Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Odstraňování nedopalků cigaret před restauračními zařízeními

Vážení vlastníci a provozovatelé restauračních zařízení,

jak jistě víte, městská část Praha 6 zajišťuje nad rámec svých povinností pravidelný úklid chodníků a veřejných prostranství. V centrální části Bubenče, Dejvic a Břevnova samozřejmě v četnosti vyšší než v lokalitách ostatních, nicméně se snažíme dělat maximum pro zajištění čistoty a pořádku,  a to např. i provozováním  1200 ks odpadkových košů, u kterých je zajištěn denní vývoz, v nejvíce zatížených lokalitách i vývoz 2x denně.

V posledních měsících evidujeme poměrně negativní ohlasy občanů na vzrůstající počet znečištění chodníků a stromových rabátek nedopalky cigaret, a to zejména před restauračními zařízeními. Jsme si samozřejmě vědomi, že podle obecně závazné vyhlášky 8/2008 Sb. MHMP o čistotě, v platném znění,  by měl znečištění nedopalky cigaret odstranit samotný původce.

Ve většině případů však tyto nedopalky pochází od návštěvníků restauračních zařízení.

Rádi bychom Vás  proto touto cestou požádali o pomoc spočívající v instalaci popelníků před těmito provozovnami.  Dobře víme, že řada z Vás již podobné opatření učinila, zejména před restauracemi, které jsou již řadu měsíců nekuřácké ale i před těmi, kterým záleží nejen  na interiéru restaurace, ale i na jejím okolí.

V blízkosti řady restaurací se nachází námi provozované odpadkové koše či koše majetkového správce komunikací, není však ve finančních možnostech osadit odpadkové koše před každé restaurační zařízení.

V případě, že i Vám záleží na zlepšení čistoty v okolí Vaší provozovny, prosíme Vás o umístění popelníků v nejbližším okolí provozovny s jeho následnou údržbou. S ohledem na zachování bezpečného chůze po chodníku, zejména pro nevidomé,  Vás prosíme, abyste zvolili umístění i velikost popelníku tak, aby netvořil překážku chodcům.

Věříme, že naší výzvu přijmete s pochopením a pomůžete městské části vytvořit čisté prostředí.

[vyvěšeno od 08.06.2016]


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/upozorneni?u=821 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz