Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Lávka Horoměřická

náhled souboru

Aktuálně: 

 


 

03/2018

Rada hlavního města Prahy schválila usnesení, které spěje k vyhlášení soutěže na lávku Horoměřická v průběhu jara tohoto roku. 


 

10/ 2016

Praha 6 je připravena zadat architektonickou soutěž na lávku přes ulici Horoměřická, než to však udělá, ráda by znala názor místních obyvatel.

Předmětem soutěže je zpracování architektonicko-konstrukčního řešení nové lávky přes ulici Horoměřickou a Tobruckou. Návrh by měl definovat tvarové a konstrukční řešení lávky a umožnit bezbariérové pěší a cyklistické propojení místních obytných lokalit - zejména Hanspaulky a Červeného vrchu, ale i propojení uzlu městské hromadné dopravy Bořislavka s plánovanou výstavbou P+R parkoviště mezi ulicemi Horoměřická a Tobrucká. V tomto místě je v současnosti provozováno placené záchytné parkoviště. Radnice městské části prověřuje možnost doplnění tohoto povrchového zařízení podzemním parkovacím objektem, který by byl autům přístupný výhradně z Horoměřické (předběžně jsou uvažována 2-3 podlaží). Do diskuze ohledně vzhledu parkovacího domu, možnosti jeho ozelenění či začlenění doplňkových funkcí do objektu bude v případě rozpracování záměru zapojena veřejnost.

Praha 6, jako zadavatel soutěže, ocení případné připomínky, informace či návrhy na zlepšení, které by mohly pomoci obohatit zadání soutěže a tím obohatit i vzešlé návrhy. Na adresu lavkahoromericka{zavináč}praha6{tečka}cz je možné zasílat podklady po celé září. Na emaily bude na začátku října zaslán materiál s celkovým výčtem podkladů a komentářem od MČ Praha 6.

Dne 21. září 2016 mezi 16. a 18. hodinou bude možné přijít na radnici Prahy 6 (Kancelář architekta, Čs. armády 23, 3. patro, č.dv. 317) na tzv. konzultační hodiny. V jejich rámci bude možné probrat případné připomínky, nápady na zlepšení apod. Prosíme případné zájemce o potvrzení účasti na emailovou adresu lavkahoromericka{zavináč}praha6{tečka}cz.

 

 

 


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/lavka-horomericka ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz