Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Ozvěny AFO - Academia Film Olomouc v NTK

Kampus Dejvice vás zve na Ozvěny AFO, mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc.

Kde: Ballingův sál, Národní technická knihovna v Praze

Kdy: pátek 19. května od 12 do 23 hodin

Co: promítání dokumentů a debaty s odborníky po promítání a afterparty

Více o programu: FB @KampusDejvice

Vstupné je zdarma

 

Program:

12:00 Budoucnost práce a smrti + debata
14:00 Biologie 2.0 + Etnobotanika a lidská výživa:Případová studie ze Samoy.
16:00 Hieronymus Bosch poznamenaný ďáblem 
18:00 Konec paměti + debata
20:00 Robot monster ( Z archivu Festivalu otrlého diváka)
21:00 Afterparty - Cafe Prostoru DJ Diplomatiq

 

Diváky čeká celkem pět odborných snímků, debata s odborníky, a pro odlehčení také na závěr brakový horor z 50. let minulého století nebo hudební afterparty. Dokumenty pojednávají např. o důsledcích prodlužování průměrného věku nebo objevů DNA, o vlivu globalizace na stravovací zvyklosti lidí z tradičních kultur, o požadavcích současného světa na zálohování dat nebo o autorství obrazů malíře Hieronymuse Bosche. Ozvěny AFO představují filmy, které upozorňují na současné problémy a zdůrazňují, že je potřeba je řešit teď a netvářit se, jako by to měly udělat až další generace.

Akce je určená nejen pro studenty, kterým končí semestr, ale pro všechny zájemce. „Doufáme, že letošním ročníkem nastartujeme mezi diváky zájem a do budoucna počítáme s rozšířením programu do dvou dnů,“ říká organizátorka festivalu Romana Vylitová.

Festival AFO je mezinárodní festival progresivních vědeckých snímků a dokumentů. Jde o největší událost svého druhu v ČR s návštěvností přes 5000 diváků. Letošního 52. ročníku s podtitulem The Future Is Now se zúčastnilo přes 5600 diváků. AFO pořádá Univerzita Palackého v Olomouci.

Kampus Dejvice

Kampus Dejvice je společná iniciativa šesti institucí sídlících poblíž Vítězného náměstí (ČVUT, VŠCHT, ÚOCHaB, NTK, UK a MČ Praha 6) v Praze 6, která usiluje o vytvoření příjemného prostoru s atraktivní nabídkou podnětů pro setkávání, zábavu i odpočinek studentů i občanů Prahy 6. Ozvěny AFO mezi ně patří.

O filmech:

12:00

Budoucnost práce a smrti/The Future of Work and Death
2016, Velká Británie, 88 min
Mnoho činností za nás brzy zastanou inteligentní stroje a předpokládá se, že nenahraditelnými prozatím zůstanou spíše kreativní obory. Provokativní, ale přitom realistický snímek o důsledcích rozvoje technologií.

 

14:00

Biologie 2.0: Jak se dělá evoluce/Biology 2.0: Making Evolution Evolve
2016, Francie, 52 min
Objev DNA otevře cestu k lepší a nadějnější budoucnosti lidstva. Přinesl pokrok a řešení mnoha problémů lidstva, za určitých okolností však také nedozírné negativní následky. Zásahy do DNA živých organismů totiž mění jejich stavbu a my zatím neumíme cíleně formovat jejich konečnou podobu.

 

Etnobotanika a lidská výživa: Případová studie ze Samoy/Ethnobotany and nutrition. A Samoa Case
2016, Česká republika, 25 min
Obezita již není doménou vyspělých zemí. V Polynésii leží nezávislý stát Samoa, jehož obyvatelé nahrazují stravu z lokálních plodin nezdravými importovanými potravinami bohatými na kalorie a cukry. Terénní výzkum o výživě zdejších obyvatel zde provedla skupina etnobotaniků z Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze

 

16:00

Hieronymus Bosch poznamenaný ďáblem/Hieronymus Bosch – Touched by the devil
2016, Nizozemsko, 87 min
Jsou všechna díla připisovaná známému malíři skutečně autentická? Tým pěti odborníků na holandského malíře Hieronyma Bosche se vydal na několikaletou cestu kolem světa s cílem prozkoumat všechny jeho známé zachovalé malby a odhalit v nich tajemství po staletí ukrytá před zraky lidí.

 

18:00

Konec paměti/The End of Memory
2015, Francie, 52 min
Jak zálohovat naši existenci pro další generace? Technologický vývoj paměťových médií se s příchodem internetu zrychlil, celých 90 % objemu všech dat vzniklo za poslední dva roky. Některé ze zálohovacích technologií, třeba diskety nebo VHS kazety už pár let neexistují, respektive nemáme přístroje na jejich čtení.

20:00

Robot monster

1953, USA, 66 min

Hororový snímek z 50. let od Phila Tuckera může svou absurditou směle konkurovat klasikám od Eda Wooda. Brilantně poskládané dialogy řadí tento snímek mezi nejromantičtější filmový brak všech dob. Příběh pojednává o mimozemském agresorovi s vizáží gorily a potapěčskou helmou na hlavě.

Od 21:00

Afterparty AFO v Cafe Prostoru_

DJ Diplomatiq

Sledujte náš facebook!

@KampusDejvice

náhled souboru


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/akce/ozveny-afo-academia-film-olomouc-v-ntk-2017-05-19 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz