Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Mapa volebních okrsků

Kancelář prostorových informací Útvaru rozvoje hl. m. Prahy (ÚRM), ve spolupráci s Odborem informatiky Magistrátu hl. m. Prahy a městskými částmi připravila pro nadcházející předčasné volby do Poslanecké sněmovny PČR, které se konají 25. a 26. října 2013, speciální mapu volebních okrsků. Voliči v ní najdou, do kterého okrsku patří, kde se nachází jejich volební místnost a jak se k ní ze svého bydliště nejsnáze dostanou pěšky, na kole či autem.

 

Na jednoduché elektronické mapě je přehledně zaneseno všech 1 143 pražských volebních okrsků. Uživatelům tak stačí zadat adresu trvalého bydliště a poté se jim zobrazí detailní výřez příslušného okrsku s vyznačenou volební místností a její přesnou adresou. „Některé velké městské části mají na svém území až stovku volebních okrsků, proto věřím, že uvítají tento přehledný způsob, jak své občany informovat o místech konání voleb,“ uvedl vedoucí zpracovatelského týmu Jiří Čtyroký z ÚRM.

Mapa navíc nabídne i nejkratší trasu z bydliště voliče ať už pojede autem, na kole či do volební místnosti půjde pěšky. „Rádi bychom se na podobné mapové aplikace, které se týkají aktuálních témat, do budoucna více zaměřili. Chceme podporovat městské části, aby se informace od nich dostaly co nejjednodušší cestou k obyvatelům a návštěvníkům Prahy,“ dodal Čtyroký s tím, že by v dohledné době mohly vzniknout například mapy parkovacích zón, dopravních uzavírek nebo umístění nádob na tříděný odpad a další praktické mapy pro každodenní použití.


MAPA VOLEBNÍ OKRSKŮ MČ PRAHA 6 ZDE!


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/mapa_okrsku.html ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: http://www.praha6.cz