Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Vaším pohledem

Výpis záznamů 441460 z celkového počtu 2163 vyhovujících záznamů.

náhled souboruPoškozený obrubník
Křižovatka ulic Na Dělostřílnách a Na Bateriích

oznámeno: 16.06.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.06.2017 » 15:19 • Bude předáno správci komunikace (TSK) k zajištění opravy.
náhled souboruPoškozený chodník a dopravní značka
U první baterie 49

oznámeno: 16.06.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
19.06.2017 » 15:20 • Již bylo nahlášeno na portále závad na dopravním značení TSK cca před 3 týdny, bude zaurgováno.
náhled souboruPotřebný retardér
Na rohu ulic Verdunská a Národní obrany je nebezpečný přechod. Chodím tudy každý den do práce a běžně tu rychle projíždí auta, které se snaží vyhnout kruhovému objezdu. Řidiči i chodci se kvůli zaparkovaným často nevidí (viz obrázek) a končí to prudkým brzděním nebo přejetím "přes prsty" .

Mohl by to nějaký odborník na dopravu zanalyzovat a podat stanovisko?

Děkuji

oznámeno: 16.06.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
24.05.2018 » 10:44 • Dobrý den, místo bylo dle fotografie identifikováno jako křižovatka Verdunská x Vítězné náměstí (nikoliv Národní obrany), přičemž byly zjištěny tyto skutečnosti: Křížení trasy chodců a vozidel nebude nikdy tak bezpečné jako chůze po chodníku a přecházení vždy vyžaduje pozornost jak ze strany chodců, tak ze strany řidičů. Retarder je poměrně razantní opatření pro snížení rychlosti vozidel s mnoha negativy (hluk, otřesy, namáhání podvozků vozidel) a proto musí správní orgán důkladně vážit potřebnost jeho umístění. Zpomalovací prahy umisťujeme již téměř výhradně do bezprostřední blízkosti základních škol, což není tento případ. Rychlost vozidel v místě též není nepřiměřená (vzdálenost od Čs. armády je pouhých 60 m a tedy na takto krátké dráze se lze na 50 km/h dostat pouze razantním zrychlováním, což se samozřejmě v praxi neděje). S tímto názorem se plně ztotožnil i zástupce Policie ČR, tedy orgánu příslušného v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Z těchto důvodů o umístění retarderu neuvažujeme.
náhled souboruNeposekana trava v ul. Zelena
Trava v ul. Zelena uz se nebude letos sekat?
Skoda.. Praha 6 mela vzdy jedny z nejlepe udrzovanych zelenych ploch a zeleni.

J. K.

oznámeno: 16.06.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
21.06.2017 » 08:07 • Z doložené fotodokumentace vyplývá, že se jedná o plochu komunikační zeleně. Tyto plochy od května 2017 převzala do péče zpět Technická správa komunikací hl.m. Prahy, a.s. V souvislosti s předáním ploch vznikly různé organizační a provozní problémy, a proto nestačili včas uzavřít smlouvy s dodavateli zahradnických prací. V současné době by již měli být záležitosti kolem smluv vyřešené a práce se postupně zahajují. Předpokládáme, že v dohledné době budou veškeré nepokosené plochy uvedeny do řádného stavu a následně bude zajišťována standardní běžná údržba.
náhled souboruLavička v ul. Na Petřinách 72
Dobrý den, umístění  

lavičky na tomto místě je velmi nešťastné. Na místě, kde byl alespoň kousek travnaté zelené plochy je nyní vyšlapané žluté nic s množstvím nedopalků a někdy i jiného odpadu.

oznámeno: 15.06.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souborurezidenční parkování
Dobrý den, Albánská ulice sice dostala nový povrch a nový chodník, ale na úpravu rezidenčních parkovacích míst již nezbyl rozpočet? Proč při rekonstrukci vozovky nedošlo k odstranění zeminy u zdi hřbitova na parkovacích místech pro rezidenty? Parkovat se zde dá pouze s tankem či velmi úzkým automobilem. To je pro ostudu! Nedalo by se s tím něco udělat? Odstraněním zeminy by vznikla další parkovací místa.

Děkuji.

oznámeno: 14.06.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
23.05.2018 » 17:52 • Úprava parkovacích stání, resp. obvodu parkové plochy, je součástí připravované rekonstrukce parku, bohužel doposud nedošlo na shodě v konečné podobě, realizace tedy zatím nenastala. Zhotovitel nedávné stavby vodovodního řadu je samostatným subjektem a je vázán pouze provedením obnovy narušeného povrchu.
náhled souboruulice Albánská, úpravu rezidenčního stání
Dobrý den,
ulice Albánská má sice krásný povrh i chodník, ale na úpravu míst pro rezidenty se nějak pozapomnělo. Proč? Parkovat zde je opravdu zážitek nepoužijete-li tank či super úzké vozidlo.
Prosím o úpravu rezidenčního stání u hřbitovní zdi.
Je to docela ostuda. Nehledě na to, že jednoduchou úpravou by vznikla i nějaká parkovací místa navíc.

Děkuji.

oznámeno: 13.06.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
23.05.2018 » 17:54 • Úprava parkovacích stání, resp. obvodu parkové plochy, je součástí připravované rekonstrukce parku, bohužel doposud nedošlo na shodě v konečné podobě, realizace tedy zatím nenastala. Zhotovitel nedávné stavby vodovodního řadu je samostatným subjektem a je vázán pouze provedením obnovy narušeného povrchu.
náhled souboruNepořádek místo péče o zeleň
Už několik týdnů projevuje městská část absolutní nezájem o veškerou zeleň. Je to trapné, už s tím konečně něco dělejte, jeden podnět na webu jako druhý a výsledek? Přinejlepším jako na fotografiích..

oznámeno: 13.06.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
14.06.2017 » 17:01 • Dobrý den. Za současný neutěšený stav zeleně zejména na sídlišti Petřiny se všem obyvatelům omlouváme. Není to však tak, že bychom nic nedělali a jen nečinně přihlíželi. Jsme si vědomi, že za problémy s údržbou zeleně neseme odpovědnost my, tedy odbor dopravy a životního prostředí ÚMČ Praha 6 a snažíme se je velmi intenzivně řešit. Každý týden probíhají kontroly údržby zeleně, jednáme se zástupci dodavatelské firmy a již byly uloženy i sankce. Dodavatel podcenil rozsah spravovaných ploch a nestihl provést seč všech ploch v řádném termínu a v odpovídající kvalitě. Byl vyzván, aby změnil technologické postupy a navýšil počet pracovníků údržby. Koncem tohoto týdne bude provedena kontrola odstranění zjištěných závad a případně bude přistoupeno k dalším opatřením. Při zběžné kontrole v průběhu týdne jsme však již zaznamenali, že se stav ploch zeleně začíná zlepšovat, ubývá nepokosených míst a zlepšila se i kvalita provedených prací. Doufáme, že se nový dodavatel co nejdříve zapracuje a následná údržba již bude probíhat ve standardním režimu.
náhled souboruReprezentativní květinový zahon
Zahon květin  Ankarska naproti koleje Hvězda. Naprosto vystihuje starost o zeleň na Praze 6.

oznámeno: 13.06.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
25.07.2017 » 09:59 • Tento záhon již nebude využíván jako letničkový a byl zrušen. Bylo nutno vyčkat na uzavření smlouvy s novým dodavatelem. Nyní je již připraven osazovací plán záhonu, který bude nyní trvalkový. V průběhu vegetace bude záhon osazen trvalkami a dále zapěstováván a udržován.
náhled souboruAutobusova zastavka Motol-neporadek
Dobry den,  

Prosim , slo by zajistit vycisteni autobusove zastavky Motol a jeji pravidelne uklizeni. 

(Motol-smer Nove Butovice, ale i ten druhy smer, je to zacatek Kukulovy ulice. 

Tento stav je zde jiz od jara, tu zastavku nikdo pravidelne neuklizi. 

Predem dekuji , P.

oznámeno: 13.06.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
28.06.2017 » 10:00 • Autobusová zastávka se nachází již na území Městské části Praha 5. Majetkový správce komunikací proto předal požadavek na úklid oblastní správě pro Prahu 5.
náhled souboruvětev
Dobrý den,
bujná vegetace Vás učeše na Puškinově nám. 12. 🙂
Šlo by zkrátit tuto super dlouhou větev stromu?

Děkuji. A.H.

oznámeno: 12.06.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
21.06.2017 » 08:06 • Úpravu větve byla již majetkovým správcem zadána. Byla provedena opakovaná urgence u dodavatelské firmy.
náhled souboruUkotvení kontejnerů na tříděný odpad
Dobrý den,

kontejnery na tříděný odpad v ulici Na Petřinách (vlevo přes silnici naproti vchodu do stanice metra a obchodu Billa) jsou pravidelně i v lehčím větru odváty několik desítek metrů do vozovky, nebo po chodníku. Kontejner ve vozovce již mnohokrát způsobil nepříjemnou situaci zde projíždějícím řidičům. Kolemjdoucí (včetně nás) je často vracejí zpět, ale během několika málo minut je kontejner zpět. Z mého pohledu je nutné kontejnery přestěhovat, nebo ukotvit. Brzda samotná zde bohužel nestačí.

Děkuji,
JL

oznámeno: 12.06.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
21.06.2017 » 11:23 • Vážený pane, ačkoliv jsou kontejnery na Vámi uváděném místě v ul. Na Petřinách zabržděné, stává se, že vlivem silnějšího větru dochází k jejich posunutí. Vzhledem k tomu, že je stanoviště velmi využívané a bylo sem vráceno na četné žádosti občanů po rekonstrukci vozovky, rušit ho nebudeme. V současné době zjišťujeme možnost přesunu nádob na jiné místo. Prosíme o trpělivost.
náhled souboruNaprostý nezájem o veřejnou zeleň
Dobrý den, 

za posledních deset až 15 let byla Praha 6 výstavní skříní celé Prahy, co se týče veřejné zeleně. Vzniklo mnoho nových květinových záhonů, které byly perfektně udržovány, šestka byla v létě plná závěsných květináčů s květinami a městské trávníky byly pravidelně sekány a udržovány. Co minulá vedení radnice pečlivě vybudovala, to je nyní vše zničeno, záhony se nechaly zarůst plevelem, květináče nikde a doposud nebyla celé jaro ani posekána tráva, takže třeba na Babě jsou namísto trávníků plochy připomínající prales, ve kterých se ztratí malé děti i velcí psy. Někdo by se měl nad touto ostudou zamyslet...

oznámeno: 11.06.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
14.06.2017 » 11:49 • Dobrý den. Děkujeme za Vaše podněty a zároveň se omlouváme Vám i všem ostatním, že letošního roku došlo ke značným problémům v zajišťování údržby zeleně. Příčinou je změna dodavatelských firem a rovněž převedení ploch komunikační zeleně do správy Technické správy komunikací hl.m. Prahy, a.s. Veškeré plochy s nepokosenou trávou, na které upozorňujete, spadají právě do kategorie komunikační zeleně. Tyto plochy již nemá ve správě odbor dopravy a životního prostředí ÚMČ Praha 6 nýbrž uvedená organizace. TSK se navíc v době předání ploch zeleně potýkala s vážnými vnitropodnikovými a organizačními změnami, a proto nestihla včas uzavřít smlouvy s dodavateli na údržbu zeleně. Z tohoto důvodu došlo k prodlení v zajišťování zahradnických prací. V současné době by tyto problémy již měly být vyřešeny a jistě bude v brzké době sjednána náprava. Co se týká květinových záhonů a další květinové výzdoby, ukázalo se, že tato opatření jsou značně nákladná, a proto se z důvodu finančních úspor přistoupilo k jejich redukci. Zcela zlikvidován a zatravněn byl záhon v křižovatce ulic Na Pískách x Evropská. Ostatní záhony, které nebyly dosud osázeny letničkami, budou osázeny trvalkami a bude zde zapěstována trvalá kultura. Květinové závěsy budou v letošním roce umístěny ve čtyřech lokalitách, a to v ul. Starodejvická, Vlastina, Na Petřinách a na Ladronce.
náhled souboruNeposečená zeleň
Dobrý den,

plánujete prosím v blízké době údržbu zeleně v ulici Šlejnická?
Trávníky vypadají hrozně, klíšťata nezmiňuji. Mimo jiné se z trávníků line vydatný zápach ze psích výkalů, které se ve vysoké trávě majitelé psů ani nenamáhají hledat...

Děkuji K.

oznámeno: 09.06.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
14.06.2017 » 11:35 • Dobrý den. Pásy komunikační zeleně přešly od května 2017 do péče Technické správy komunikací hl.m. Prahy, a.s. Ta se však v té době potýkala s vážnými organizačními problémy, a proto nestihla včas uzavřít smlouvy s dodavateli zahradnických prací. Z tohoto důvodu došlo k prodlení v zajišťování sečí. Z dostupných informací by již smlouvy měly být uzavřeny a v brzké době jistě dojde k nápravě. Váš podnět postoupíme uvedené organizaci k vyřízení.
náhled souboruZeleň na Petřinách
Dobrý den, 

od začátku jara je péče o zeleň na Petřinách v naprosto úděsném stavu. Trávníky jsou neposekané, přerostlé, záhony, které bývaly krásné, kvetly všemi barvami, jsou opuštěné jako hroby na hřbitově. Přerostlá tráva ztěžuje život nejen alergikům, ale také je domovem mnoha klíšťat. Takže děti i psi, kteří se proběhnou v trávě, která je dospělému člověku po kolena, si přinesou domů nechtěná zvířátka. SUPER!!!! A sen stav trávníku mezi tramvajovými kolejemi? Asi se sám zalévat neumí, takže vypadá tak, jak vypadá. Na Letné se trávníky na kolejích pěkně zelenají. Že by tam byly nějaké místní dešťové přeháňky, které by zavlažovaly trávu? Hlavně, že máme na Petřinách keramicou lavičku, za x tisíc, na ketrou stejně nikdo nesedá, protože je na dost nešťastném místě. 

Prosím, pokuste se s tím něco udělat. Dřív to tu bylo pěkné místo, ale letos je to opravdu katastrofa. 

K.K.

oznámeno: 09.06.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
14.06.2017 » 13:40 • Dobrý den. Situace ohledně údržby zeleně na sídlišti Petřiny je nám dobře známá, protože provádíme pravidelné kontroly. Jsme si vědomi, že selhání v kvalitě sečí leží na našich bedrech a snažíme se současnou špatnou situaci co nejdříve vyřešit. Příčinou problému je změna dodavatelské firmy, ke které došlo v květnu 2017. Vypršela smlouva na údržbu zeleně s původním dodavatelem, která byla uzavřena na 4 roky a na základě výběrového řízení byl vybrán nový dodavatel. Ten však podcenil rozsah ploch zeleně v dané oblasti a seč nestačil zajistit v řádném termínu a odpovídající kvalitě. Problém intenzivně řešíme se zástupci dodavatelské firmy a bylo již přistoupeno i k sankcím. Nyní byla řešena změna technologie sečí a posílení pracovních skupin. Kontrola bude provedena opět koncem týdne, ale již nyní jsme měli možnost vidět, že se situace začíná pozvolna zlepšovat, ubývá neposekaných ploch a zlepšila se i kvalita. I nadále budeme pracovat na tom, aby se údržba zeleně vrátila zpět do běžného standardu, na který byli obyvatelé sídliště Petřiny zvyklí. Co se týká trávníků v tramvajových pásech, na tom bohužel nedokážeme nic změnit. Konstrukce trávníků není z technických důvodů možné udělat v optimální hloubce, a proto drn velice rychle prosychá a na exponovaných osluněných místech nemá šanci se udržet zelený trávník. Jediným řešením je vydatná zálivka, kterou nejsme schopni z finančních důvodů zajistit a navíc by to bylo v současné době, kdy pozvolna vysychají vodní zdroje i značným plýtváním. Travní drn se tedy opět zazelená až po vydatnějším dešti. To, že některé části tramvajových pásů jsou i přes panující suché počasí zelené, je dáno tím, že tam byla zároveň zřízena i závlaha, která se spouští v nočních hodinách. Náklady s tím spojené hradí hl.m. Praha. Takových úseků je ale minimální množství. Poslední, o čem je třeba se ještě zmínit, je údržba trávníků v komunikačních pásech zeleně. Tyto plochy přešly od května 2017 do péče Technické správy komunikací hl.m. Prahy,a.s. Zmíněná organizace se v době předání pozemků navíc potýkala se složitými vnitropodnikovými a organizačními změnami a nestihla včas uzavřít smlouvy s dodavateli na údržbu zeleně. V současné době by však měly být již veškeré problémy vyřešeny a práce byly zahájeny. Předpokládáme, že již brzy budou i tyto plochy uvedeny do řádného stavu a následně bude zajišťována údržba standardním způsobem.
náhled souborutýden odstavený vozík ...
Dobrý den. Před domem č.30 v ulici U Ladronky opět jeden neuvědomělý řidič minulý týden přivázal řetězem ke sloupu veřejného osvětlení  

přívěsný vozík / vůz. V důsledku opravy chodníku v celé ulici se octl i v zákazu zastavení, ale nikoho to nezajímá ?? 

Foto je z dneška, ze středy 7.6.2017 - 15 hod.

oznámeno: 07.06.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruna rohu s Rozýnovou ul. obrátit obrubník do správné polohy
Dobrý den,když už se opravuje chodník v severní straně ul. U Ladronky, mohl by se na rohu s Rozýnovou ul. obrátit obrubník do správné polohy? Teď je vzhůru nohama,což se stalo před lety při opravě. Děkuji R.H.

oznámeno: 05.06.2017
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruprostor od zastávky Ruzyňská ke vchodu do Obory Hvězda
Dobrý den, 

nevím jestli se daný prostor od zastávky Ruzyňská ke vchodu do Obory Hvězda bude také revitalizovat jako zahrádky u Litovického potoka, ale nejde zde skoro projít náletové dřeviny, spadlé větve, navezená tráva od zahrádkářů. Nešlo by prostor prořezat? 

Děkuji

oznámeno: 05.06.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
20.06.2017 » 15:32 • Předmětné pozemky a cesta jsou ve správě OCP MHMP, které jsme Váš podnět postoupili k řešení.
náhled souboruPočmáraná informační cedule
Dobrý den, 

tato cedule se nachází poblíž Mekáče vedle lampy číslo 611216. 

Děkuji za nápravu. M.

oznámeno: 03.06.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
24.05.2018 » 08:29 • Předáno Magistrátu hl.m. Prahy.
náhled souborurozbitý chodník (2.6.2017)
Dobrý den,
znovu posílám foto rozbitého chodníku v ulici Pod Marjánkou (pošta 69 za rohem), kterou jsem posílala již začátkem roku 2017. Pokud se dlažba neopraví včas, celý chodník se rozpadne. Děkuji za vyřešení.
Obyvatelka Břevnova

oznámeno: 02.06.2017
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
07.06.2017 » 09:58 • Žádost o opravu byla u správce komunikace (TSK) znovu urgována dne 31.5.2017.

 


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=440&crc=e5e642874fbac9dd3fa5b27cb30d48d7 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz