZŠ a MŠ T. G. Masaryka

všestranný a přívětivý sportovec, který je i mimořádně úspěšným vyslancem školy a městské části v přírodovědných olympiádách

 

Anna Stegbauerová, ZŠ Hanspaulka a MŠ Kohoutek

zodpovědná a pečlivá osnovatelka aktivit ve třídě, která trpělivě nabízí pomocnou ruku všem potřebným

 

Kryštof Svoboda, ZŠ a MŠ Bílá

stvořitel interaktivní mapy pro prezentaci školních prací mezinárodního projektu NASA EarthKAM  ( earthkam.azurewebsites.net

 

Sára Šamánková, ZŠ Hanspaulka a MŠ Kohoutek

aktivní a ochotná žákyně, navštěvující vybrané předměty ve třídě o rok starších spolužáků, která je úspěšná v matematických soutěžích

 

Matěj Šíma, ZŠ a MŠ J. A. Komenského

vynikající reprezentant školy v různě zaměřených soutěžích, v celošestkovém žákovském parlamentu a školním ekotýmu

 

Martin Šitina, ZŠ a MŠ Červený vrch

pracovitý a kamarádský šachista a úspěšný řešitel matematické a chemické olympiády, který byl oceněn i v krajském kole soutěže Office Arena

 

Eliška Šteflová, ZŠa MŠ náměstí Svobody 2

členka školního týmu v projektu Příběhy našich sousedů a zástupkyně školy v olympiádě z českého jazyka

 

Terezie Šubrtová, ZŠ a MŠ A. Čermáka

kamarádská, skromná a uměnímilovná tanečnice s vynikajícím prospěchem a ochotou pomáhat potřebným

 

Tobias Topol, ZŠ a MŠ E. Destinnové

úspěšný řešitel olympiády z anglického jazyka a vítěz soutěže Our Future, jejímž vyhlašovatelem je British Council 

 

Miloslav Vlček, ZŠ a MŠ Petřiny – jih

činorodý člen žákovského parlamentu, tvůrce pravidel celoškolní akce Barevné dny a spoluorganizátor bazaru knih, který byl i zručným účastníkem soutěže ve vazbě květin

 

Sofie Vobrová, ZŠDědina

příkladná vyznavačka přísloví V nouzi poznáš přítele, která ochotně a obětavě pomáhala dlouhodobě nemocné spolužačce se školními záležitostmi

 

Ela Zetel, ZŠ a MŠ J. A. Komenského

účastnice matematických soutěží a olympiád, která i s příčnou flétnou navštěvuje domovy pro seniory a nezištně pomáhá spolužákům i vyučujícím

 


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/uspesny_zak_2011 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz