Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Ing. Roman Mejstřík (fotka)
Ing. Roman Mejstřík
vizitka vCard QR kód - vyfoťte svým chytrým mobilem a uložte kontakt přímo do svého adresáře radní
» Doprava
» Životní prostředí

Otázky a odpovědi

Téma: Doprava


Dobrý den,
nežli se dostanu ke své otázce přeposílám Vám otázku na Váš odbor a odpověd z března 2017.
..................................................
Otázka:
Dobrý den, V ulicích Boučkova, Brunclíkova a okolních ulicích výrazným způsobem přibývá parkujících aut v ZPS ( modré zony ) v nočních hodinách. Nárůst je to dost výrazný a nepředpokládám že by si rezidenti hromadně pořizovaly další vozidla. Navíc po přivolání hlídky MP k vytipovanému vozidlu to často končí předvoláním za stěračem. Jedná se tedy o nerespektování ZPS. Proto bych rád požádal o informaci kolik proběhlo od začátku roku nočních kontrol skenovacím vozidlem v dané oblasti. Děkuji, Pavel Buchta
Čas vložení: 01.03.2017 » 12:27Tazatel: Pan Pavel Buchta

Odpověď:
Vážený pane Buchto, městská část Praha 6 nemá k dispozici Vámi požadovaná data o počtu kontrol. Provozovatel zón placeného stání, Technická správa komunikací doposud neumožnila městským částem přístup do úložiště dat, z kterého by bylo možné Vámi požadované údaje poskytnout. Podle dat, která nám poskytnuta byla, je respektovanost v úsecích v oblasti ulic Brunclíkova, Boučkova a okolí 86,2 %. V nejbližší době dojde k zpřísnění postihů za neoprávněné parkování, městská policie bude vozidla odtahovat, což jak předpokládáme, respektovanost ZPS zvýší. S pozdravem Ing. Roman Mejstřík Radní MČ Praha 6
Odpověděl: Veronika Loudová [ vloudova{zavináč}praha6{tečka}cz ]
..................................................
Otázka:
Zajímalo by mě zda odtahy ze ZPS budou opravdu někdy realizovány. Například máme v ulici nerezidenta který tu parkuje každý den a doslova každý den ho tu na oznámení řeší MP oznámením o přestupku za stěrač. Bohužel z nějakého důvodu se oznámení míjí u tohoto řidiče účinkem a vesele tu parkuje každý den. Přitom kdyby ho jednou či dvakrát odtáhly tak začne respektovat ZPS okamžitě. Je ve Vašich možnostech nám poctivým plátcům a rezidentům s těmito ignoranty pomoci a iniciovat nějakou razantnější akci ze strany městské policie ? Konkrétně v tomto případě se jedná o volkswagen passat bíle barvy RZ:5AM 13 81 parkující většinou v ulici Boučkova.
Předem děkuji :
S přáním krásného Nového roku
P.Buchta

[07.01.2018] nová otázka Pan Pavel Buchta

Vážený pane Buchto,

máte pravdu, že v současné době se odtahy v Praze 6 bohužel nerealizují. Bohužel zejména proto, že o zahájení odtahování vozidel ze systému zón placeného stání jsme hlavní město žádali, a to prozatím neúspěšně. Mohu s Vámi souhlasit, že je vysoce pravděpodobné, že by zahájení odtahů ještě zlepšilo respektovanost zón.

Na druhou stranu Vám sdělím, že dlouhodobá respektovanost se konkrétně v ulici Boučkova zlepšuje. V odpovědi na Váš minulý dotaz jsme uváděli hodnotu přes 86%, nyní se pohybuje nad úrovní 92%. Pokud jeden konkrétní vůz neustále parkuje v zónách, je opravdu na policii, aby si s ním poradila. Za systém zón placeného stání Vám mohu sdělit, že vozidlo hlídající oprávněnost parkování v systému ZPS jezdí velmi často a efektivita přestupků se po převedení této agendy na naší městskou část také velmi výrazně zvýšila. Dále pak má možnost kontrolovat oprávněnost parkování v ZPS právě městská policie, té ale není náš úřad nikterak nadřízen, je proto důležité toto řešit s nimi.

S pozdravem,
Ing. Roman Mejstřík
radní MČ Praha 6

[18.01.2018]

Dobrý den, prosím o přistavení červené popelnice s posypem k domu Zavadilova 12. Každý rok tu byla, letos není. Při sněhu a náledí je zde potřeba, protože výjezd z garáží věžáku na Hadovce je hrozně kluzký a přejití od domu Zavadilova 12 na chodník pod věžákem nebo naproti do parku Hadovka je obtížné a zvyšuje se tím riziko možného úrazu. Děkujeme.

[29.12.2017] nová otázka Ivana Sandova

Vážená paní Sandová,

červené popelnice s posypem jsou určeny na zajištění schůdnosti chodníků tam, kde pracují brigádníci sněhové pohotovosti, tzn. v oblasti Hanspalky, Baby, Sedlce, Šáreckého údolí a části Ořechovky. Ostatní oblasti budou zajišťovány strojně a to dodavatelskými firmami ÚMČ 6 a TSK.

S pozdravem,
Ing. Roman Mejstřík
radní MČ Praha 6

[15.01.2018]

Dobrý den. V ulici Na rozdílu byla provedena oprava vozovky a z toho důvodu byl částečně rozebrán zpomalující práh. Kdy bude práh namontován zpět? Děkuji Čejka

[11.12.2017] nová otázka Martin Čejka

Vážený pane Čejko,

retarder by samozřejmě měl být uveden do původního stavu po dokončení opravy komunikace. Pokud by se tak nestalo, lze tuto závadu nahlásit správci komunikace na www.tsk-praha.cz v sekci Hlášení závad.

S pozdravem,
Ing. Roman Mejstřík
Radní MČ Praha 6

[10.01.2018]

Dobrý den,
mohu se zeptat, z jakého důvodu právě probíhá změna dopravního značení (a směru jízdy) v Liboci v ulicích Jenečská, Dolanská, apod.?
Poslední změna na součaný stav přinesla výrazné zklidnění provozu a návrat k prapůvodnímu stavu opět udělá z Jenečské objízdnou trasu ucpané Evropské.
Vidím, že snaha otrávit bydlení v Liboci ze strany radnice stále pokračuje (viz chybějící ZPS v oblasti Liboce, kde nyní parkují přes den převážně středočeši a místní nemají kde zaparkovat - např. ulice Jenečská, Přední, U kolejí, Dolanská,...).

Děkuji za vysvětlení.
S pozdravem
Mirek Karásek

[13.12.2017] nová otázka Miroslav Karásek

Vážený pane Karásku,

předmětná změna znamená částečný návrat k původnímu dopravnímu řešení v lokalitě a byla učiněna na základě podnětů místních rezidentů. Není zcela zřejmé, proč by měla být Jenečská objízdnou trasou za Evropskou, když právě v této ulici není přímý průjezd možný. Bližší informace Vám může poskytnout zdejší Odbor dopravy a životního prostředí.

Co se týče zón placeného stání, městská část považuje za vhodné zóny do této lokality rozšířit a v této věci intenzivně jedná se zástupci hlavního města Prahy.

S pozdravem,
Ing. Roman Mejstřík
Radní MČ Praha 6

[08.01.2018]

Dobrý den,
všiml jsem si, že v ulici Brunclíkova v úseku před restaurace Nad Alejí byla odstraněna značka jednosměrná ulice. Nebylo by tedy na místě umístit značku zákat zastavení ve směru od Markéty?
Už při zavedení ZPS jsem měla být tato část také označena modrým pruhem, ale to platilo jen pro jednosměrný provoz. Vozidla která tam nyní parkují porušují předpis o dodržení volného průjezdu při obosměrném provozu. To MP neřeší? Viděl jsem tam jejich vůz projet a nic.
Díky za odpověď a hezký den
Robert Hojný

[18.12.2017] nová otázka Robert Hojný

Vážený pane Hojný,

umístění zákazové značky bohužel možné není, bylo by to nadbytečné a tedy v rozporu se zákonem o silničním provozu. Jak sám správně uvádíme, parkování v daném místě je zakázáno na základě obecných ustanovení zákona o silničním provozu, jakož i na základě místní úpravy v dané lokalitě zařazené do režimu zákazu stání mimo vyhrazené odstavné plochy.

Městská policie HMP nedovolené odstavování vozidel konkrétně v tomto místě opakovaně řeší.

S pozdravem,
Ing. Roman Mejstřík
Radní MČ Praha 6

[08.01.2018]

Vážený pane Hořánku,
asi před třemi lety byl ve vnitrobloku ulic Bubeníčkova x Na Petřinách x Čílova vybudován mlatový chodník, který je ale nedostatečně osvětlen. Zvláště teď v zimě je to citelné. Přilehlá provozovna bývalé Fotografie je osvětlena ze všech stran několika lampami, zejména zásobovací rampa a parkoviště, ale tyto lampy do středu mlatového chodníku nedosvítí. Nešla by prosím lampa č. 603488 přesunout blíže k chodníku cca uprostřed vnitrobloku?
Děkuji za odpověď.

[29.12.2017] nová otázka Věra Bátorová

Vážená paní Bátorová,

děkujeme za Váš podnět ohledně přemístění lampy. Danou věc prověřujeme a v případě schválení Vás budeme informovat.

S pozdravem,
Ing. Roman Mejstřík
Radní MČ Praha 6

[08.01.2018]

Dobrý den,
jakkoliv si myslím své o systému zón placeného stání, platím každoročně požadovaných 1200 Kč, abych mohl parkovat u svého bytu.
Bydlím nedaleko hotelu International. Pominu, že zcela běžně parkují na placených zónách vozidla, která zcela určitě nemají parkování zaplacené. Jsou to totiž vozidla cizinců. Leckdy parkují i několik dní i několikrát do roka tytéž vozidla. Proč asi? Prostě úřad zajímá výběr peněz a případně honění českých lidí, ale dohnat cizince je zkrátka moc námahy, tak to nikdo nedělá. Jiné vysvětlení proto nemám. Udělat já tento přestupek v cizině, tak neodjedu, dokud tučnou pokutu prostě nezaplatím.
Obdobně mnoho míst zabírají zcela běžně zahraniční autobusy, To hotel nemá své vlastní parkoviště?
Co mě ale dohnalo k napsání tohoto dotazu je situace ze 7. a 8.12.2017. Kromě již výše zmíněných problémů s blokováním parkovacích míst lidem, kteří si je zaplatili, se ještě přidali filmaři. I na to jsem si už jakž, takž zvykl. Vždy zaberou cca 20 parkovacích míst, no dá se to přežít. Tentokrát však zabrali opravdu brutální množství parkovacích míst. Šlo rozhodně o počet míst v řádu stovek. Zabráno bylo kompletně celé okolí hotelu. Tedy jak ulice před hotelem a to od křižovatky s ulicí Pod Juliskou až po křižovatku s ulicí Čínskou. Dále kompletně zabrali celou ulici Pod Juliskou.
Vážení, rád bych, abyste jako naši nejbližší volení zástupci se svých voličů zastali a napříště požadovali po schvalovacím orgánu regulaci takových záborů. Ve velké většině, totiž filmaři potřebují k natočení scény cca 20 až 30 metrů. Zbytek záboru tvoří cateringové vozy. Připomínám, že v okolí je mnoho rozmanitých restaurací i obchodů, rozmanité kvality a sortimentů. Cateringové vozy jsou tedy zcela zbytečné. Vozy, které vozí techniku, také přeci nemusí celé dva dny na místě stát. Mohou techniku přivést, pak odejet a na konci se zase vrátit. No a když už se filmaři bez tak ohromného záboru neobejdou, pak bych prosil, aby jako kompenzaci místnímu obyvatelstvu, zaplatili parkovací místa v nejbližším okolí, třeba na soukromích parkovištích soukromích firem. Opravdu zrušení stovek míst na dva dny bez náhrady mi přijde, zvláště z pohledu placeného stání, jako brutální zásah do životního standardu občanů. Jde v podstatě i o porušení obchodní smlouvy mezi plátcem parkovného, a zřizovatelem zón, protože ten snížil výrazně počet míst bez toho, aby si vyžádal souhlas plátce.
Vážení opravdu mě nezajímají odpovědi typu, že vy to nemáte v gesci, že se má obrátit na Magistrát nebo na TSK, jak jste v minulosti bývali zvyklí občas psát. Ne, vy jste moji nejbližší volení zástupci a proto se starejte o řešení stížností vašich voličů.
Děkuji. Jiří Myslivec

[07.12.2017] nová otázka Ing. Jiří Myslivec

Vážený pane inženýre,

ohledně parkování cizinců v zónách placeného stání Vám mohu sdělit, že v souladu s dokumentem Metodika pro výdej parkovacích oprávnění v hl. m. Praze mohou toto oprávnění získat i cizí státní příslušníci a to na základě např. povolení k pobytu, přechodnému pobytu.
Nevím tedy, z čeho přesně vycházíte ve Vašem tvrzení o zcela jistě nezaplaceném oprávnění.
Co se kontrol týče, je smluvně ujednáno, že proběhnou 2 milióny kontrol parkovacích míst měsíčně.

Povolení ke zvláštnímu užívání komunikace se udílí žadatelům (ve smyslu ust. § 25 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích) v taxativně uvedených případech, mj. k pořizování audiovizuálních děl. Samozřejmě za úplatu ve výši, stanovené příslušnou vyhláškou hlavního města Prahy. Zásah do dopravního režimu je vždy posuzován, mj. s přihlédnutím ke stanovisku Policie ČR. Je skutečností, že rozsah záboru vozovek, požadovaný ve dnech 7.- 8. 12. v ul. Pod Juliskou společností WILMA-FILM s.r.o. patřil k těm rozsáhlejším (785 m2; Koulova ul.: 370 m2); na straně druhé, tato komunikace není typicky obytnou ulicí, kde by zábor způsobil obyvatelům neřešitelné problémy při parkování. V žádném případě přitom nešlo o „stovky park. míst“ (dle Vašeho vyjádření).

Pro Vaši informaci dodáváme, že zábor sloužil zahraniční produkci pro výrobu cv filmu „Helen Dorn“.
Na tomto místě je třeba poznamenat, že zakoupením parkovacího povolení pro ZPS nevzniká nárok na užívání parkovacího místa přímo před objektem bydliště řidiče. Argument, že jste byl krácen ve svých právech, nemůžeme proto označit jako zcela relevantní.
Vaše připomínky, resp. „návrhy“ možného řešení, byly projednány se zástupcem produkce, který je ale označil za zcela nerealistické, s ohledem na zřejmou neznalost problematiky filmařské práce. V případě Vašeho zájmu je česká produkce ochotna k Vašemu podání zpracovat samostatné vyjádření.

S pozdravem,
Ing. Roman Mejstřík
Radní MČ Praha 6

[19.12.2017]

Prosím o vyjádření:

Vámi zadaná otázka byla v 11.12.2017 » 15:12 uložena do systému. Adresát otázky byl vyrozuměn a Vaši otázku zodpoví co nejdříve. Jakmile bude Vaše otázka zodpovězena, ihned se zobrazí na webových stránkách a současně Vám bude zaslán email s kompletním zněním odpovědi.
Text Vaší otázky: Dobrý den, trvalé bydliště mám v Praha - Lysolaje. Od roku 1968 - do roku 1990 část Prahy 6. Lysolaje mají vlastní úřad, ale většinu zásadních věcí musíme řešit na úřadě Prahy 6. Takže jasná spojitost stále existuje. Nyní díky parkovacím zónám na Praze 6 musím platit nejméně 100,- CZK na den od pondělí do pátku, tedy měsíčně kolem 2000,- CZK. A to i přesto, že Lysolaje NEjsou evidentně samostatné (usuzuji z toho, že např. stavební povolení jsem řešil na Praze 6 a mnoho dalších záležitostí od občanky po cestovní pas) a firma ve které pracuji je na adrese v Praze 6. Vychází mi z toho celkem pěkný guláš, ale tento guláš nijak nepomáhá občanům, nýbrž kase Prahy 6. Firma si nemůže dovolit platit deseti-tisíce za parkování a já nemám možnost si zakoupit parkovací kartu na Praze 6. Od zavedení zón se snaží starosta Lysolají, pan Hlubuček získat od Prahy 6 jakékoli vyjádření, ale nikam to nevede. Můžete mi prosím zde vysvětlit, proč Praha 6 nepovolí zakoupení parkovací karty občanům z Lysolají? Děkuji, Karel Skopec
Děkujeme.
Váš Úřad Městské části Praha 6

[15.12.2017] nová otázka Karel Skopec

Vážený pane Skopče,

v současné době je hl. město Praha zákonem o hlavním městě Praze a Statutem hlavního města Prahy rozdělena na 57 městských částí. Podrobnou mapku naleznete např. zde:
www.mapa-prahy.com

Důležité je vědět, že Praha 6 je zároveň také jeden z 22 správních obvodů v Praze. Tento správní obvod zahrnuje městské části Praha 6, Praha – Přední Kopanina, Praha – Suchdol, Praha – Lysolaje Praha – Nebušice. Toto znamená, že úřad městské části Prahy 6 vykonává výkon státní správy právě pro tyto menší městské části. Z tohoto důvodu chodíte, jak sám píšete, řešit některé věci na úřad Prahy 6.

Pro systém zón placeného stání jsou nicméně zásadní městské části, kde pouze jejich obyvatelé, vlastníci nemovitostí a podnikatelé na tomto území (v souladu se zákonem č. 13/1997 o pozemních komunikacích) mají možnost si parkovací oprávnění zajistit.
Z tohoto také vyplývá, že není na naší městské části, jestli chce, nebo nechce povolovat občanům jiných městských částí zakoupení parkovacího oprávnění.

S pozdravem,
Ing. Roman Mejstřík
Radní MČ Praha 6

[19.12.2017]

Dobrý den, mám dotaz týkající se modrých zón. S manželkou bydlíme v Praze 6, trvalý pobyt zde má však hlášena pouze ona, můj trvalý pobyt je hlášen v jiném městě. Jako vlastník v TP vozidla jsem uveden já, vozidlo je však součástí společného jmění manželů. Chci se tedy zeptat, zda pro získání residenční parkovací karty je nutné přepsání vozidla na manželku resp mé přihlášení k trvalému pobytu do MČ nebo zda je možné získat parkovací kartu na manželku skrze její trvalý pobyt a vztah k vozidlu skrze společné jmění manželů. Děkuji, Petr P.

[16.12.2017] nová otázka Petr Polák

Vážený pane Poláku,

dovolte mi prosím sdělit, že podmínky vydávání parkovacích oprávnění stanovuje hl. město Praha v dokumentu Metodika pro výdej parkovacích oprávnění v hl. městě Praze. V tomto dokumentu se při vlastnictví vozidla vychází ze zákona č. 56/2001 o podmínkách provozu na silničních komunikacích, kde je vždy určen majitel vozu zapsaný v TP vozidla.
Tento majitel má zároveň možnost, při splnění podmínky bydliště, zažádat o parkovací oprávnění.

Vaše situace má tedy opravdu řešení, které jste již napsal, tedy změna vlastnictví vozidla na manželku, nebo změna Vašeho trvalého pobytu.

S pozdravem,
Ing. Roman Mejstřík
Radní MČ Praha 6

[19.12.2017]

Dobry den,

mam jen jeden maly rychly dotaz. Planuje se v brzke dobe udelat neco s krizovatkou Svatovitska,Wuchterlova, Gen.Piky?

Behem poslednich 2 mesicu jsem byl zde osobne pritomen diky venceni psa jiz u 3 nehod (bus/tramvaj vs. auto). Zrovna nyni sleduji dalsi i s drobnym zranenim, tak bud mam extra stesti na nehody, nebo je to tu na dennim poradku (verim spis te druhe volbe).

Me uz tato situace trochu zacina znepokojovat, tak me zajima jestli se jen neceka na reseni az to bude teprve stat nejaky lidsky zivot:-/

Diky za reakci.

L.Gruber

[06.12.2017] nová otázka Ladislav Gruber

Vážený pane Grubere,

je skutečností že zmíněná křižovatka je zdrojem občasných dopravních nehod, vyvolaných zejména nepozorností řidičů, kteří najíždějí při levém odbočení na tramvajové těleso a nerespektují přijíždějící tramvaj, která má poměrně dlouhou brzdnou dráhu a i s ohledem na bezpečnost cestujících nemůže zastavit na místě s použitím všech dostupných brzdových systémů.

V rámci komise, posuzující dopady zprovoznění SZ segmentu Městského okruhu na dopravní situaci městské části, byla diskutována i otázka možného zřízení světelné signalizace na uvedené křižovatce. Od záměru bylo ale prozatím upuštěno. Pro pořádek konstatujeme, že komunikace Svatovítská je jako místní komunikace I. třídy ve správě hlavního města, nikoliv městské části a proto příslušná rozhodnutí jsou v gesci Odboru dopravních agend MHMP, nikoliv odvětvového odboru MĆ.

Řešením bude až výstavba tzv. odlehčovací komunikace Evropská – Svatovítská (KES), která zaústí na Svatovítskou světelně řízenou křižovatkou v místě pod současným přejezdem přes železniční trať. Pak význam současné křižovatky výrazně poklesne, neboť je předpokládáno zneprůjezdnění ul. Gen. Píky na jejím západním konci; „tlak“ na levé odbočení se tak výrazně sníží.

Bohužel, realizace výstavby KES nabrala jisté zpoždění, mj. pro změnu stanoviska městské části, která nyní požaduje snížení kapacity komunikace oproti původnímu projektu.

S pozdravem,
Ing. Roman Mejstřík
Radní MČ Praha 6

[14.12.2017]

 


ZPĚT na seznam skupin otázekpřidat NOVOU otázku do tohoto tématu


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/otazky/list.php?ID=45 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz