Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Vaším pohledem

Využívejte nejmoderněší technologie lokálního MMS-ingu pro předání vašich námětů na radnici!

Portál PRAHA6.CZ pro Vás připravil skutečně unikátní produkt v rámci České republiky s názvem "Vaším pohledem" (lokální MMS-ing). V rámci obecního programu Čistá šestka zahajuje novou éru upozorňování na různé nešvary a nedostatky na území městské části. Pro rychlejší nápravu a řešení by měla pomoci stále větší obliba a rozšířenost mobilních telefonů s fotoaparátem a také ochota občanů městské části se na řešení problémů spojených s úklidem a pořádkem podílet. Problematiku čistoty a pořádku má sice radnice za svou prioritu, je ale jasné, že čtyři inspektoři životního prostředí a třicet strážníků městské policie opravdu nemůže být na všech místech Prahy 6 najednou. Obzvláště uvědomíme-li si, že Praha 6 je územně největší městskou částí v rámci hlavního města a její rozloha je 41 km čtverečních.

Proto mohou pomocí tzv. MMS pomoci i občané. Stačí odeslat fotografii z mobilního telefonu (případně ale i z počítače) např. rozbité lavičky, převrhnuté popelnice, rozbitého chodníku, neposekané trávy, pomalované fasády, začínající skládky apod. na emailovou adresu:

Zároveň pro účinnější řešení je vhodné, resp. nutné, připsat do textu (specifikace dle konkr. typu mobilního telefonu autora fotografie) údaje, které poslouží k identifikaci místa konkrétního nešvaru či problému.


Vaším pohledem

Výpis záznamů 120 z celkového počtu 1959 vyhovujících záznamů.

náhled souboruNEVYŘEŠENO - vzato na vědomí před šesti lety! Stav trvá!
 oznámeno: 18.09.2017 stav: probíhá řešení - JAK ??
Vyřešeno? - Nove rozvody kabelove televize na sidlisti Dedina
Provizorní vedení kabelové televize vzduchem firmy Planet A nadále trvá mezi domy ve Šmolíkově ulici. Při výkopech ostatních firem se i přes upozorňování a sliby k podzemnímu vedení optickým kabelem nepřipojili. Na provizorní a DOČASNÉ je víc než pět let opravdu moc!  
 Jako potvrzení kopíruji upozornění z 13.03. 2012, vyřešeno 25.04. 2012! 
 Nove rozvody kabelove televize na sidlisti Dedina
Na sidlisti na Dedine, zjemna mezi nizsimi panelovymi domy v ulici Navigatoru a okolnich ulicich se v poslednich mesicich objevili opravdu "profesionalne" provedene rozvody kabelove televize formou prevesu kabelu vzduchem. Podle meho nazoru a objevujicich se letacku ve schrankach jde o rozvody firmy Planet A a.s. alias A1M Networks. Mel jsem za to, ze prevesy kabelu se v Praze jiz nejakou dobu nepovoluji.

oznámeno: 13.03.2012 • uzavřeno: 25.04.2012
stav: vyřešeno  
 postup řešení:
26.03.2012 » 14:39 • Bude provedena kontrolní prohlídka na místě, abychom zjistilli, komu kabely patří a stanovili další postup.
25.04.2012 » 08:55 • Vrchní vedení jako provizorní řešení je skutečně ve vlastnictví společnosti Planet A, a.s., Jemnická 326/11, 140 00 Praha 4 - Michle, která v současné době upřesnila projektové řešení kabelového vedení v zemi a požádala odbor výstavby o umístění stavby v územním řízení. Následně bude vrchní vedení odstraněno.Dle §103 odst.1) písm.b) bod 1. zákona č. 183/2006Sb. ( stavební zákon) nevyžaduje nadzemní a podzemní komunikační vedení sítí elektronických komunikací, včetně jejich opěrných bodů stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu. 
 J. Z.

oznámeno: 18.09.2017
stav: probíhá řešení

oznámeno: 21.11.2017
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
18.12.2017 » 14:22 • Podle platné úpravy vyžaduje podzemní optické kabelové vedení rozhodnutí o umístění. Z evidence odboru výstavby vyplývá, že k žádosti společnosti Planet A, a.s. bylo vydáno pod č.j. MCP6 053158/2012 ze dne 12.7.2012, spisová zn. SZ MCP6 033609/2012/OV/Če územní rozhodnutí na umístění optické sítě společnosti Planet A, a.s. na sídlišti Dědina. 1. Jednalo se o trasu kabelového vedení umístěnou v ulicích Pilotů, Parašutistů, Šmolíkova, Dědinská, Navigátorů, Radistů, Rubličova, Družicová, Žukovského, Pod Cihelnou, Hodčina, Častavina, U Silnice, Radčina, Svatavina, Nová Šárka, U Valu. Z evidence není zřejmé, zda bylo toto vedení kolaudováno, resp. realizováno. Podle aktuální právní úpravy obsažené v § 18 odst. PSP se vedení elektronických komunikací v zastavitelném území umisťují pod terénem.

oznámeno: 21.02.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPuškinovo nám.
Dobrý den, nešel by zpevnit povrh okolo “chytre” lavičky? Tráva už zde asi nikdy neporoste...
Děkuji.
A.H.

oznámeno: 20.02.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souborunebezpečný přechod
Dobrý den.  

Žádost o umístění výraznější značky "přechod pro chodce" se žlutým podložením, v ulici Vlastina na Dědině, 

před nákupním centrem Billa. Denně zde přechází velké množství dětí ze ZŠ Dědina, a též i občané s vážným postižením zraku,  

z nedaleké chráněné dílny. V obou směrech jsou autobusové zastávky, takže přechod je maximálně frekventovaný. 

Zejména když nasněží, je zebra přechodu pro řidiče přehlédnutelná,  

Děkuji J.L.

oznámeno: 18.02.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruPřechod Africká x Liberijská
Dobrý den,  

chci se zeptat, zdali je na Africké ulici u vjezdu z Liberijské (viz foto) přechod pro chodce? 

Chodci zde totiž přecházejí bez rozhlížení jako by zde přechod byl, ačkoliv zde není ani dopravní značka, ani "zebra" na silnici. Místo je docela rušné, protože je blízko východu z metra Bořislavka. 

Předem děkuji za vyjasnění, 

D. P., Praha 6

oznámeno: 11.02.2018
stav:  vyřešeno 

  postup řešení:
12.02.2018 » 14:55 • Dobrý den, přechod pro chodce ve smyslu vodorovného dopravního značení V7a (zebra) se v místě nenachází. Jsou zde úpravy pro bezpečnější přecházení - vodorovné značení V13 (šikmé bílé čáry), doplněné o směrové sloupky - balisety a dále jsou zde bezbarierové nájezdy na chodník.
náhled souboruRuina
Dobrý den, zasílám foto budovy Nad Alejí 29. Před několika lety proběhly uvnitř jakési úpravy, nyní objekt chátrá.  

Děkuji L.Ch.

oznámeno: 09.02.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruholuby
Dobrý den,
v televizi jsem zachytila informaci o odchytu holubů na Praze 6, ráda bych požádala aby se do odchytu zapojila i část kolem nádraží Podbaba, máme zde velkou kolonii holubů, kteří nám znečišťují střechy a ucpávají okapy.
Děkuji V. V.

oznámeno: 08.02.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruKam zmizel přechod za tunýlkem v Mlýnské ulici.
Dobrý den, 

Po rekonstrukci v ulici Mlýnská zmizel přechod za tunýlkem. Je to tak schválně, nebo se na něj jen zapomnělo?  

S pozdravem 

R. S.

oznámeno: 07.02.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
12.02.2018 » 14:57 • Dobrý den, nezávisle na Vašem podnětu byl již správce komunikace vyzván k obnově předmětného vodorovného dopravního značení. Toto by mělo být provedeno dle klimatických podmínek.
náhled souboruParkovací zóny
Dobrý den, zajímalo by mne jak probíhá kontrola placení parkovného na modrých zónách, když je možné, že v ulici Bubeníčkova stojí auto bez SPZ na modré zóně již rok a půl a nebylo odtaženo ani při čištění ulice. Kromě toho stojí u chodníku a brání v přecházení. Jak je možné, že takto zabírá místo občanům, kteří si za parkování řádně platí. Děkuji za vyjádření.

oznámeno: 07.02.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboru0prava laviček Na Ořechovce 250
Dobrý den,
prosim o opravení laviček na Ořechovce, kontrétně v ulici Na Ořechovce 250 před tenisovými kurty naproti Žabce. Jsou v žalostném stavu a v létě jsou velmi využívané. 

Díky O.Š.

oznámeno: 06.02.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruúklid v Evropské ulici 1483/39 - 1480/45 (travnatý pás před domy)
Dobrý den, prosíme o úklid v Evropské ulici 1483/39 - 1480/45 (travnatý pás před domy). Děkujeme. K. K.

oznámeno: 05.02.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruDivoka Sarka (oznámeno 5.2.2018)

oznámeno: 05.02.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
05.02.2018 » 19:27 • Vzhledem k tomu, že je na fotografii zdokumentovaný přeplněný kontejner, včetně volně loženého odpadu, fotografii uschováme pro případ, že se bude situace opakovat. V takovém případě se obrátíme na MHMP se žádostí o navýšení četnosti svozu příslušné komodity. Při kontrole v den pořízení fotografie bylo zjištěno, že kontejner je vyvezen a odpad uklizen.
náhled souboruNevhodně nastavené dopravní zrcadlo.
Dobrý den, 

již delší dobu je na křižovatce Hládkov x Myslbekova nevhodně nastavené dopravní zrcadlo. Při odbočení z ulice Hládkov doprava do ulice Myslbekova směr Dlabačov v takto natočeném zrcadle řidič nemůže vidět jestli zleva přijíždí vozidlo s předností v jízdě a vzniká tak velmi nebezpečná situace. 

Předem děkuji za nápravu. 

J.R.

oznámeno: 04.02.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 

  postup řešení:
12.02.2018 » 14:56 • Dobrý den, jde zřejmě o vandalismus. Požadavek na navrácení zrcadla do správné polohy byl předán správci komunikace.
náhled souboruOprava obrubníku u přechodu před MŠ Terronská 20
Dobrý den,

Prosím o opravu obrubníku na přechodu před MŠ Terronská 20.

Není to bezpečné.

Děkuji za opravu.

LK.

oznámeno: 31.01.2018
stav:  předáno odpovědnému subjektu 
  postup řešení:
05.02.2018 » 11:32 • Děkujeme za upozornění. Závadu předáme správci, kterým je Technická správa komunikací a.s.
náhled souboruNeporadek v ulici Terronska
Dobry den 

Chtel MC Praha 6 pozadat o zvyseni intenzity odvozu kontejneru na trideny odpad, ktere jsou soustavne preplnene. Lidi odpad pak nechavaji vedle nich a v pripade, ze fouka vitr jako dnes, je odpad po cele ulici... viz prilozene foto. Prazske sluzby uklidi jen maly okruh kolem popelnic. Neporadek mezi zaparkovanymi auty ne. 

Dekuji za zjednani napravy!

oznámeno: 28.01.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
30.01.2018 » 13:46 • Pokud máte na mysli stanoviště č. 010 na adrese Terronská 536/10, tak zde se papír i plast vyváží v režimu 7x týdně. Z tohoto důvodu již nelze četnost svozu navýšit. Doúklid kolem nádob probíhá ve všední den 2x denně, v neděli 1x, ovšem pouze 3 m kolem stanoviště. Kromě toho dochází každý den k úklidu chodníků v centrální části Dejvic a Bubenče.
náhled souboruSilnice v ulici Nechanského
Dobrý den,
dovolte mi abych vás upozornil na velmi špatný stav ulice Nechanského, která slouží jako příjezdová cesta k základní i mateřské škole. Myslím,že by stálo zato jí opravit. LP

oznámeno: 26.01.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruKurs pocitacu seniorfitness moudra sovicka
Naucili jsme se pouzivat vasi skvelou aplikaci, posilam ukazku z kursu

oznámeno: 23.01.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruHradčanská
Nabíjecí stojan na Hradčanské je dobrá myšlenka P6, avšak koncovky na nabíjení tlf potřeboval někdo nutně domů. 😕 smutné.
A.

oznámeno: 22.01.2018
stav:  probíhá řešení 
  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruEliášova - 2 parkovací místa navíc?
Vážení, 

před nějakým časem byla z Eliášovy ulice na chodníku v úrovni mezi č. p. 25 a 27 odstraněna telefonní budka. Nyní je místo zcela nevyužito. Nedal by se o něj rozšířit přiléhající parkovací záliv? Myslím, že by poskytlo dobrá 2 parkovací místa, kterých je v této oblasti nedostatek. 

Děkuji za zvážení.

oznámeno: 21.01.2018
stav:  probíhá řešení 

  postup řešení:
--- zatím žádné záznamy ---
náhled souboruDivoka Sarka (oznámeno 17.1.2018)
Preplneny od vcera (nikdo nevyvezl vely den dle harmonogramu)

oznámeno: 17.01.2018
stav:  vzato na vědomí 
  postup řešení:
24.01.2018 » 17:43 • Dle vyjádření svozové společnosti došlo k vývozu papíru dle harmonogramu, který je uveden na štítku každé nádoby.
náhled souboruPodnikání na parkovišti u ulice Zedníčkova
Dobrý den, 

v provozovně firmy bocek-odpady a na přilehlém parkovišti v ul. Zvoníčkova dochází pravidelně k: 

1) odkládání sutí na plochu před provozovnu 

2) rozježdění hlíny a prachu z provozovny na přilehlé komunikace - ulice Zvoníčkova, U Vojtěšky, Ankarská 

3) velmi prašnému provozu - toto je děláno zejména večer, po tmě. Díky tomu je zcela nová fasáda kolejí a přilehlé okolí velmi znečištěné. Jedná se o jakési přesýpání (kátrování) drcení sutí. 

4) opakovanému (několikrát denně) porušování zákazu vjezdu jejich firemním kontejnerovým vozem ulicí U Vojtěšky 

Dále: 

5) Při vjezdu na plochu je nainstalována jakási podivná závora 

6) Na ploše parkují vraky bez SPZ atd. 

7) Plocha je neudržovaná, jsou tam rozježděné koleje, polorozbité betonové zábrany atd. 

Bylo by možné tuto provozovnu zkontrolovat např. živnostenským odborem, zda je tam vše v pořádku? 

Bylo by možné upravit, vyčistit, prokácet plochu parkoviště i její okrajové plochy? 

Děkuji.

oznámeno: 15.01.2018
stav:  vzato na vědomí 

  postup řešení:
16.01.2018 » 13:18 • Vážený pane, Váš podnět týkající se podnikání na ploše v ulici Zvoníčkova je předmětem stížností občanů z okolí této lokality. Bylo zjištěno, že se jedná o soukromý pozemek , a podnikatelská činnost je povolena Magistrátem hl.m. Prahy.Na základě stížností obyvatel Prahy 6 proběhlo na MHMP jednání s provozovatelem této podnikatelské činnosti.Po projednání byla celá věc předána k dořešení Odboru Výstavby ÚMČ Praha 6.Z tohoto důvodu Váš podnět předávám na výše zmíněný odbor.

 


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mms/ ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz