Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Pražská streetballová liga 13. ročník

 

Tato dlouhodobá soutěž pod širým nebem odstartuje v areálu strahovských kolejí v květnu 2017 a její finálový turnaj je naplánován na 23. června 2017. Opět se tak bude na Strahově vždy od pondělí do čtvrtka dva měsíce bojovat o titul Mistra a Mistryně PSL.

 

Turnaje jsou určeny pro širokou veřejnost, neregistrované hráče, ale i pro vrcholové sportovce. Právě Ti pomáhají popularizovat tento pouliční sport. Turnaje jsou navíc zpestřeny bohatým doprovodným programem a projevují o ně stále ve větší míře zájem média včetně České televize.

Vážíme si dotační podpory MČ Praha6 v posledních letech. 

 

Pražská streetballová liga (PSL) je první oficiální a vůbec nejvyšší domácí soutěží svého druhu v České republice. Vznikla jako reakce na stále rostoucí zájem o pravidelnou dlouhodobou streetballovou soutěž. PSL poskytuje jedinečnou příležitost a zázemí organizovaného sportovního vyžití pro sportovce z řad široké veřejnosti. Navíc upevňuje komunitu lidí hrajících basketbal /streetball, umožňuje vzájemně měřit síly a kvalitně si zahrát mimo basketbalovou sezónu. V roce 2017 se bude konat již 13. ročník PSL pod taktovkou České streetballové federace.

Hraje se ve skupinách stylem každý s každým. Finálové klání se koná ještě před začátkem letních prázdnin a výkony dosahují velmi kvalitních rozměrů.

Již několik sezón máme pronajaté sportoviště od SÚZ ČVUT a na organizaci PSL se podílí celá řada lidí. Jde hlavně o projektové manažery, rozhodčí a produkční. PSL je financována marketingovými  partnery, ze startovného a dotací.    

náhled souboru


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/akce/prazska-streetballova-liga-13-rocnik-2017-06-23 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz