Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


O projekt Aktivní město je velký zájem, Praha 6 prodlužuje registraci do 31. října

Radnice spustila začátkem září projekt Aktivní město Praha 6, v rámci kterého podporuje aktivní trávení volného času dětí a mládeže z Prahy 6.

O tento projekt je mezi rodiči velký zájem, již nyní je v systému zaregistrováno více než 4 200 dětí. Radnice se proto rozhodla projekt prodloužit a uvažuje o navýšení jeho rozpočtu.

Rodiče dětí do 18 let s trvalým pobytem na území městské části, kteří se do projektu zapojí, mohou získat až 700 Kč na pravidelnou sportovní či volnočasovou činnost ve školním roce 2017/18. Příspěvek pak využívají například na snížení poplatků za příspěvky do sportovního oddílu či kurzovné do vybraného kroužku. Městská část na celý projekt vyčlenila 2 miliony Kč, nyní však uvažuje, že rozpočet navýší. Prodloužila také termín možné registrace rodičů i poskytovatelů aktivit do 31. října. Příspěvek budou nově rodiče moci využít až do 30. listopadu.

„Zájem rodičů o projekt je obrovský, během třech týdnů, co projekt běží, se vyčerpala celá částka dvou miliónů korun, kterou Praha 6 na projekt vyčlenila. Díky velkému zájmu rodičů i pozitivních ohlasů nyní jednám s kolegy z rady o navýšení rozpočtu.“ říká radní pro sport a volný čas Libor Bezděk (STAN), který se oblasti volnočasových aktivit dlouhodobě věnuje. „Chápeme to jako motivační podporu rodičů a jejich dětí, našim cílem je snížit rodinám náklady na jejich výdaje za dětské mimoškolní aktivity, chceme také adresně podpořit děti a mládež z Prahy 6 v aktivním trávení volného času“ dodává.

Postup získání příspěvku je jednoduchý a celý probíhá on-line pomocí softwarové aplikace Aktivní město (www.aktivnimesto.cz), ve které se nově mohou rodiče i poskytovatelé aktivit registrovat až do 31. října. Po registraci a validaci údajů radnicí bude rodičům vytvořeno on-line konto, na kterém jim budou nabity elektronické body. Příspěvek činí 500 Kč na jedno dítě, pokud se však jedná o kroužek s technickým nebo přírodovědným zaměřením, příspěvek činí dokonce 700 Kč.

Rodiče si pak sami vyberou z nabídky registrovaných poskytovatelů, učiní v systému jednoduchou objednávku, jejíž potvrzení obdrží na e-mail a se kterou se prokážou u vybraného pořadatele kroužků či ve sportovním oddíle. O tuto částku pak zaplatí méně na kurzovném za vybraný kroužek nebo členských příspěvcích. Pokud rodiče již členské příspěvky uhradili, pořadatel jim částku vrátí zpět.

Již nyní je v systému zaregistrováno více než 100 různých poskytovatelů sportovních a volnočasových aktivit z celé Prahy. Najdeme mezi nimi jak tradiční centra aktivit se zaměřením na děti (např. Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy a jeho místní pobočky), tak celou řadu známých sportovních a volnočasových organizací přímo z Prahy 6. Nabídku kroužků navíc rozšiřují i poskytovatelé jako základní umělecké školy, školky a základní školy. Všem těmto organizacím patří poděkovaní Prahy 6, jak pro to, že se rozhodly do projektu i přes určitou počáteční administrativní zátěž zapojit, tak proto, že u nich umožňují rodičům jejich příspěvky uplatnit.

náhled souboru

 


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/o-projekt-aktivni-mesto-je-velky-zajem-praha-6-prodluzuje-registraci-do-31-rijna-2017-09-27 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz