Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Vaším pohledem

Využívejte nejmoderněší technologie lokálního MMS-ingu pro předání vašich námětů na radnici!

Portál PRAHA6.CZ pro Vás připravil skutečně unikátní produkt v rámci České republiky s názvem "Vaším pohledem" (lokální MMS-ing). V rámci obecního programu Čistá šestka zahajuje novou éru upozorňování na různé nešvary a nedostatky na území městské části. Pro rychlejší nápravu a řešení by měla pomoci stále větší obliba a rozšířenost mobilních telefonů s fotoaparátem a také ochota občanů městské části se na řešení problémů spojených s úklidem a pořádkem podílet. Problematiku čistoty a pořádku má sice radnice za svou prioritu, je ale jasné, že čtyři inspektoři životního prostředí a třicet strážníků městské policie opravdu nemůže být na všech místech Prahy 6 najednou. Obzvláště uvědomíme-li si, že Praha 6 je územně největší městskou částí v rámci hlavního města a její rozloha je 41 km čtverečních.

Proto mohou pomocí tzv. MMS pomoci i občané. Stačí odeslat fotografii z mobilního telefonu (případně ale i z počítače) např. rozbité lavičky, převrhnuté popelnice, rozbitého chodníku, neposekané trávy, pomalované fasády, začínající skládky apod. na emailovou adresu:

Zároveň pro účinnější řešení je vhodné, resp. nutné, připsat do textu (specifikace dle konkr. typu mobilního telefonu autora fotografie) údaje, které poslouží k identifikaci místa konkrétního nešvaru či problému.


Vaším pohledem

Výpis záznamů 120 z celkového počtu 1834 vyhovujících záznamů.

náhled souboruRozbité sklo na zastávce Hradčanská

oznámeno: 22.09.2017
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruzapomenutá značka
Dobrý den, 

po opravě vodovodního řadu na začátku Rooseveltovy ulice zde zůstala zapomenutá značka. Můžete prosím upozornit vlastníka, aby si ji vyzvedl? Děkuji.

oznámeno: 21.09.2017
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruVyvod vzduchotechniky
Dobry den,
pri pohybu na stezce pro pesi a cyklisty za prodejnou Kaufland - Vypich (na teto pozici 50.0768967N, 14.3412714E) se prijde hned u zeme do kontaktu s vydechem ventilace. Pokud se na stezce pohybuje starsi clovek, dite na kole atp. je pro ne naporovy vzduch tak silny, ze dochazi k padu, pripadne k jejich vychyleni do prostimeru, cimz hrozi kolize s protijedoucimi. Silu vyfukovaneho vzduchu, ktery jde rovne primo na zminene osoby, je mozne poznat na prilozene fotografii, kde je trava ve smeru od vyfuku jiz slehla. Zmirneni sily vyfukovaneho vzduchu, pripadne instalace vedouci vyfukovany vzduch smerem k zemi by jiste velmi pomohlo.
Dekuji. S.A

oznámeno: 19.09.2017
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruOdpadky na autobusove zastavce
Dobry den, jiz nekolik dnu neni pravdepodobne zajisten odvoz odpadku na autobusove zastavce 131 na Hradcanske. Praha 6 zacina byt nehorazne zaneradena. Prijde mi, ze se velmi zhorsila pece o verejny prostor! Foto v priloze.
H.L.

oznámeno: 18.09.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
19.09.2017 » 09:19 • Vážená paní, společnost J.C. Decaux, která zajišťuje vývoz těchto košů, bohužel změnila dodavatelskou firmu. Díky této změno došlo dočasně ke zhoršení této služby. Jednotlivé závady jsou operativně řešeny a předpokládáme, že v nejbližších dnech by již k obdobným problémům docházet nemělo.
náhled souboruVaším pohledem
Hezký den, při výjezdu z ulice Arabská do ulice Evropská jsou při pohledu směrem dolů (směr Vítězné náměstí) umístěny 3-4 vzrostlé keře, které brání bezpečnému nájezdu na komunikaci (stíženou už tak přejezdem přes tram. koleje). Bohužel se opakovaně nedaří držet tyto keře ve výšce, aby přes ně bylo bezpečně vidět. Je možné všechny tyto keře přemístit na opačnou stranu Evropské ulice? Je tam stejný travnatý prostor (bez keřů) a jejich umístění zde by nebránilo bezpečnému provozu.  

Děkuji.
S pozdravem
M. W.

oznámeno: 18.09.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
19.09.2017 » 09:17 • Provizorně budou keře upraveny tak, aby netvořily překážku. O jejich přemístění musí rozhodnout vlastník, tj. Technická správa komunikací hl.m. Prahy.
náhled souboruVyřešeno? - Nove rozvody kabelove televize na sidlisti Dedina
Provizorní vedení kabelové televize vzduchem firmy Planet A nadále trvá mezi domy ve Šmolíkově ulici. Při výkopech ostatních firem se i přes upozorňování a sliby k podzemnímu vedení optickým kabelem nepřipojili. Na provizorní a DOČASNÉ je víc než pět let opravdu moc! 

Jako potvrzení kopíruji upozornění z 13.03. 2012, vyřešeno 25.04. 2012!

Nove rozvody kabelove televize na sidlisti Dedina
Na sidlisti na Dedine, zjemna mezi nizsimi panelovymi domy v ulici Navigatoru a okolnich ulicich se v poslednich mesicich objevili opravdu "profesionalne" provedene rozvody kabelove televize formou prevesu kabelu vzduchem. Podle meho nazoru a objevujicich se letacku ve schrankach jde o rozvody firmy Planet A a.s. alias A1M Networks. Mel jsem za to, ze prevesy kabelu se v Praze jiz nejakou dobu nepovoluji.

oznámeno:
13.03.2012uzavřeno: 25.04.2012
stav: vyřešeno

postup řešení:
26.03.2012 » 14:39 • Bude provedena kontrolní prohlídka na místě, abychom zjistilli, komu kabely patří a stanovili další postup.
25.04.2012 » 08:55 • Vrchní vedení jako provizorní řešení je skutečně ve vlastnictví společnosti Planet A, a.s., Jemnická 326/11, 140 00 Praha 4 - Michle, která v současné době upřesnila projektové řešení kabelového vedení v zemi a požádala odbor výstavby o umístění stavby v územním řízení. Následně bude vrchní vedení odstraněno.Dle §103 odst.1) písm.b) bod 1. zákona č. 183/2006Sb. ( stavební zákon) nevyžaduje nadzemní a podzemní komunikační vedení sítí elektronických komunikací, včetně jejich opěrných bodů stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu.

J. Z.

oznámeno: 18.09.2017
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruNeporadek
Dobry den, toto je pravidelny neporadek u stanice tramvaje Nad Dzbanem na ceste dolu smerem ke Dzbanu. Slo by tam dat alespon kos na odpadky a obcas uklidit? Dekuji Mertlikova

oznámeno: 17.09.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
18.09.2017 » 12:51 • Úklid zajistí stejně jako v předchozích dnech pracovníci organizační složky PRO6.
náhled souborusmetí
Dobrý den, v příloze zasílám fotky.  

První dvě jsou taková typická cesta v neděli Evropskou ulicí u metra Dejvická. Občané asi nevědí, že mají popelnice (nebo za ně nechtějí platit) a tak veškerý odpad z domácnosti (na vrchu je dětská plena) házejí do těchto košů. Třetí fotka je pořízena v neděli po vynesení odpadu. Chápu, že popeláři nejsou uklizeči, ale nechat tam tolik odpadu je opravdu hrozné. Navíc se odpad větrem odnáší dál. Poslední čtvrtá fotka je pořízena u ulice Na Vlčovce, kde je neustále plná popelnice na plasty. Občané k těmto kontejnerům přijedou autem a začnou vyhazovat všechno. Dnes ráno včetně starého oblečení - to jsem bohužel nevyfotila, bylo opravdu kolem všech těchto kontejnerů. Taková pravidelná černá skládka.  

Je to otřesné jak se občasné chovají.  

Bylo by asi prima přidat další popelnici na plast. A dát to schránky každému leták, jak se vlastně má třídit, co do kterých popelnic patří a asi dát více popelnic na smíšený odpad.  

Děkuji a jsem s pozdravem 

Z. F.

oznámeno: 17.09.2017
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souborunedopalky na tram zasavce Bila hora
Dobrý den. Na tocne tramvaji Bílá hora řidiči tramvaji , při své pauze, odhazují nedopalky cigaret přímo na zem. Po nějaký době to vypadá tragicky a musí se zamest zametacim autem.
Proto vás zadám o umístnění popelnic/košů, přímo na zábradlí v tocne tramvaji. A to tak, aby když tramvaj zaparkuje, byl vždy jeden přímo u dveří řidiče. Aby nemuseli daleko chodit. Na to postačí 4 kusy.

Věřím ze toto opatření ocení i další cestující, kteří se na ten bordel ,na zemi ,musí každý den dívat.

oznámeno: 17.09.2017
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruProsba o instalaci CCTV
Vážení, 

tímto bych Vás rád požádal o instalaci CCTV v ulici Sartoriova. Opakovaně (mně osobně již třikrát během tohoto roku) se stává, že lidé při parkování či vyjíždění narazí do jiného zaparkovaného auta a ujedou. Občas je to drobný škrábenec, občas proražené dveře a škoda za několik desítek tisíc korun. Pokud se projdete touto ulicí zjistíte, že každé druhé auto je nějak poničené. Na tomto sídlišti bydlí i pan starosta, předpokládám, že by na řešení této situace mohl mít také svůj osobní zájem.  

Policie tyto nehody nedokáže či nechce řešit, občané kvůli nezodpovědným řidičům tak musí vynakládat značné částky na opravy. 

Myslím si, že kvalitní kamerový systém odhalující a prokazující drobné dopravní nehody při parkování, by udělal radost všem residentům této oblasti, kteří umí řídit nebo jsou alespoň natolik čestní, že nechají za stěračem lísteček. 

S pozdravem, 

L. P.

oznámeno: 16.09.2017
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruodstranění vraku z chodníku
Praha 6,Jose Martiho,prosím o odstranění vraku z chodníku.

oznámeno: 15.09.2017
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruŽÁDOST O ZÁKAZ SEGWAY V PRAZE 6
ŽÁDOST O ÚPLNÝ ZÁKAZ VOZIDEL SEGWAY NA CELÉM ÚZEMÍ PRAHY 6 

Žádost o zákaz nežádoucí multikulturní atrakce vozidel Segway a její podpory z řad soukromých subjektů na území MČ Praha 6.

oznámeno: 14.09.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
18.09.2017 » 12:52 • Dobrý den, na jaře požádala Radnice hlavní město Prahu o plošné rozšíření zákazu provozu osobních přepravníků se samovyvažovacím zařízením (segwayů) na celém svém území. Dle slov paní primátorky bude žádosti vyhověno přijetím nařízení, jež by se mělo stačit schválit ještě letos. Faktickou realizaci zákazu lze tedy reálně očekávat příští rok.
náhled souboruúdržba křovin
Dobrý den, 

mohli byste prosím vyzvat majitele domu v ulici Českomalínská 16, aby si upravil přerostlou vegetaci na plotě, která značně zasahuje do chodníku? Nedá se tam řádně projít, chodník je plný odpadků a stává se z něj v těchto místech wc pro psy a možná i pro lidi. Děkuji

oznámeno: 14.09.2017
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruÚklid trávníku - na pláni na Vypichu
Dobrý den, 

prosím o úklid travnaté pláně na Vypichu - povaluje se zde velké množství různých odpadků. 

Děkuji. 

FP

oznámeno: 14.09.2017
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruVraky aut U Větrníku, Míčova, Za Zahradou, U Vojtěšky
Dobrý den, 

v uvedených ulicích stojí docela dost vraků. Vraky u historického Větrníku, vraky před hřbitovem na Markétě, vraky před Břevnovským klášterem... 

Stále nám zde opakujete, že se z hlediska zákona nejedná o vraky... Ale ve skutečnosti to vraky jsou, jsou nepojízdné a na místech stojí řadu měsíců/let. Není tedy možné je nechat odtáhnout při čistění ulic? A pokud tyto ulice nejsou v programu čištění komunikací, nebylo by možné tyto ulice osázet zákazy zastavení v daný den a ten úklid tam pak jednorázově provést? Případně najít jiný zákonný předpis, podle něhož to možné je? Proč musíme my, obyvatelé šestky (platící tučné parkovné), chodit okolo a jen bezmocně sledovat poločas rozpadu vraků, často podpořený činností vandalů a v okolí nocujících bezdomovců? 

Chytrá radnice by si měla umět poradit! 

S pozdravem, 

F.P.

oznámeno: 14.09.2017
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruSCHODIŠTĚ SLAVNÍKOVA / BĚLOHORSKÁ
BŘEVNOVSKÝ EVERGREEN:  

SCHODIŠTĚ SLAVNÍKOVA / BĚLOHORSKÁ

oznámeno: 13.09.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
14.09.2017 » 11:22 • Děkujeme za upozornění. Úklid nepořádku bude zajištěn.
náhled souborupoškozená výbava dětského hřiště na Puškinově náměstí
Vážení,

dozvěděl jsem se o MMS Prahy 6 a posílám jeden svůj postřeh.
Dnes ráno jsem s dcerou šel na hřiště, kde je kouzačka s prolézačkou.

1) je tam "otrhaná" lavička, kterou zřejmě nějaký vandal v posledních dnech poničil.
2) prolézačka navazující na klouzačku již delší dobu vykazuje vysoký stupeň opotřebení a začíná být pro děti nebezpečná (vyčnívající dráty apod.). A zřejmě se na ní podepsal stejný vandal

Fotografie posílám v příloze. 
 
S pozdravem 
 
R. F.


oznámeno: 13.09.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
14.09.2017 » 13:26 • Dobrý den, děkujeme za upozornění na závady, firma dodávající toto herní zařízení byla oslovena k podání cenové nabídky na zajištění oprav.
náhled souboruPoštovní schránka U Ladronky 30, - domovní řád
Vážení jednatelé, 

nevím jestli je Vám to známo, ale nějaký sběrač kovů odmontoval a ukradl naší poštovní schránku z branky do zahrady. (stejná věc se stala před časem v protějším domě a možná by bylo vhodné vyrozumět Policii Čr.) 

Asi se to stalo při " Samovenčení psů", když se branka a dům nechávají dokořán otevřené. Bylo by dobré nechat prověřit kamerový záznam z našeho domu, ale nevím kdy přesně byla schránka zcizena, byl jsem delší dobu mimo Prahu. 

Naše paní pošťačka sice sdělila paní Š., že jí byl svěřen klíč od baráku a poštu vhazuje přímo do schránek v domě, což nám ovšem nikdo neoznámil, - pravděpodobně z důvodu mojí / naší nepřítomnosti. 

Nicméně je několik institucí a organizací, které klientům doručují poštu sami, prostřednictvím kurýrů a nikoliv prostřednictvím České pošty. 

Stejně jako informace o doručení balíku v případě nepřítomnosti adresáta, - kam vhodí pracovník doručovací služby informaci o záslice ? Jen tak do zahrady, nebo mají všichni v Praze klíč od našeho domu ? 

Nemluvě o reklamách, které nemohou být nikam vloženy, tak jsou hozeny pod vrátka, kde jsou posléze označkovány všemi psi a pak větrem rozfoukány po celé ulici, což asi nebude žádoucí obrázek o čistotě naší městské části. 

Je nezbytně nutné podobnou poštovní schránku jaká byla odcizena zakoupit a připevnit na původní místo na brance. 

Z úsporných důvodů se po domluvě mohu o montáž postarat já s panem Š. 

Rovněž bylo již před lety jednáno o vyvěšení Domovního řádu v domě. Dodnes toto nebylo zajištěno. 

Praní a ždímání prádla v automatické pračce v 0:30 Hod. není vhodná doba k tomuto úkonu a myslím že by všichni nájemníci a spolumajitelé domu uvítali, kdyby od tohoto konání bylo upuštěno. V případě nedodržování domovního řádu je nutno zajistit postih. 

Rovněž je nutné ohradit popelnici, aby bylo zamezeno volnému probíhání cizích psů z ulice a umisťování pachových značek v naší zahradě. 

S pozdravem 

S.

oznámeno: 13.09.2017
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruBus 131 Hradcanska
Vyfoceno 13.9.2017 10.20h 

B.

oznámeno: 13.09.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
14.09.2017 » 08:57 • Děkujeme za upozornění, závada již byla odstraněna. Podle společnosti J.C. Decaux, která vývoz těchto košů zajišťuje, došlo k výměně dodavatelské firmy. Z tohoto důvodu mohlo dojít k opomenutí vývozu koše. Obdobné závady byly zjištěny i v jiných lokalitách a jsou operativně řešeny. Po zapracování nové dodavatelské firmy by se již obdobné závady opakovat neměly.
náhled souboruPARKOVÁNÍ ČESKÉ POŠTY
PARKOVÁNÍ ČESKÉ POŠTY  

Expanze a konjunktura České pošty v dopravně bezpečnostní reálii pražského Břevnova.

oznámeno: 12.09.2017
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
14.09.2017 » 12:43 • Dobrý den, děkujeme za zaslané foto, ale kontrola a sankcionování porušování dopravních předpisů nespadá do kompetencí ÚMČ P6. Česká pošta není ani podřízenou organizací MČ P6.

 


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/ ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz