Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Inovace červených kontejnerů ASEKOL

Seznam stanovišť v Praze 6, na kterých jsou umístěny nádoby na drobný elektrošrot:

Šolínova

Sibiřské náměstí

Vokovická x Evropská

Náměstí Heyrovského

U Ladronky x Kopeckého

Vlastina x Ke Džbánu

Moravanů x Zličínská

Na Okraji 439/46a

K Padesátníku 118

Africká 10

Bělohorská x Pod Královkou

Na Míčánce x Na Fišerce

Tomanova x Pod Věží

Vaníčkova x Bělohorská

Šárecká x Na Kotlářce

Na Ostrohu x Jarní

Nám. Před Bateriemi x U Páté baterie

Radimova 40

Na Petřinách x Šantrochova

Pod Marjánkou x Junácká

Nad Šárkou x Vostrovská

 

Třídění drobného elektrozařízení je stále na vzestupu. Dle údajů společnosti ASEKOL na počátku loňského roku aktivně třídilo elektrozařízení 60 % obyvatel České republiky, přičemž v prosinci 2016 už toto číslo stouplo na 81 %. Trend nasvědčuje tomu, že počet ekologicky odpovědných Čechů se neustále zvyšuje. Svůj podíl na tom má stále se rozšiřující počet červených kontejnerů po České republice (aktuálně 3118 ks) a inovace, které pomáhají sběr starého elektra zefektivnit.

Mezi nejvýznamnější vylepšení poslední verze kontejnerů patří:

Modernizace červených kontejnerů je pro nás důležitá především proto, abychom byli schopni co nejlépe zajistit bezpečnost a efektivnost svozů,“ vysvětluje Martina Martínková z neziskové společnosti ASEKOL a dodává „Tyto inovované kontejnery plně nahradí staré modely, které se již nevyrábí. Na jejich výrobě se podílela také chráněná dílna Gerlich Odry, která nám v minulém roce dodala přes 200 ks nových kontejnerů.“

.

náhled souboru

 

Červené kontejnery ASEKOL slouží k vyhození drobného elektrozařízení do velikosti 40 × 50 cm, které nejčastěji končívá v běžném směsném odpadu. Staré spotřebiče v sobě mají nebezpečné látky jako například rtuť, olovo nebo kadmium. Ty se na klasické skládce uvolňují do půdy, vody a ovzduší, čímž poškozují životní prostředí. Spotřebiče vhozené do červených kontejnerů naproti tomu putují do recyklační linky, kde se pomocí různých separací získávají původní suroviny a materiály ke znovuvyužití. Zpětný odběr spotřebičů tak životnímu prostředí pomáhá hned dvakrát – chrání před únikem nebezpečných látek a zároveň recykluje již použité materiály.

Více informací na www.cervenekontejnery.cz.

 

O společnosti ASEKOL*

ASEKOL, a. s. je neziskově hospodařící společnost, která od roku 2005 provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Na základě zápisu vedeného u Ministerstva životního prostředí ČR zajišťuje zpětný odběr elektrozařízení ve všech oblastech, např. výpočetní, telekomunikační a kancelářské techniky, spotřební elektroniky, elektrických nástrojů, nářadí, hraček a vybavení pro volný čas a sport, přístrojů pro monitorování a kontrolu a výdejních automatů (skupiny 1–10). ASEKOL má uzavřeny smlouvy o zřízení míst zpětného odběru s více než 4521 městy a obcemi a 2900 opravnami a prodejnami elektro. Další tisíce sběrných míst vznikly díky vývoji a instalaci různých druhů kontejnerů na drobná elektrozařízení. Více než 17 200 provozovaných sběrných míst zajišťuje společnosti ASEKOL nejhustší sběrnou síť vysloužilých elektrozařízení ze všech kolektivních systémů v ČR i v Evropě. ASEKOL za svoji společenskou odpovědnost získal prestižní národní ocenění TOP odpovědná firma. Zároveň byl na začátku února za své aktivity oceněn prestižní cenou Ruban d’Honneur neboli „Stuhou cti“ v soutěži European Business Awards (EBA) v kategorii Environmentální a udržitelný rozvoj.

* Informace aktuální k 1. březnu 2017

 

Martina Martinková

Marketing a PR manažer 

ASEKOL, a. s.

E: martinkova{zavináč}asekol{tečka}cz

M: +420 702 148 327

 

 

 

 


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/elektrosrot ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz