Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Cvičíme po celý rok

Cvičení pro všechny věkové kategorie od nejmladších (od 1,5 roku) až po starší a pokročilé.

 

 

Rodiče s dětmi (Pondělí 17-18 hod)
Cvičení vedou kvalifikované zkušené lektorky. Vše je především formou hry. Využíváme říkadla, písně, pohybové hry, relaxační cvičení a nejrůznější náčiní - trampolínky, duchny, bedny a bedýnky, žebříky, lavičky, kladiny, vozíčky a koloběžky, koberce, žíněnky, kruhy, obruče a kroužky, míčky a míče, tyče, drátěnky, kostky, kuželky, stuhy, šátky a padák, který umí krásně pohoupat i oblíbená prolézačka s klouzačkou. Cvičení rozvíjí pohybové dovednosti dětí, zlepšuje se jejich koordinace, prostorová orientace atd. Děti se seznamují s ostatními dětmi a dospělými a učí se s nimi spolupracovat. Cvičení pomáhá rozšiřovat slovní zásobu dětí, děti si trénují i paměť. To vše může usnadnit nástup dětí do mateřské školky..
Předškoláci (středa 17:30-19:00 hod)
Děti v předškolním věku tráví pohybem značnou část, ne-li většinu svého času. Na cvičení mají dostatek času a prostoru, aby mohly uvolnit tu spoustu energie, mohly běhat a skákat. Zároveň se rozvíjí jejich obratnost, koordinace pohybů i schopnost držet rovnováhu. Děti si hrají a dovádějí na prolézačkách, hopsají na malé trampolínce, vyzkoušejí velké nafukovací míče – gymbaly a časem si ochočí i velké gymnastické nářadí. Cvičení pro předškoláky je také ideální přípravou před nástupem do školy – děti se učí udržet pozornost, soustředit se, porozumět pokynům a respektovat je, učí se i vzájemné spolupráci ve skupině. Předškoláci už cvičí bez rodičů a postupně se tak učí samostatnosti
Žáci (středa 17:30-19:90 hod)
Na věkovou kategorii předškolních dětí navazuje cvičení žactva školního věku. Všestranně zaměřené sportovní a tělovýchovné činnosti přispívají ke zdravému vývoji organismu dítěte a nabízejí efektivní a zábavné prožití volného času. Děti si zacvičí na běžném tělocvičném nářadí, prověří sílu a obratnost na netradičních prolézačkách, naučí se skákat na velké trampolíně. Soutěživci se mohou zúčastnit různých závodů: Rychlého šplhouna, běhu O posvícenský koláč, nebo O martinskou podkovu, jarní kuličkyády a soutěží ASPV v lehké atletice a míčových hrách.
Sportovní gymnastika pro dívky (Úterý 17-18 hod, Čtvrtek 17-19 hod, Neděle 17-19 hod)
Činnost oddílu je zaměřena na sportovní gymnastiku na nevrcholové úrovni. Dívky se zúčastní soutěží ČASPV příp. ČOS (memoriál Soni Dubské, pražský přebor Praha - Open, Závod pro radost, soutěže v pódiových skladbách, atp.). Do gymnastické přípravky přijímáme dívky od 5 let. V současné době je však kapacita oddílu téměř naplněna, takže můžeme přijmout maximálně 5 holčiček nar. 2002-2005.
Pohybová gymnastika, aerobik (Pondělí 20-21 hod, Čtvrtek 20-21 hod)
Cvičení při hudbě je pro ženy i muže všech věkových kategorií. Obsahuje prvky aerobiku, pilates, cvičení s overbally, tyčemi a stepy, posilování se zátěžemi (činkami) a posilovacími gumami i strečink. Cvičitelky se střídají.
Zdravotní tělocvik a cvičení seniorů (Úterý 15-16 hod)
Rehabilitační cvičení při hudbě, určené ženám i mužům všeho věku, zaměřené na zlepšení zdravotního stavu a prodloužení aktivního období života. Procvičují, protahují a posilují se všechny klouby a uvolňuje páteř. Cvičí se na podložkách, u ribstolí, s míčky, s posilovacími gumami apod. Vhodná pohybová aktivita má nejen ochranný, ale i léčebný význam. Preventivně působí proti mnohým „civilizačním“ onemocnění, oddaluje fyziologické změny vyvolané stárnutím, působí příznivě na tělesný a duševní stav a pomáhá k zachování soběstačnosti.

Lidmila Bartovská

náhled souboru


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/akce/cvicime-po-cely-rok-2017-03-31 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz