Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice

O pohár ředitele Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy

Na start 11. ročníku již tradičního závodu „O pohár ředitele Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy“ v běžeckém lyžování v Bedřichově se ve středu 24. ledna 2018 postavilo 57 závodníků z celé ČR.  Mokrý těžký sníh, mlha a mrholení nenahrávaly příliš dobrým výsledkům, přesto byly k vidění úžasné časy. Absolutním vítězem závodu na trati dlouhé 12 kilometrů se stal v rekordním čase 33 minut a 33 vteřin olomoucký hasič ze Záhřebu Jaroslav Hýbl. Mezi ženami zvítězila k naší radosti Klára Kyndlová z HZS hl. m. Prahy.  Po závodě na účastníky čekala tradiční kachna, vyhlášení výsledků a tombola.

Trať dlouhá 12 kilometrů vedla z Nové louky přes Hřebínek a Kristiánov zpět do cíle k vyhlášené Šámalově chatě. Časy závodníků byly i přes horší podmínky výborné.  Na nejvyšší stupínek vystoupal v nejmladší kategorii 18 -29 let v čase 33:33 Jaroslav Hýbl z HZS Olomouckého kraje. Druhý dojel Pavel Kouřík (35:53) a třetí Daniel Polák (36:58).  V kategorii 30 – 39 let vyhrál Tomáš Berger z Pardubického kraje (35:28), na druhém místě se umístil Martin Plšek (36:37) a na třetím místě Petr Miřátský (38:36). V kategorii 40 -49 let se opět blýskl hasič z Olomouckého kraje a Milan Smatana (33:45), který obhájil loňské vítězství a za absolutním vítězem Hýblem zaostal pouhých 12 vteřin. Druhý, stejně jako v loňském roce, dojel se ztrátou pouhé jedné vteřiny Josef Kroupa (33:46) a třetí Jiří Vavruška (35:28). V nejstarší kategorii nad 50 let předvedl skvělý výkon Roman Kika z HZS Olomouckého kraje (38:26), druhý nejrychlejší čas měl Michal Chlumský (38:31) a třetí Miloš Machek (42:14). Vítězku Kláru Kindlovou (44:22) doplnily na pódiu druhá Veronika Klášterková (53:45) a Alena Tvarohová (1:04:48).

Po zasloužené kachně došlo na tombolu a vyhlášení nejrychlejších závodníků. Ceny nejlepším předával náměstek pro IZS HZS hl. m. Prahy plk. Ing. Oldřich Klegr a předseda sportovního klubu SK pražských hasičů, z.s. Mgr. Jiří Kotáb.