Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Vaším pohledem

Výpis záznamů 11411160 z celkového počtu 2211 vyhovujících záznamů.

náhled souboruHradčanská
Nebylo by vhodne predelat cesty/chodniky na Hradcanske dle frekcence chodcu?  Travnata plocha u  prechodu pres vlakove koleje jiz delsi dobu travnatou plochou neni a nikdy asi nebude. Upravou chodniku by se vyresila nevzhledna a po desti blativa cesta necesta. (duchodci, maminky s kocarky, deti, studenti a ostatni si cestu zkracuji a zkracovat budou)

oznámeno: 14.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
15.09.2015 » 11:55 • Dobrý den, úprava je již v řešení, dle posledních návrhů se uvažuje úprava celého prostoru, vydláždění používaných cest a umístění vhodného mobiliáře. Přesný termín není prozatím znám.
náhled souboruBeton místo asfaltu
dobrý den
 
Posílám foto stavu ulice Adamova, Veleslavín, kde stavební firma zničila nový asfalt a místo nápravy na místo dala beton. Jedná se jen o dočasné řešení nebo to má být nastálo, tedy zřejmě do blízké zimy, kdy se asfalt rozpadne?


oznámeno: 14.09.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
17.09.2015 » 08:00 • Po provedení zásypu výkopu plynovodní přípojky bude provedena následná povrchová úprava vozovky ulice Adamova. Generální dodavatel stavby společnost Pozemstav Prostějov a.s. počítá po dokončení novostavby s kompletní opravou povrchů v bezprostředním sousedství stavby. Jedná se o chodníky podél staveniště v ulici Adamova a Veleslavínská a povrch vozovky ulice Adamova před vlastní stavbou. Dodavatel stavby opraví, dle požadavků TSK, poškozené obrubníky a chodníkovou dlažbu. Asfaltový povrh vozovky Adamova bude podél staveniště po dokončení novostavby odfrézován a bude položena nová obrusná asfaltová vrstva.Jako dočasná povrchová úprava po výkopu plynovodní přípojky byla domluvena betonová vrstva z kvalitní betonové směsi C30/37 s dostatečnou únosností pro provoz vozidel na tomto typu komunikace. Tento betonový povrch zcela jistě vydrží zimní období a po dokončení novostavby bude nahrazen definitivním asfaltovým krytem.
náhled souboruPodivné modré granule
Dobrý den,¨

pod borovicí (která nám mimochodem brání ve výhledu a ráda bych se jí zbavila) jsem objevila prapodivné modré granule neznámého původu. Protože se zde často pohybují děti, jsem z tohoto nálezu poněkud nervózní... Tak jsem si říkala, že se Vám ozvu, třeba byste mi mohli pomoci objasnit co jsou zač a jsou-li bezpečné.


oznámeno: 14.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
17.09.2015 » 08:01 • Dobrý den,e zaslané fotodokumentace bohužel není možné identifikovat místo, na kterém se nacházejí rozsypané modré granule. V tomto případě se může jednat o cokoliv. Je možné, že na tomto místě někdo nasypal jed na potkany, ale může to být opravdu cokoliv. Městská část Praha 6 rozhodně obdobným způsobem deratizaci potkanů neprovádí. V místech kde se pokládá jed na potkany vždy odborná deratizační firma vylepuje informaci o provedeném zásahu a navíc jsou nástrahy ukládány do země tak, aby k nim v žádném případě neměly přístup děti či zvířata. Doporučujeme Vám proto granule co nejdříve odstranit.
náhled souboruNedostatečná frekvence vývozu
Hnízdo na křižovatce Čínská x Koulova

oznámeno: 14.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
17.09.2015 » 11:46 • Stanoviště podzemních kontejnerů necháme sledovat. Nicméně dle zkušeností je kapacita nádob dostatečná. Z bezpečnostních důvodů je malá velikost vhazovacího otvoru. Proto je třeba přizpůsobit velikost odhazovaného odpadu velikosti otvoru, aby nedocházelo k jeho ucpání. Dle našich informací od svozové společnosti nádoby nebývají plné, ačkoliv je v okolí hromada volně loženého odpadu. Jedná se tedy o neukázněné chování občanů, nikoliv o malou frekvenci vývozu.
náhled souboruPreplnene popelnice
Preplnene popelnice Terronska X Albanska

oznámeno: 07.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.09.2015 » 14:48 • Stanoviště necháme sledovat pracovníkem oddělení inspekce. Pokud se prokáže, že kapacita vývozu je nedostatečná, zažádáme o navýšení frekvence vývozu na Magistrátu hl.m.Prahy. Děkujeme za upozornění.
náhled souboruPreplnene popelnice
Preplnene popelnice na krizovatce  Nam. Interbrigady X Jug. Partyzanu

oznámeno: 04.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.09.2015 » 13:59 • Stanoviště tříděného odpadu na křižovatce ulic Jugoslávských partyzánů a nám.Interbrigády náměstí necháme sledovat pracovníkem oddělení kontroly čistoty a pořádku. Pokud zjistí nedostatečnou kapacitu či malou četnosti vývozu, zažádáme na Magistrát hl.m.Prahy o navýšení četnosti. Navýšení četnosti závisí na výši finančních prostředků, které má MHMP k dispozici.
náhled souborutříděný odpad Puškinovo nám.17
Nápojové kartony ve tříděném odpadu přetékají. Nebylo by možné přidat/zvětšit nádobu ??? 

oznámeno: 04.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.09.2015 » 14:47 • Dobrý den,stanoviště tříděného odpadu na Puškinova náměstí necháme sledovat inspektorem kontroly čistoty a pořádku. Pokud zjistíme nedostatky ve vývozu nebo v četnosti vývozu, zažádáme na Magistrát hl.m.Prahy o navýšení četnosti. Navýšení četnosti závisí na výši finančních prostředků, které má MHMP k dispozici.
náhled souboruchodnik ci parkovaci stani ??
Chodnik/parkovaci stani pred skolou Antonína Čermáka u pomniku Simona Bolivara je od vody natolik vymleto, ze zde nejde zaparkovat coz nejen v rannich hodinach pusobi nemale problemy.  ( je-li to chodnik je ve znacne katastrofalnim stavu a nepouzitelny, je-li to parkovaci stani je taktez nepouzitelny)

oznámeno: 02.09.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNárust počtu narkomanů, bezdomovců a veřejných skládek v okolí ulice José Martiho.
Dobrý den

 
Tímto emailem Vás chci upozornit na narůstající problémy ve čtvrti Veleslavín a to zejména v okolí ulice Jose Martiho (především okolí hotelu Krystal) a ulice Pod Petřinami.
 
V těchto místech je mnoho proluk a zákoutí které si zvykají čím dal víc obývat bezdomovci. Mezi ulicí pod Petřinami  a hotelem Krystal jsou hluboká křoviska v kterých bivakují bezdomovci a narkomani. V celé výše zmíněné lokalitě nacházíme injekční stříkačky a jiné potřeby intravenozního vstupu po narkomanech (plastové ampule od fyziologického roztoku apod.). Jsou zde místa kde se hromadí odpadky (je zde absolutní nedostatek odpadkových košů a nulové uklízení veřejnými službami), katastrofální stav ulice Pod Petřinami dokládám přiloženými Fotografiemi, schodiště spojující tuto ulici se ZŠ Petřiny Sever je na tom mnohem hůř. V poslední době si všímáme lidí kteří se snaží pod různými záminkami dostat do domů a občas se jim to i podaří. Objevily se zde například krádeže prádla ze šňůr. Místo se tak stává nebezpečné a opravdu nechutné.
 
Tato lokalita je obydlena převážně důchodci a mladými rodinami s malými dětmi. Pro to Vás naléhávě žádám, abyste s touto situací začali co nejdříve něco dělat.


oznámeno: 01.09.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
08.09.2015 » 15:28 • Vážení, výskyt "lidí bez přístřeší" je v této lokalitě bohužel dlouhodobým problémem. Velká část pozemku podél železniční trati je totiž v majetku SŽDC, která nemá na pravidelnou údržbu dostatek finančních prostředků. Městská část Praha 6 proto pravidelně monitoruje tuto oblast a v případě zjištění jakýchkoliv mikroskládek různorodého odpadu, zajišťuje jejich odvoz. Děje se tak téměř každý měsíc. Veškerá Vámi uváděná místa jsme lokalizovali, proto úklid zajistí opět pracovníci organizační složky PRO 6. Pokud jde o výskyt injekčních stříkaček, pracovníci oddělení inspekce bohužel při kontrole nenašli žádnou. Pokud víte o místech, kde se nachází, prosíme Vás, abyste kontaktoval bezplatnou linku Městské policie na tel. č. 156, kteří zajistí jejich odvoz. Pokud jde o navýšení odpadkových košů, v tomto případě Vás nepotěšíme. V přechozích letech zde byly instalovány, vždy došlo k jejich opakovanému poničení. Z tohoto důvodu je ponechán pouze stávající v ul. Pod Petřinami na rozcestí se spojkou k železničnímu viaduktu. V dalších úsecích není možné koše instalovat z toho důvodu, že je k nim znemožněn příjezd vozidel obsluhujících odpadkové koše.
náhled souboruNájezd pro kočárky
Dobrý den, Chtěla  bych požádat o upravení nájedu pro kočárky  na schody u železničního přechodu v ulici Nad Bořislavkou tak, aby se dal používat i pro kočárky golfky (stačí jedno prkno rozšířit).. Velmi často jsou nájezdy koncipovány pro hluboké kočáry s tím, že golfky jsou lehké a žena je snadno vyzdvihne. To je však omyl. Váha golfek je kolem 7kg +15 kg dítě + min.3 kg další věci. Celková váha se tak dostane k 25 kg a více. Děkuji, ulehčíte a zrychlíte tak mnoha rodičům každodenní cestu přes koleje.

oznámeno: 31.08.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.09.2015 » 15:39 • Vážená paní,na základě Vašeho požadavku zajistíme úpravu nájezdu pro kočárky tak, aby byl plně funkční pro všechny typy kočárků. Předpokládáme, že úprava proběhne nejpozději do konce září t.r.
náhled souboručištění ulic 25.8.2015
Dobrý den, o víkendu jsem si pěkně zametl dvorek i chodník před naším domem. Včera jsem přišel z práce a nevěřil jsem svým očím. Je to již poněkolikáté!!! Špína z celé ulice hnaná motorovým fukarem pronikla pod vraty na můj zametený dvoreček. Tak to je příprava na páteční úklid? Já to vidím jako vyhozené peníze. Košťata by byla rozhodně lepší a levnější. A když už používat stroje, tak s rozumem. A poraďte mi, prosím, jak tomu zabránit? Anebo se příště přijďte podívat sami.
• Kopeckého 2287/35
oznámeno: 27.08.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.09.2015 » 14:51 • Velmi nás mrzí znečištění Vašeho dvorku, ke kterému došlu v důsledku použití motorových fukarů. Pracovníkům firmy provádějící úklid chodníků byl udělen zákaz používání fukarů v této oblasti. Nadále se bude chodník zametat koštětem.
náhled souboruVýmol
N¨˘m¨§st¨Ş Interbrig¨¤dy 4 Rozm¨§r cca:  60 x 30 cm, hloubka asi. 20 cm


oznámeno: 25.08.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
28.08.2015 » 10:36 • Předáno správci komunikací, kterým je Technická správa komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruPřekážející větve, ulice Vlastina před poštou směr Evropská
Ulice Vlastina před poštou směr Evropská, příliš nízké větve, za deště je to ještě horší.

oznámeno: 22.08.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
08.09.2015 » 15:41 • Úpravu přesahujících dřevin provedli pracovníci organizační složky PRO 6.
náhled souboruPřekážející větve
Ulice Vlastina před poštou, u přechodu příliš nízké větve, za deště je to ještě horší. Špatný rozhled. 

oznámeno: 22.08.2015
stav:  vyřešeno 
  postup řešení:
08.09.2015 » 15:41 • Úpravu přesahujících dřevin provedli pracovníci organizační složky PRO 6.
náhled souborurozbitý nájezd na chodník
Dobrý den, zasílám snímek rozbitého ještě původního nájezdu (z 80-tých let) z 
vozovky na chodník ke garážovému stání  u řadového RD  ulici Moravanů 
2264/14. Dlažební kostky nájezdu jsou již zcela uvolněné, vypadávají a 
je třeba je vracet zpět. Prosím zdvořile o nápravu. Děkuji 

oznámeno: 22.08.2015
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
09.09.2015 » 08:03 • Inspektoři odboru dopravy a životního prostředí pořídili na místě fotodokumentaci a věc předali správci komunikací, tj. Technické správě komunikací hl.m. Prahy k zajištění opravy.
náhled souboruNepořádek u kontejnerů na adrese Zelená 7
Nepořádek u kontejnerů na adrese Zelená 7

oznámeno: 22.08.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
08.09.2015 » 15:40 • Stanoviště necháme sledovat pracovníkem oddělení inspekce. Pokud se prokáže, že kapacita vývozu je nedostatečná, zažádáme o navýšení frekvence vývozu na Magistrátu hl.m.Prahy. Děkujeme za upozornění.
náhled souboruÚklid Parléřova
Dobrý den, přikládám dvě fotografie běžného stavu parku na ulici Parléřova - před poštou. Situace je o to smutnější, že lavičky denně využívají různá individua co by zahradní restauraci - jako WC slouží dětské hřiště, které tento, slušně řečeno  - nepořádek - obklopuje. O návštěvu městských strážníků v tomto koutu nezavadíte ani ve dne, natož v noci, kdy je tu velmi živo. Tuto situaci - teď mluvím hlavně o absolutní absenci úklidu  - pozorujeme téměř přesně od nástupu nového vedení radnice Prahy 6. Nedělám si iluze, že můj mail něco dlouhodobě změní - možná jeden úklid, ale spíš ani ten ne. Přesto Vám svůj podnět zasílám.

oznámeno: 12.08.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
13.08.2015 » 13:47 • Vážený pane Pelci, v období prázdnin dochází plošně na všech veřejných prostranstvích k enormnímu nárůstu "osob bez přístřeší" , kteří stejně jako "omladina" posedávají v parcích. Věřte, že se snažíme zajišťovat úklid po těchto osobách v co nejkratším možném termínu. V minulém týdnu byla pracovníky organizační složky PRO 6 provedena v této lokalitě úprava přerostlých dřevin, a to právě z důvodu omezení výskytu těchto osob. V rámci průklestu byl samozřejmě proveden i výsběr veškerých odpadků. Tento výsběr byl po dohodě s organizační složkou dohodnut v frekveci 1x týdně. Omlouváme se, ale kapacitně nejsme schopni zajistit, aby byl úklid prováděn denně. Vaši připomínku k práci strážníků Městské policie samozřejmě postupujeme řediteli MP k vyjádření.
náhled souboruStromy Parléřova
Dobrý den, Během srpna došlo za sucha k náhradní výsadbě dvou lip před MŠ Parléřova (č.2a). Vzhledem k trvajícímu suchu jsou stromy již nyní přischlé. Prosím o zajištění zálivky, aby měli šanci přežít. Děkuji,

oznámeno: 11.08.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
13.08.2015 » 13:48 • Podle vyjádření vedoucí oblastní správy TSK hl.m. Prahy ing. Pohludkové probíhá zálivka veškerých nových výsadeb denně. S ohledem na enormně vysoké teploty dochází i přes dostatečnou zálivku k sesychání stromů.
náhled souboruNebezpečné odbočování
Dobrý den, bude v souvislosti s plánovaným zrušením ulice Turkovská (propojení růžového sadu s loukou pod zámečkem Hanspaulka) upravena křižovatka Šárecká - Na Hanspaulce? Obočení ze Šárecké vpravo nahoru do ulice Na Hanspaulce je v ostrém úhlu do úzké ulice. Je potřeba si "najet" do 
protisměru, což je v zatáčce nebezpečné.

oznámeno: 10.08.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
28.08.2015 » 11:45 • Navrhovaná úprava, tj. rozšíření křižovatky, realizována nebude, neboť toto zúžení nutí řidiče ke zpomalení jízdy, což je v této oblasti jev veskrze žádoucí. Ostatně prověření pravého odbočení do ul Na Hanspaulce za pomoci vlečných křivek osobního vozidla jednoznačně prokázalo, že najíždění do protisměru při tomto manévru je zcela zbytečné.
náhled souboruDivoká skládka Šlikova
Situace na rohu ulic Šlikova a Heleny Malířové je neudržitelná. Neustálý 
nepořádek kolem nádob na tříděný odpad je stále větší a větší... Žádám 
jménem těch, kteří zde chtějí bydlet v hezkém prostředí, které tu dříve 
bývalo o okamžité zrušení tohoto místa pro sběr tříděného odpadu. 
Navrhuji jeho přemístění na začátek ulice Šlikova poblíž křižovatky s 
ulicí Gymnastická. Zde není tolik obytných budov, ze kterých by se lidé 
museli dívat na tuto stále divočejší skládku.

oznámeno: 03.08.2015
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
24.08.2015 » 14:39 • Dobrý den, stanoviště tříděného odpadu na rohu ulic Heleny Malířové x Šlikova necháme sledovat inspektorem kontroly čistoty a pořádku. Pokud zjistíme nedostatky ve vývozu nebo v četnosti vývozu, zažádáme na magistrát hl.m.Prahy o navýšení četnosti. Navýšení četnosti závisí na výši finančních prostředků, které má MHMP k dispozici.

 


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/?vynechat=1140&crc=9fc2c1866896416df630317f62a02ab7 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz